Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghetar romanesc, cu iz nemtesc


Recommended Posts

  • Răspunsuri 616
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Da, despre Buffalo zice si in articolul pus de tine, Letitia. Asa e, e in nord-estul statului NY, nu in NY City. Astia precizeaza daca e NY City sau state, in articol scrie state. In NY City e soare si frumos, 2 grade. Sau va fi, ca inca e dimineata devreme. :)

 

Am pus reteta de tort, mergi la postarile anterioare.  [flo2]

Da, da. Aseara nu am auzit Buffalo, numai NY, NY, NY si m-am gindit la Buflea, zic bine macar ca ei ii place zapada, ca eu una o urasc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa ceva cum e in NY state acum, am avut si noi in 2010-2011. S-au prabusit acoperisuri de la greutatea zapezii. N-au fost inchise scoli, lumea venea normal la munca, desi au intarziat uneori pentru ca nu era curata strada, la cei care stau pe insula si nu ajungea masina in timp util. A fost cea mai lunga iarna, n-am vazut decat alb timp de 5 luni. Nu s-a topit deloc. La americani vad ca vine ploaie si se topeste. :)

 

Va las cateva link-uri cu iarna noastra. De care mi-e dor, cu adevarat dor!

 

In decembrie 2010

 

https://www.facebook.com/mihaela.salajan/media_set?set=a.485082447909.267959.585962909&type=3

 

in ianuarie 2011

 

https://www.facebook.com/mihaela.salajan/media_set?set=a.493633202909.274488.585962909&type=3

 

si in martie 2011

 

https://www.facebook.com/mihaela.salajan/media_set?set=a.10150115843747910.296412.585962909&type=3

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neata pe ;a pranz asa  [:)] .

 

Fleur ce dulceata ai tu acolo!? si nu ma refer la dovlecel  [il]

 

Strumphi faina propunerea ta ,tricotez ,cos insa nu prea am imaginatie trebuie sa recunosc,la noi in familie talentata e Maria,o sa ma straduiesc insa sa fac si eu cateva felicitari dar nu pe baza de tricot ci de etamina.

 

Absolut superbe felicitarile tale ,mi-ai castigat demult admiratia,chapeau!

 

Buflea anul asta m-a iertat Dzeu de stors creierii in materie de cadouri pt pici,surprinzator Klaus a hotarat (ranjet laaarg).E o promotie la o benzinarie cu ceva tablete si cum el alimenteaza mereu are deja 2 carnetele pline cu stickere pt achizitia a doua tablete cu 40% reducere ,asa ca Maria si Edy vor primi tablete de Craciun.

Raman totusi cei mari in grija mea  [batcap] si la astia-i mult mai greu.

 

La multi ani Mihaela ,sa fie sanatos si fericit al tau sot!!!!La multi ani Dianei ,sa fie sanatoasa si sa va aduca numai bucurii!!! [deziuata] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu pe fuga, cum imi sade mie bine. Macar de as da din kile jos [flo2]

Am citit un pic pe fuga, insa nu am terminat capitolul.

Insa inainte sa ma laud si eu urez La multi ani Dianei si lui Ovidiu; ce nebunie de chef trebuie sa iasa sambata in Suedia [:)]

Buflea, felicitari Flaviei; si eu as fi pariat pe ea oricand; este un copil deosebit. Asa cum este si Alex [:)]

Aqai [flo2]  [flo2]  [flo2] , si acum despre Turbo [:)] . Vinerea trecuta al meu tata s-a dus la scoala fara sa imi spuna; tot weekendul m-am abtinut sa vorbesc cu el, pentru ca eram iritata. Nu mi se pare normal sa faci asa ceva. Aflasem de la mama ca i-a spus invatatoarei ca el ar cauta un meditator pentru el. In fine, am vorbit cu el, l-am rugat sa nu mai faca din astea, fara sa ma anunte. Nu stiu daca a retinut [smulgpar] . Azi m-am dus eu. Invatatoarea stia ca vin. Eu reusesc sa intru in scoala desi e interzis. Si astept. Cei mici aveau sport. Vinerea fac in clasa; unii joaca sah si fetele fac ceva exercitii pe o saltea. Mama mia! ce harmalaie. Ma dor urechile si acum. Cat am fost doar eu cu ei (si inca un tatic care venise cu un laptop) a fost si mai horror. Nimeni nu asculta de mine. In fine, in acest timp inva statea in fata scolii [batcap] . La ora 8.50 a urcat si atunci ne-am dat seama de situatie. Insa nu a fost suparata pentru ca a inteles ca anul trecut in clasa aveau loc consultatiile.

So, eu cu inima cat un purice, incep discutia. A spus ca la inceput a fost ingrijorata de  comportamentul lui dar ca acum se inteleg de minune. Chiar daca inca vorbeste la ore. A zis ca durat ceva pana a descoperit ca este extrem de destept. [il] . Si se poate lucra cu el, desi este incapatanat. Sa il duc la concursuri. Vom merge in semestrul 2, sper sa vrea. Sa lucrez cu el sambata si nu este nevoie de nimic altceva.Oricum, o alta atitudine fata de cum eram obisnuita anul trecut.

Fug la treaba!

PS. Carolyne, am tot uitat sa iti urez bine ai venit pe ghetar.

P.P.S. Helbi, [flo2]  [flo2] [flo2]  [flo2]  [flo2] ; o surpriza minunata.  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur Yagmur ca esti multumita de relatia cu invatatoarea si de relatia acesteia cu Turbo .

 

Marami ai fugit deja?Spune-ne despre tine ,despre fete .Mi-a fost dor de tine.

 

Astazi am scutire de antrenament,Robert a facut un gest frumos si in ciuda faptului ca lui i s-a anulat antrenamentul a mers cu Edy la al lui ,cred ca o contributie majora a avut totusi si shaorma pe care stia ca o pregateste astazi antrenorul lui Edy pt echipa  [:-)))] .Nemancati ,vesnic ai mei sunt nemancati.

 

Astazi  seara fac clatite gratinate cu carne tocata si salata orientala(un fel de) sper ca macar salata sa apuce ziua de maine  [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fac o pauza...huh ce urasc sa fac curatenie! 

 

Multumesc mai departe de urari, va doresc la toti sa vi se intoarca imnmiit si sa va traiasca multi ani cei dragi, alaturi de voi, desigur.  [flo2]

 

Intre timp m-am uitat prin albumele de fotografii mai vechi, de cand s-a nascut Diana. A venit si ea intre timp acasa si i le-am aratat...am ras impreuna :). Si ne-am amintit de momentele din fotografii. Ce tanara eram eu, ce par cret permanent aveam, cat eram de slaba, iar ea cat de mica si frumoasa (ultima am zis-o eu :)). O viata de om in fotografii, ce frumoase momente...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...