Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Meniu bebe 6 luni


Recommended Posts

Salutare mamici!

Ajutati-ma si pe mine cu ceva retete de mancare pt bebe de 6 luni ca nu mai stiu ce sa-i mai dau.

E f mancacios, l-am alaptat exclusiv pana la 3 luni si de pe la 4 luni am inceput diversificarea. Inca ii mai dau san dar numai prima masa dimineata.

Pana acum i-am dat mar, para, banana, portocala, biscuiti, branzica, iaurt natural, supe de zarzavat, cartof, si cateodata i-am bagat si un pic de piept pui (de casa) in supa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Salutare mamici!

Ajutati-ma si pe mine cu ceva retete de mancare pt bebe de 6 luni ca nu mai stiu ce sa-i mai dau.

E f mancacios, l-am alaptat exclusiv pana la 3 luni si de pe la 4 luni am inceput diversificarea. Inca ii mai dau san dar numai prima masa dimineata.

Pana acum i-am dat mar, para, banana, portocala, biscuiti, branzica, iaurt natural, supe de zarzavat, cartof, si cateodata i-am bagat si un pic de piept pui (de casa) in supa.

 

 

Vrei sa spui ca bebele tau de 6 luni, are numai o masa de lapte?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mersi, mamici!

Supa aia ma innebuneste pe mine ca mi se pare ca iese tot la fel...un pic isi schimba gustul in fct de ce blenduiesc mai mult.

Avocado am incercat dar a conincis cu vaccinul si a facut febra mare dupa care ceva bubite si dr zice ca fost rubeola dar va trebui sa vad daca bubitele nu erau de la avocado ala. Piersici nu sunt.

Oul si ficatelul de la cat se da?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cereale pentru bebelusi, cu lapte. Fructe mai poti incerca mango, piersici.

Deja ii dai destul de diversificat pt varsta lui. Mai tarziu poti introduce carnea de vita, pui, oul fiert.

Si pe bebe meu il chema Eric Ionut :-)

Ii mai puc cam 2-3 masuri de cereale in laptele de seara. E cam dolofanel si nu insist cu ele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...