Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghetar romanesc, cu iz nemtesc


Recommended Posts

pt americance ati incercat de Tanksgiving turducken ? [:)]  e curcan imbinat cu piept de rata si pui pun imagini

 

http://4.bp.blogspot.com/-V3w3EkgMcLM/TuuMtwHp41I/AAAAAAAAAfY/Ov5GBLFEhQU/s1600/turducken.jpg

mi se pare complicat....nu e de mine!

de fapt o singura data am facut curcan , cand au venit ai mei in America prima data prin 2001...noi am mincat cite o bucatie, tata s-a luptat cu tot curcanul vreo saptamana.

 

de data asta cumpar vreo 3 pulpite de curcan...sa avem a 2-a zi. in ziua Recunostintei suntem invitati, asa ca am scapat...fac doar niste aperitive [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 616
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neata!

Michelle, fa reteta asa cum e:). Eu am un un jalapeno mic la o bucata de 2kg (4 pounds deci). Asta pentru ca gateam pentru o cohorta cu gusturi amestecate. Daca era dupa mine puneam vreo 3 :)))). Si pune si rosiile si tot, nu are fe sa intareasca, ca e otetul, plus ca o uiti in slowcooker 12 ore, nici pantoful nu mai sta bat apoi :))))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de TV, au facut nemtii un test; conteaza ft mult daca ai satelit sau cablu; la satelit nu conteaza ce TV cumperi; la cablu conteaza ft mult; cica alea UHD nu sunt mult mai bune decat alea HD, pt ca ochiul nu face diferenta...asa ca ei recomanda HD...nu 3D, nu UHD...pt ca diferenta de bani nu se merita...testul l-am vazt acum la stiri...

 

ma pregatesc de scoala  [:)] de o ora lucrez si pt job...daca tot m-am trezit devreme, macar sa fac ceva folositor...

 

azi e vineri...yuppppiiiiii  [pk]

 

maine mergem la cumparaturi la nemti...si avem de facut curatenie...

 

o zi frumoasa ! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mai mickyyy ma faci sa si rid...tu vrei sa vina copilul cind ai tu chef ! [:-)))]

Normal, de mic trebuie sa invete sa asculte de parinti, ce, e de capul lui??! Ori daca noi am decis ca are voie sa vina doar dupa 28 noiembrie, sa faca bine sa ne asculte, altfel arishca cu el!!

Evident, alarma falsa azi-noapte. Desi nici nu imi faceam griji ca ar putea fi altceva, mai ales ca la eco, cu 2 zile in urma, colul era inchis.

 

Parca de vreo 2 saptamani am luat-o razna cu sarcina. Poate si fiindca nu mai pot sa o ignor ca inainte. Pe langa faptul ca am luat proportii si e fizic din ce in ce mai obositor sa fac lucruri care alta data pareau banale (de exemplu sa leg sireturile la copiii), mai am si dureri de toate genurile - ba contractii, ba dureri de spate, ba arsuri, ca sa nu mai zic ca am uneori si stari de voma!! Deci, de asta copiii se fac la tinerete, ca dupa cum se vede, de ceva timp eu nu fac altceva decat sa ma vait :))) parca nu m-am plans atata la celelalte sarcini....sau poate nu imi mai asuc aminte....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pt americance ati incercat de Tanksgiving turducken ? [:)]  e curcan imbinat cu piept de rata si pui pun imagini

 

http://4.bp.blogspot.com/-V3w3EkgMcLM/TuuMtwHp41I/AAAAAAAAAfY/Ov5GBLFEhQU/s1600/turducken.jpg

 

Uaaa... in ce hal arata! Trimiti si la export ? [:D] Vreau si eu 2 bucati, 3 daca sunt la promotie. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, vedeti ca la noriel sunt reduceri de 50% astazi la anumite jucarii, si pe site, si in magazine.

eu deja i-am luat fetitei ceva pentru craciun, in loc sa dau 150 lei, am dat doar 60 (set telescop si microscop)

Ma zgaiesc si eu de dimineata pe site, mi se par f. putine produse reduse si cele care ma intereseaza pe mine nu sunt reduse mai deloc sau au stoc epuizat ... [:(]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...