Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghetar romanesc, cu iz nemtesc


Recommended Posts

Neata ghetar!

 

Am citit mult, mult, si desi n-am uitat, sunt nitel pe dinafara.

 

La multi ani frumosi sotului tau, Mihaela, si Dianei maine! Sa fiti fericiti mereu!  [flo2]

 

Strumpf, minunate operele tale de arta! Sunt fix ca in vitrinele de Craciun. Cred ca o sa se epuizeze stocul urgent! Nu numai ca-s superbe, dar o sa fie si pentru o cauza buna, numai bucurii.

 

 

Cu pierdutul copiilor, abia ce-o comiseram si noi sambata trecuta, la zoo. Am pierdut-o pe Flavia, care a zis ca fuge la toaleta, si pana am ajuns noi la toaleta ea deja iesise si a plecat "sa ne caute".... Norocul ei ca inainte de asta ne intalniseram cu un fost coleg de-al meu care lucreaza benevol la zoo, si a retinut ca ala avea geaca rosie, a cautat o alta persoana cu geaca rosie, si s-a dus sa-i spuna candid "I think I'm lost". Iar doamna aia, ca doamna era, a luat-o si a dus-o spre biroul de copii pierduti si deznadajduiti, si acolo am gasit-o si noi. 

Iar din ziua aia regula mare a ramas: cand spui ca mergi undeva, si urmeaza sa vina si altcineva dupa tine, in locul ala intepenesti. 

Cel mai haios a fost Felixosul, care - in timp ce o cautam de zabauci si alergam ca zuzii prin zoo - a zis pe un ton posomorat: Oh no, now I don't have a sister anymore...  

[fri]

 

Si cam atat despre noi, eu invat de zor, copiii la scoli si gradinite, iar saptamana viitoare - sedinta cu parintii pentru amandoi. Plus un prieten care ne vine in vizita.

 

Buflea, ultima dar deloc cea din urma: numai pupici si felicitari sincere pentru Flavia ta! Ma bucura nu atat reusita ei scoalara ci faptul ca ai inteles si strategia, stilul ei. Ai copii foarte buni, si nu trebuie sa le prevezi tu succesul in cariera pe baza atitudinii de acum. Puiutii de pinguini de pe ghetar sunt cei mai tari, am zis!  [il]

 

Karu, agramata nu, dar anagramata ne-am prins toti deja ca esti, clar!  [flo2]

 

 

O zi frumoasa sa avem!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 616
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

pt americance ati incercat de Tanksgiving turducken ? [:)]  e curcan imbinat cu piept de rata si pui pun imagini

 

http://4.bp.blogspot.com/-V3w3EkgMcLM/TuuMtwHp41I/AAAAAAAAAfY/Ov5GBLFEhQU/s1600/turducken.jpg

La noi asta se numeste bird in a bird in a bird [:)]  si se gaseste gata asamblata, numai sa o pui la cuptor. Oricum, a ta arata mult mai bine, foarte profesional. Sa va fie de bine.

 

 

 

Buflea, am vazut la televizor ca nametii sint cit casa in NY. Asa e? Si se anunta vremuri si mai grele. Nu mi-a venit sa cred aseara cind am vazut imaginile. Banuiesc ca n-ai trimis copiii la scoala, ma intreb daca tu ai mers la servici.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Letitia, eu citesc de Buffalo, in statul NY, nu gasesc nimic de NY city. Buffalo e sus de tot, la canadieni. 

 

Nu e zapada in NY city, uite vremea: http://www.smhi.se/vadret/ortsprognoser#ort=5128581,New%20York%20City,,USA,40.714268/-74.005974;flik=0

 

M-ai speriat :). 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Letitia, eu citesc de Buffalo, in statul NY, nu gasesc nimic de NY city. Buffalo e sus de tot, la canadieni. 

 

Nu e zapada in NY city, uite vremea: http://www.smhi.se/vadret/ortsprognoser#ort=5128581,New%20York%20City,,USA,40.714268/-74.005974;flik=0

 

M-ai speriat :). 

Am vazut aseara imagini. Ala zicea NY! Ca eu am crezut ca e de anul trecut reportajul.

 

uite ce zice BBC

 

http://www.bbc.co.uk/news/world-us-canada-30124729

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, despre Buffalo zice si in articolul pus de tine, Letitia. Asa e, e in nord-estul statului NY, nu in NY City. Astia precizeaza daca e NY City sau state, in articol scrie state. In NY City e soare si frumos, 2 grade. Sau va fi, ca inca e dimineata devreme. :)

 

Am pus reteta de tort, mergi la postarile anterioare.  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...