Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghetar romanesc, cu iz nemtesc


Recommended Posts

Corina [flo2] - noua chiar unul din ala ne trebuie: sa mearga skype-ul pe el, sa vedem filme de pe internet, sa vedem dvd-uri pe el.  Fara 3D. Pt filme 3D mergem la cinema :)) 

 

O sa radeti, dar noi nu avem tv.  Ca n-am vrut, nu de alta. Insa de cand avem probleme sa vedem dvd-uri pe laptop, ca cica nu mai am voie sa schimb 'regiunea' … m-am gandit ca ar fi cazul sa ne luam si noi un tv :))

 

deci sa intreb la magazin … 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 616
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Corina [flo2] - noua chiar unul din ala ne trebuie: sa mearga skype-ul pe el, sa vedem filme de pe internet, sa vedem dvd-uri pe el.  Fara 3D. Pt filme 3D mergem la cinema :)) 

 

O sa radeti, dar noi nu avem tv.  Ca n-am vrut, nu de alta. Insa de cand avem probleme sa vedem dvd-uri pe laptop, ca cica nu mai am voie sa schimb 'regiunea' … m-am gandit ca ar fi cazul sa ne luam si noi un tv :))

 

deci sa intreb la magazin … 

 

nasuc, al de se pricepe la gadget-uri de langa mine zice asta: http://www.emag.ro/lg-42lb671v-smart-tv-3d-led-106-cm-full-hd-88908/pd/DFBZGBBBM/ (daca nu va ajung 106cm e si varianta de 119cm :) )

 

la dvs e asta: http://www.saturn.de/mcs/product/LG-42LB730V,48352,474978,1212856.html?langId=-3

 

 vad ca in loc de 671 e 730, deci e un pic altfel...? (aici m-am perdut in cifre :)) )

 

(mie imi place ca se vede direct youtube pe el :). mai are de lucrat la sistemul de operare, nu vede anumite site-uri cu Flash, cam ca iOS... dar cred ca se va rezolva in timp. si isi va face update-uri)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! [cit]

 

Ma doare capul rau, ieri de la atata concentrare si entuziasm cu felicitarile mele, am mancat doar 2 pere si un mar! [alcool] Doamne, pe la 10 cand sa ma pun si eu in pat ca omu` imi dau seama ca eu nu am mancat mai nimic si zic, na... asta e acum, nu mai mananc, astept dimineata! Si am si dormit prost ca ba s-a trezit Sophia, ba a urlat fetetia vecinilor de la stanga... si am si un bebe de 4 luni la dreapta, meniu complet! [bib]

 

Va multumesc de felicitari la felicitari! [flor]  nasuc, sa imi spui cat costa copyrightu` ca nu vreau sa imi vina politia la usa! [:p][flo] cat despre televizoare, noi avem Samsung, e de 2 ani deja, de prin iulie 2012, cu 3D, ochelari, HD... chestii socoteli, avem si internet pe el, cu ai mei ma vad pe skype pe tv, keyboard, camera... cumparate separat, dar e destept. Daca vrei mai multe detalii il intreb pe domnu` sot cand apare acasa!

 

Buflea, multe felicitari pentru Flavia! Te cred ca ai pupat-o, laudat-o si strans-o in brate pana s-a sesizat Alex! [:D] [il]

 

Laura, ce simpatic e Rares cu pisica in pat! [cupisi]

 

Ziki, felicitari pentru mesajul lunii![bis] ...si acum stau si ma intreb de ce mi-or fi dat mie premiu cand nici nu meritam nici a 100 a mentiune de la coada! [ascuns]

 

Marami, welcome back! hai cu povestile!

 

Carolyne, te citesc cu placere, deci sa mai spui! [fum]  ai cules toti nasturii?

 

 

Simona, da, ii strang perlutele ca mi-ar place sa se hlizeasca si ea peste ani cum ma hlizesc eu acum cu tac`su! [bat]  Mana lui Atomix cum e?

 

Karula, tu ce update ne mai dai despre mana ta?  Ce mai craftuiti frumos, sau acum cu mama nu aveti timp decat de povesti si prajituri bune? [8D]

 

Rox, tu crezi ca o sa vrea careva ceva din ce am facut/o sa fac? Eu am intrat deja in febra   [pegeam]  Ma bate un gand de dimineata, am deschis situl de arts&crafts de unde am luat astea pentru felicitari si stau cu mana pe click la comanda, ca mi-am mai ales cateva chestii faine!? [jongleur]

 

Ella, eu nasturii ii am de pe ebay, ca doamne, la cate mii de nasturi am lipit peste tot, cate haine sa ai sa le tai nasturii?! [:D] [:-)))]

 

Ralu, am vazut ca stii sa tricotezi, deci le ai cu lucru` manual... te bagi si la facut felicitari? Ce ar fi sa facem fiecare cate una si sa le punem la bazar pentru actiunea de Craciun?! [hippi]

 

Elydo, cat ne mai ispitesti? daca vine diaspora peste tin, ai loc de toate pinguinele? [:p]  eu zic sa te mai gandesti si sa reformulezi oferta! [pofticios]

 

Aqai, mai ninge? [ninge] Ati terminat acoperisul casei la timp pana la zapada? Ce mai zice perusul? Dar baietii cum mai sunt? Tudor parca era racit, si-a revenit?

 

 

Nu mai stiu ce am cetit, ma duc sa imi termin cafeaua, poate ma lasa si durerea de cap! [mariaj]

 

 

O zi buna si cu soare!!! aici e gri, frig si ceata si zice bbc ul ca nu avem sanse sa il vedem la fata azi pe domnu` soare!

 

[flu]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elita in general cuprinde copii care ajung acolo fara effort, dar din cauza asta au tendintza sa fie superficiali si neatentzi, sau copii sarguinciosi, care muncesc mai mult si mai constant si au avantajul ca sunt mai atentzi si mai profunzi.

 

 Buflea, nu-i asa.

Elita e doar una si acolo ajung doar...elitistii.

Este foarte important sa ajunga...si nu in ce viteza. Mai ales ca asta se corecteaza.

Cei superdotati, la care le vezi viitorul clar, nu au nici un atu fata de ceilalti. Pentru ca e posibil sa nu ajunga niciodata acolo.

Mai mult, statistica spune (intamplator, mai demult, am studiat problema) ca broasca testoasa are sanse mari in fata iepurelui.

Felicitari Flaviei...daca facem niste pariuri aici, eu pariez pe ea.

Felicitari si tie, pentru ca drumul lor trebuie ghidat, pana si-l ghideaza singuri.

M-am bucurat mult sa citesc postarea ta

Ma bucur zilnic sa citesc faptele de "vitejie" ale copiilor de pe ghetar si de pe forum, in general.

E o lume plina de promisiuni.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Rox, tu crezi ca o sa vrea careva ceva din ce am facut/o sa fac? Eu am intrat deja in febra   [pegeam]  Ma bate un gand de dimineata, am deschis situl de arts&crafts de unde am luat astea pentru felicitari si stau cu mana pe click la comanda, ca mi-am mai ales cateva chestii faine!? [jongleur]

 

 

 deci tu pozeaza-le si pune-le acolo, Daria sau altcineva te ajuta cu licitatiile. sunt sigura ca vor avea succes!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rufus, Rufus, mi-ai dat idee cu televizoarele.

Da-mi si mie idee pentru unul nou pentru dormitor, ieftin.

 

 

Eu am rezolvat mai repede decat ma asteptam.

In timpul lecturii de dimineata-devreme (stiti voi de unde...) am vazut un pliant de la Cora, de Black Friday. Unele oferte acolo sunt bunicele, am studiat piata de ceva vreme.

Asa ca azi la 8 am fost in Cora, am luat doua televizoare si am plecat. Nu, nu era aglomerat.

O sa pun un link, este pliantul galben. Eu am luat Samsung de 699,99 lei/buc (pe pag.2), pentru ca mi-a convenit diagonala (61 cm) (camerele fetelor sunt mici). Din suma asta, 20 % este reducere, nu-ti da bani dar iti da un bon de 140 lei si cumperi (de a doua zi) ce vrei din Cora. Evident, trebuie sa ai cardul ala de fidelitate, dar cred ca oricine are, sau se poate face pe loc la Informatii. Cu alte cuvinte, televizoarele m-au costat 560 lei/buc, ceea ce este o oferta foarte buna pentru marca asta.

Din oferta aia, foarta buna este si cea de pe prima pagina, 999.99 pentru varianta de 32" (81 cm) diagonala, tot cu reducere 20%.

Sunt si altele...pe alese.

Pana acum, asta e cea mai buna oferta pe care am gasit-o.

Si m-am bucurat ca e Samsung.

 

http://www.catalogreduceri.ro/?portfolio=catalog-cora-black-friday-19-23-noiembrie-2014

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mersi Rufus, si eu sunt in faza de cercetare.

 

In dormitor am un tv de 55 cm si nu vad intodeauna din pat scrisul. Mi-ar placea unul de 60-67 cm si Samsung.

 

In fine, am reusit sa o conving pe Silvi sa nu mai vrea iPhone, iar lui Celcesforaie i-am zis ca eu nu dau 1000 euro pe fitele fii-sii - of, el e departe, ii e dor de ea si e in stare sa-i dea luna de pe cer. Am ramas la un Samsung. 

===

 

Eu am pariat de mult pe Flavia.  Imi place asa de mult de fetita asta! E bataioasa in interior, pentru ea, nu in exterior, pentru altii si luminile rampei.

Si eu cred ca pe termen lung astia sunt cei care castiga. 

Si nu, nu e melc. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...