Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cum scot casuta vocala?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 10
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

eu de asta am fost ffff mirata in ro, nimeni nu are casuta vocala. Aici toata lumea are si e foarte folosita. Nu vrei [:)] /poti sa raspunzi, ti se lasa mesaj si il asculti cand ai chef/poti.

Chiar sunt curioasa, de ce lumea nu foloseste mesageria vocala in ro? ca presupun ca nu puteti raspunde oricand la telefon, mai aveti sedinte, mai dormiti, intalniri importante, etc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si pe mine ma enerveaza casuta vocala. Caci daca vreau sa sun omul si nu poate raspunde, dupa 3-4 taraituri, intra casuta si ma taxeaza. Iar daca mai este si in retea diferita de a ta, se cunoaste (in reteaua in care esti, de obicei sunt multe minute si poate nu se simte asa tare).

Sau de ex. daca omul este intr-o zona in care nu are semnal, iarasi, intra casuta. SI poate nu vrei sa-i lasi mesaj, incerci mai tarziu sa dai de el. Iar casuta, iar taxare... poate suni de 4-5 ori in decursul unei zile sa vezi daca poti vorbi cu el, sa vezi daca este intr-o zona cu semnal.... si este aiurea ca sa-ti taxeze 4-5 apeluri, fiecare incercare de a vorbi.

 

Si pe mine  ma deranjeaza casuta vocala la prppriul telefon, pentru ca acea casuta intra repede, 3-4 tar-uri. Mi se intampla sa am telefonul in geanta, si pana dau de el, in unele situatii dureaza mai mult (ex: iarna, scos manusi, apucat telefon, eventual mai ai si vreo sacosa in mana - eu patesc din astea si ma misc greu). si atunci, tocmai bine, in loc sa-i raspund omului, ii bag aiurea casuta...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu de asta am fost ffff mirata in ro, nimeni nu are casuta vocala. Aici toata lumea are si e foarte folosita. Nu vrei [:)] /poti sa raspunzi, ti se lasa mesaj si il asculti cand ai chef/poti.

Chiar sunt curioasa, de ce lumea nu foloseste mesageria vocala in ro? ca presupun ca nu puteti raspunde oricand la telefon, mai aveti sedinte, mai dormiti, intalniri importante, etc.

 

pentru ca atunci cand suni pe cineva si iti intra casuta vocala, esti taxat (adica platesti), uneori chiar mai mult decat pentru un apel in sine. poate la voi aceste servicii sunt gratuite - casuta vocala automata si verificarea mesajelor din casuta vocala.

cine nu vrea/poate sa raspunda la telefon, il da pe silentios/vibratii. in felul acesta nu esti deranjat de sunetul soneriei, dar poti vedea cine te suna si optezi daca raspunzi sau nu. iar daca dormi, nu te deranjeaza deloc, vezi cine te-a cautat cand te trezesti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multumesc, nu am stiut ca platiti pentru mesagerie. Aici intr-adevar e gratuit serviciul de mesagerie. Dar noi platim si pentru apelurile primite si pentru cele date.

Multumesc de explicatii. [flo2]

 

probabil de aceea aveti gratuit serviciul de mesagerie, pentru ca platiti apelurile primite.

la telefonia mobila de la noi nu se intampla asa, cu exceptia apelurilor primite in roaming (cand esti in afara tarii).

 

sa inteleg ca voi nu aveti un numar de minute gratuite incluse in abonament, pentru efectuarea apelurilor ? platiti toate convorbirile, si pe cele efectuate si pe cele primite ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Avem minute gratuite in abonament, dar totusi nu sunt gratuite ca doar de aia platim abonamentul nu? :)

Cand suntem apelati se scad din minutele incluse in abonament, iar daca nu mai avem minute incluse in abonament, se platesc minutele vorbite. DEoar daca vorbim cu cineva din aceeasi retea telefonica, nu sunt consumate minutele din abonament.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...