Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghetar romanesc, cu iz nemtesc


Recommended Posts

  • Răspunsuri 616
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

asa e ella , dar  Dumnezeu nu numai ca exissta...undeva acolo sus, dar El se conecteaza cu noi si :

ne ajuta

ne iubeste

ne poarta de grija

ne usureaza inima

ne salveaza

ne mantuieste

ne mangiie

ne indruma

ne insanatoseaza (nu stiu ddaca am scris correct)

ne corecteaza cand gresim

ne da speranta

ne da putere

ne alina

....si lista mai poate continua

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea,

un big hug [grup] si multa putere sa mergi mai departe, si nu uita santem aici alaturi de tine [pup]

 

Aqai,

multa sanatate si recuperare rapida si familiei tale, noi avem niste pilule chinezesti si la primele simpyome de raceala le luam, se iau cate 5 de cateva ori pe zi, am scapat de multe raceli [flo2]

aste sant

http://www.amazon.com/Ling-ECONOMY-SIZE-Plum-Flower/dp/B002SFXTV2/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1416938782&sr=8-1&keywords=gan+mao+ling+plum+flower+500&pebp=1416939234101

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea,

 

nu Exista nimic in lumea asta care sa iti aline zbuciumul.

 

Acu vreo 7 Luni scriai ca parca te uiti la un Film prost si ai Vrea sa schimbu canalul, ca nu nai poti.

 

Doar timpul iti ca alina durerea si suferinta. Mama ta Este puternica. Ei la o anumite varsta Sunt altfel cu socotelile vietii.

Ti trebuie sa iti creezi o situatie confortabila sa rezisti socului.

Cand a murit tatal meu m- am gandit ce i- ar fi placut lui. Punct. Nu speriati Copii ca ei nu Au perspectiva vietii. Fruntea sus si plangi cat vrei. E dreptul tau.

Si vorbeste.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aqai,

 

Noi am iesit dintr- o tuse crunta. Am uitat cum e sa adormi in Fund langa copil.

Sambata am fost la farmacie si am luat spray- ul lu David cu salbubutamol. Si inhalari. Inhalatorul asta mi-a Mai Salvat niste Vene . Ieri l- am tinut Acasa. Si tot ieri am dus reteta la farmacie.

Si sare Calda pe piept . Si, i- am platit pe amandoi cu 1€ cana Mare de ceai cu Miere si lamaie. 6 Au baut sambata.

Aveti grija.

 

Edit: la noi in farmacie gasesti de inchiriat inhalator si daca ai reteta il tii 2-3 Luni . Io l- am cumparat de la Pary Boy .la ai mei folosesc cu succes salbubutamol . Le dilata bronhiile si ajuta la eliminarea mucusului, care ar ramane in. Plamani..

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Didi, si noi cam la fel cu tusea. Aici nu am auzit de inhalatoare... bun ar fi, dac-ar si sta piciul. Cand e racit, refuza si sa sufle nasul;, la aspirat zbiara de zici ca-l tai....deci, cum e mai rau. Si eu il santajez sa ia tylenol si sirop de tuse... nu-i deschid tv-ul decat daca le ia. Ceaiul ii place, dar nu cald si nu cand e racit... De fapt, cand e racit nu-i place nimic si nu-i intri cu nimic in voie...e de inteles saracutul... uf, e inca prea mic sa coopereze.

 

Ella, Aqai, si toti pinguinii sau puii lor raciti, multa sanatate!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...