Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghetar-In bataia vantului polar


Recommended Posts

Durerea mea:) de cap e de la problemele legate de coloana...vertebre...despre care povesteam eu acum ceva timp.Alea de m-au dus la RMN...ca ale Vivianei.:)

Durere de care nu o sa mai scap veci, pururea, amin.:)

Asa ca incerc sa o droghez cu cofeina.:))

 

 sincer... nu e asa :) adica poti scapa de ea, in diverse metode. si ce ai spus nu prea contrazice ce am spus eu. dar fie cum zici...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 545
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 nu, zborul buflei e ok, are data estimata de aterizare pe Schiphol 10.18 fata de 10.50. o sa fie ok.

http://www.schiphol.nl/Travellers/FlightInformation/Arrivals.htm

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 sincer... nu e asa :) adica poti scapa de ea, in diverse metode. si ce ai spus nu prea contrazice ce am spus eu. dar fie cum zici...

 

Mi-am luat tensiunea:)).E 10 cu 8.Durerea de cap nu pot sa mi-o iau.:))

Nici nu vreau sa te contrazic ca sunt convinsa ca stii despre ce vorbesti.:)) De mine nu prea sunt sigura ca nu ma contrazic singura.:))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, tinem pumnii sa ajungi cu bine.

 

====

Mianna si altor cunoscatori intr-ale pisicilor, adrssez una intrebare stupida. Daca pisicutei i se misca dintii actionam in vreun fel?

Daca e pui nu faci nimic...e normal sa si schimbe dintii, undeva intre 14 si 25 de saptamani.Daca e adulta se schimba situatia...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca e pui nu faci nimic...e normal sa si schimbe dintii, undeva intre 14 si 25 de saptamani.Daca e adulta se schimba situatia...

Mersi Caress. Are aproape 5 luni.

====

Intre timp fii-mea i l-as scos, ii atarna intr-o parte. M-a intrebat razand  da daca il pune sub perna vine zana maseluta. I-am spus ca daca e sub perna ei o sa-i aduca o pipota.

 

===

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E puiut pisica Vivianei. Deci banuiesc ca este in limitele normalului cu schimbat dintii.

 

Si fetele mele (oameni) sunt in perioada schimbarii dintisorilor  [:-)))]  [:-)))]  Tot timpul se verifica daca li se mai misca ceva, ca doar doar pica ceva si apare zana. La pisici si caini banuiesc ca nu vine :))))

Andreea are schimbati 4 dinti de jos si 2 de sus - la 7 ani si 4 luni cat are acum

Ana Maria, 2 dinti de jos, incisivii centrali - la 6 ani.

 

Acu' se pregatesc de Mos, si noi la fel.. la scoala, acasa....

 

Rufus, succes in razboiul de gherila! Greu, greu, greu.... ma pregatesc si eu sufleteste. Eu acum ma lupt cu certurile dintre ele, atunci cand au loc, zici ca a inceput vreun razboi civil

 

Buflea, da-ne un semn cand poti, sa stim ca ajuns cu bine...desi, stiu ca ti-e greu.... Domul sa fie cu voi!

 

Eu sunt asa si asa, ma deprima rau de tot frigul, nu am chef de iesit, nu am chef de nimic (ce tine de divertisment). Imi lipescu plimbarile, iesitul la aer, simt ca activitatile se limiteaza drastic pe perioada sezonului rece :((( De mers in mall-uri nu am chef, sau oricum, nu des, asa la un film din cand in cand e ok, dar n-ai cum sa mergi prea des...

Ma si sim rau din cauza frigului, ma oboseste teribil, ma doare capul, tamplele, ma "ustura" ochii, ceea ce accentueaza starea de oboseala, oricand de bine ma imbrac, tot am senzatia aia de tremurat de "intrat frigul in oase". E clar ca nu-s om de vreme rece, n-am fost dintotdeauna asa, e clar semn de batranete, de fapt dupa nasterea copiilor s-a accentuat chestia asta....

Cand ma gandesc ca frigul asta tine pana in martie..... deja ma iau cu mainile de cap...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

 

Elyda, sa trimiti si la mine nu o cescuta de ness, o galeata! Mi-a placut mult cescuta. Vreau si eu una! [il]

 

Am dormit pe bucati si bucatele, mi-e din ce in ce mai rau cu spatele, s-a lasat si mai jos pe picioare durerea, mai ales pe dreptul. Am patit exact ca anul trecut, tot la mijlocul lui Noiembrie am ajuns la spital. Acum nici nu stiu ce sa fac, daca sa sun la Gp sa ma duc sa ma vada/vorbesc cu el, o sa ma trimita acasa cu paracetamolul in buzunar. Grrrrr [smulgpar]  Dar eu asa nu stiu cat mai rezist, vad ca nici Dicoflenacul nu-si mai face efectul, am terminat cocodamolul, dar ala e apa de ploaie, are numai efecte adverse de care ma feresc... si tramadolul imi da niste palpitatii de numa` numa ... si la fel ma cam feresc de el.

Abia m-am invartit in pat azi noapte, desi aseara la culcare m-am dat cu Voltaren si am luat un dicoflenac.. si azi dimineata nici sa ma aplec la chiuveta sa ma spal pe fata nu am putut. Mi-am udat mainile si asa m-am spalat , ca matza cu laba, in oglinda! [zirea]  [alcool]  Acum stau pe canapea intr-o pozitie super aiurea, pentru ca nu pot sta pe fund... pe dreapta nu ca ma doare rau piciorul, stau pe stanga, intr=o parte asa, ca un betiv!  E Nick azi acasa ca si-a luat sa munceasca de acasa si o duce el pe miss la gradi si o aduce. M-a salvat! Tusesc cu spor si la fiecare tuse cum ma sageata in coloana si in picioare, peste tot! [doh]

 

Mihaela, felicitari Dianei pentru carnet! [autoroz] Sa o conduca cu placere si in siguranta!

 

Helbi, ma bucur pentru Bianca! O sa ii placa tare schimbul de experienta. Sper ca am inteles corect pentru ca am citit cam pe fuga! Felicitari! ea ce spune? [flo]

 

Ralu, deci ati castigat! [disco] Sper ca castige si medalia!!! Tinem pumnii!!

 

Ella, interesant proiect! Si aici au asa ceva cu Omul si natura, din cate am inteles. Nu mai e mult si o sa vad cum e. La anu` la scoala cu miss a mea... ce repede trece timpul! [8)]

 

Karula, mai e putin si pleaca mama, nu-i asa? Ce fac fetele? Dar bruna mea preferata? [olala]

 

Aqai, esti mai bine? Baietii si ei? Te-ai reintors la munca? [flo]

 

Carmen, inca mai shoppinguiesti pentru Mos? [aho] ai loc in bagaj de atatea? [:D]

 

Buflea, sper sa ajungi cu bine in Ro si fara peripetii.  Multa putere iti doresc. Mi se rupe inima cand ma gandesc... ma tem de ce ma asteapta si pe mine... cat de curand.

 

Rufus [flo2]   ma gandesc la tine cu 3 fete, tata/mama au avut de furca cu 4!

 

 

Uhhh ce tuseste Sophia! [fri]  ma duc sa ii dau sirop de tuse si sa o imbrac sa o trimit la gradi!

 

O zi buna!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Strumh, cescuţa aia e ditamai budelca!:))E mare cat o cana de ceai nu e o cescuta.:))Te rog frumos...:))

Iti promit ca cel tarziu la vara::)o sa fac in asa fel sa iti fac cadou o cana din asta.O sa caut sa o cumpar si cand vine Londonezul la Londra sa ti-o aduca.

Sper sa mai găsesc la fel, dar oricum o sa fie una din lut, pebtru ceai/cafea si de la mama ei, de la mester popular.

Promit.:)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...