Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pe Ghetar, in ajun de Mos Nicolae


Recommended Posts

La multi ani Flaviei, Buflea! Copiii sunt viitorul, ei ne susțin la bine si la greu sa stii. Ni pot da amănunte aici, dar am simțit exact acum o săptămana asta, eu care altădată ii ștergeam lacrimile, a venit rândul ei sa mi le șteargă si sa ma țină in brațe. Si m-a dus înapoi cu 12 ani aproape, cand la moartea tatei am ținut-o eu pe mama in brațe si am plâns amandoua. Pentru ca viata asta nu e decât un cerc. Sau cercuri care se intersectează. Hugs! Si putere. Se vor așeza toate si o sa îți amintești cu atâta drag de lucrurile frumoase! Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 793
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

La multi ani Flavia! Sa cresti mare, sa ai o viata binecuvantata si plina de noroc!

 

Nici eu nu vreau sa vina si sa treaca sarbatorile... De cand am copilul, m-am reintors si eu in copilarie si traiesc luna decembrie prin ochii lui: uite mama, sapin de Noel, ce frumos este! In fiecare seara se aseaza pe scaun in fata bradului mare si il priveste, mai agata un glob, o ghirlanda. Decoram in fiecare zi...Tot in serile astea lungi de iarna, a descoperit...luna si, bineinteles...mi-o cere. Cand e ascunsa dupa nori, e tragedie...

 

Nici nu mai stiu ce voiam sa spun...m-a bulversat mesajul lui Buflea. Condoleante lui G., in vremurile astea de restriste, va aveti totusi una pe alta si asta e mare lucru.

 

Noi suntem ingropati in zapada, trimit si la voi daca vreti. Mie nu-mi trebuie, dar ma bucur de bucuria celor mici. Azi am avut ore la maternelle (5 ani) si au iesit in pauza la zapada, se jucau cu lopeti, faceau oameni de zapada...ce bucurie pe capsoarele lor. S-au intors in clasa cu ochisorii sticlind si obrajorii rosii. Imi venea sa-i pap pe fiecare!

 

Si ca sa inchei intr-o nota mai hazlie, apropo de discutia despre denumiri in alte limbi, va recomand un sport national de pe aici: curling.

http://en.wikipedia.org/wiki/Curling

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Apropo, al meu mi-a spus ca acolo unde face el cursul de ski fond se antreneaza si echipa Romaniei (autocarul e cu nr de Bucuresti)....in weekend e competitie in Davos...mi-a spus ca se intalneste mereu cu fetele pe traseu (zilnic merge cam 30 km) si sunt tare frumusele  [:)]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...