Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghetar romanesc, cu iz nemtesc


Recommended Posts

  • Răspunsuri 616
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Pentru ca am scotocit dupa topicul asta pentru mamicile de decembrie, vi-l las si voua, in lista de povesti veti gasi si cateva protagoniste de pe ghetar: laura, alinuk, roxana, carmen, etc!

http://comunitate.desprecopii.com/forums/topic/12357-povesti-povesti-povestisi-iar-povesti/?fromsearch=1

Hehe, Micky, ce de nume acolo.. :)

Merci!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, cele care bantuiti forumul asa mai de la inceputurile lui, oare autoarea articolului de mai jos nu e Julie "a noastra" din Japonia? Tare-mi placea sa o citesc ...

 

http://www.contributors.ro/societatelife/romania-noastra/

nasuc, si mie imi placea sa o citesc imi pare rau ca nu mai posteaza viata ei din japonia [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pup toate fetele, sunt pe aici, citesc, dar mai aveti putin rabdare cu mine va rog. [flo2]

Mihaela La Multi ani sotului si Dianei! [flo2]

Micky nastere usoara cand vrei tu. Ce nume ati ales pana la urma?

 

Week-end-ul asta fac si eu cumparaturile de mosi, Nicolae si Craciun. Din pacate va trebui sa le cumpar eu de aici ca in ro sunt cu peste $100 mai scumpe. Bleah...

Cand ma gandesc ca vin la frig [fri] . De asta mi-e groaza mie, de iernile din Ro si de sistemul scolar. [alcool]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Knock knock!

Scuze de intruziune.

Fetelor (hmmm, doamnelor) care va plangeti de migrene, o colega avea migrene si 2-3 pe saptamana, era groaznic! A incercat de toate, si pe ea a ajutat-o Bowen Therapy. A spus ca dupa doar o sedinta a scapat de dureri! Acum merge annual la cate o sedinta "de intretinere". Poate gasiti ceva interesant pe site-ul tipei unde-a mers ea, ca de venit aici nu cred ca se poate.

 

www.bowenworksforyou.com

 

stiu ca citisem aici pe site acum cativa ani despre terapia asta.

 

Strumphitza, sa stii ca in special la tine m-am gd, la durerile tale crunte de spate.

 

Eu am fost recent cu dureri groaznice de spate timp de doua saptamani. Groaznic! Orice miscare durea, daca stateam in picioare sau mergeam durea. Uneori simteam ca sunt taiata-n doua din shale. Déjà intrasem in depresie, ma intrebam daca voi mai fi vreodata bine. Si printr-o minune cineva mi-a recomandat o terapeuta de masaj, am mers si dupa doar o sedinta de masaj durerea a disparut in proportie de 80% cd stateam in picioare si la mers. Acum, dupa doua sapt. de la masaj, nu mai am nici o durere, pot sta iar in orice pozitie si noaptea nu mai doare nimic.

 

Am inteles ca tipul de masaj facut e myofascial, adica nu m-a framantat, ci mai mult apasa destul de usor cu degetul mare mai mult, isi controla respiratia ea, si la un moment dat mi-a spus ca voi simti ca si cum imi intinde/ rupe pielea (la ingheietura soldului, in fata), dar de fapt doar apasa pe myofascia (tesutul de sub piele).

Cred ca ceva de genul:

http://www.wisegeekhealth.com/what-is-myofascial-release.htm

 

daca gasiti pe cineva care face asa ceva- recomand din toata inima! Eu la sfarsit am inceput sa plang, nu-mi venea sa cred ca e posibil ca dupa doar o sedinta sa nu mai am durerea aia groaznica! Si mergeam drept si repejor, nu ma mai taraiam. M-am simtit ca in filmele alea cu invalizi pe care Iisus ii binecuvanteaza si ei se ridica din carucior si merg. (suna f cheesy, I know, dar am simtit ca am reinviat, si persoanele care au trecut prin asemenea perioade de durere sunt sigura ca inteleg ce spun eu acum).

De atunci de cate ori ma intalnesc cu cineva care ma vazuse in ce hal eram, povestesc si recomand cu mare caldura pe tipa respectiva.

 

Va doresc sanatate multa!

Gabi

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...