Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghetar romanesc, cu iz nemtesc


Recommended Posts

Serialbastre ma bucur sa te revad  [flo2]

 

Eu rezonez perfect cu cele spuse de Viviana ,nu am stat sa va judec dupa kg fiecaruia ,ce naiba ,ca in lumea asta nu participam toti la concursuri de frumusete si chiar daca ar fi asa fiecare e frumos prin ceva ,cu ceva,acel ceva ce il face unic si cum poti impune un tipar in cazul acesta?!

 

In al doilea rand sunt perfect de acord ca in viata nu avem nevoie de astfel de persoane ,eu le-am dat eject de cam multisor timp genului asta de oameni,adica am relatii de buna ziua si cam atat .Nu vreau sa-mi pierd timpul si energia cu acestia cand sunt atatia altii pe care merita sa-i cunosc si de care merita sa ma apropii.

Nici macar nu ma mai supara astfel de oameni ,ma intristeaza ,ii compatimesc,apoi ii inteleg ,imi spun ca-s altfel si in totala neconcordanta cu mine asa ca cel mai sanatos este fiecare pe drumul lui.

 

Apropo de amica G  mie mi s-a parut foarte frumoasa si sincer nu as vedea-o mai slaba cred ca nu mi-ar mai placea asa mult ,pur si simplu asa este ea nu stiu cum sa explic, e frumoasa  asa cum este ea.

 

Acum sa vorbim despre motivatie :eu imi repet ca maine nu pot decat sa arat mai bine decat astazi  [:D](ce modesta sunt)  si nu ma simt vinovata pt fiecare imbucatura insa e adevarat ca dupa ora 17.00  nu mai mananc decat mere. [pup]

Eu zic sa le iei pe rand si o sa-ti gasesti suflul si ritmul pe parcurs.

 

Karu ufff faci lucruri temeinic cand le faci,nu te incurci.Multa sanatate!

 

Eu cand ma ard sau oparesc pun repede miere,calmeaza arsura si durerea iar urmele sunt aproape inexistente dupa vindecare ,bineinteles ca in cazuri soft.

 

Bag de seama ca toti copiii s-au bucurat de victoria de aseara [:-)))].

 

Noapte buna pingunici ,ma apuc sa fac pachetele ,iau antibioticul si la nani ca maine o iau iarasi de la capat.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 616
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

scriu cu un deget, si ala stang. mana dreapta am reusit sa mi-o oparesc cu abur azi, gatind... mi-au pus la spital un maglavais miraculos care macar pt o vreme mi-a calmat durerile, dar altfel pumnul de nurofen mi-a fost recomandat si mie (cheers, strumf!). de maine as putea sa pun si un gel, dar as vrea sa nu mai doara. 

 

Karulina,

 

sulfadiazina de argint. e crema. exista si pe germana. trimite-l pe forest la Farmacie face minuni.

 

R al meu cand era mitittel a intrat cu picioarusele lui intr-un fost gratar. si si-a ars degetele. si la pansat asta ii punea.

 

http://www.pharmawiki.ch/wiki/index.php?wiki=Silbersulfadiazin

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aqai  [grup]  iti trimit o imbratisare mare! ... si un paharut de visinata, care ajuta la moral (sau te face sa plangi pana eliberezi toate emotiile)

 10599398_864772950220369_216600284377022

 

 

karula [pup] vezi, de asta e bine sa stai departe de bucatarie! 

 

buflea imi vine sa plang cu tine! Te inteleg perfect ce zici. in afar de o imbratisare, nu stiu ce sa zic.

 

Va multumesc pt felicitari si like-uri. Seri albastre zicea de aceasta imbratisare, care nu a iesit in poza pt ca m-a luat si pe mine prin suprindere. A fost spontana si sincera, dar fara reluari [:D].

 

64381_872141386150192_677589814992205383

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Karulina,

 

sulfadiazina de argint. e crema. exista si pe germana. trimite-l pe forest la Farmacie face minuni.

 

R al meu cand era mitittel a intrat cu picioarusele lui intr-un fost gratar. si si-a ars degetele. si la pansat asta ii punea.

 

http://www.pharmawiki.ch/wiki/index.php?wiki=Silbersulfadiazin

am citit niste Nachteile pe doktor.net despre crema asta.

 

in fine, tie ce ti-a recomandat?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

N-am vrut sa va rascolesc cu siroposeniile mele, michelle, ma iarta:)

 

didi, iau ca ordin si ascult:).

 

laura, multzam, il bem pt copiii tai fenomenali!

 

si strumphi, sa stii ca citesc cu mare, mare drag perlele cretulinei, chiar daca nu spun mereu cate ceva. E o comoara mica, scumpa de ea!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dl sot a pus vasele in vasilica si apoi a plecat pe unde mergem noi cu copiii de-obicei lunea. 

 

Plina de recunostinta, voi gati. Dar fiindca am invatat de la karulina, am aruncat doar niste cartofi taiati in cuptor, la copt. Luam o cina frugala:)

 

te mai doare mana, sweetie, sau isi face nurofenul efectul?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...