Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Vopselele pentru par fara amoniac: de ce ar trebui sa le folosim


redactor

Recommended Posts

  • Administrators

Vopselele pentru par fara amoniac: de ce ar trebui sa le folosim

Ultima tendinta din industria vopselelor pentru par sunt cele fara amoniac, lansate in ultimii ani de catre toate marile branduri care fabrica aceste produse. Deci, cum actioneaza ele si ce inseamna acestea pentru sanatatea parului nostru? si mai ales de ce ar trebui sa le folosim ...

 

http://www.desprecopii.com/Images/SitePages/vopsea-amoniac-mare.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 10 months later...
  • Răspunsuri 10
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

  • 2 weeks later...
  • Administrators

Vopselele fara amoniac nu acopera firele albe, sau, cel putin, au o putere de acoperire mult mai mica decat cele cu amoniac. Cred ca se potrivesc celor care vor sa-si nuanteze parul si nu au inca probleme cu firele albe.

elinia, parol ca le acopera. Eu folosesc numai astfel de vopsea de par - fara amoniac - si iti garantez ca acopera perfect firele de par alb. [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

as vrea sa stiu daca exista ceva ce putem da pe piele ca sa nu ne ramana mici pete inestetice pe tample dupa vopsitul acasa. eu ma dau cu crema dar tot imi raman pete care se duc destul de greu dupa mult frecat.

 

gasesti servetele umede speciale pentru indepartarea urmelor de vopsea, in magazinele mega image. le gasesti agatate pe niste suporturi verticale, in zona raftului cu vopsea de par. in alte magazine eu nu le-am vazut (sau poate nu m-am uitat cu atentie).

sunt ambalate in pliculete individuale. imi scapa acum marca sau denumirea lor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vopselele fara amoniac nu acopera firele albe, sau, cel putin, au o putere de acoperire mult mai mica decat cele cu amoniac. Cred ca se potrivesc celor care vor sa-si nuanteze parul si nu au inca probleme cu firele albe.

 

ba da, acopera destul de bine, zic eu. doar ca niciodata firele albe nu vor avea aceeasi nuanta cu firele normale. ies mai deschise la culoare, mai sticloase, nu stiu cum sa explic.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dana, perhidrolul (peroxid de oxigen) stiu ca este apa oxigenata.

practic este (in) oxidantul care vine "la pachet" cu vopseaua. cred ca toate vopselele de par, cu sau fara amoniac, au perhidrol in oxidantul existent in cutie. nu am verificat, presupun doar. 

Da...eu folosesc de doi ani vopsea fara amoniac si parul meu s-a deschis la culoare.

 

Bineinteles daca flosesti o nuanta inchisa...nu stiu daca e vizibil,la mine -folosind nuanta deschisa,s-a cunoscut foarte bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...