Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Pe Ghetar, in ajun de Mos Nicolae


Recommended Posts

Azi a fost decernarea premiilor Nobel. Iar acum e dineul de gala, in direct. Se comentează rochii, chimonouri, fracuri, bijuterii. :) frumos. Au zis si meniul, desertul e cu fructe speciale gotlandeze :). Salmbär :).

 

La munca am pus pariu, ca in fiecare an, pe culoarea rochiei reginei. N-am câștigat :). Am zis verde dar e albastru de cer deschis.

 

E si ceva spectacol, acum e balet pe Sonata lunii.

 

Aaa ce-mi place curling! Am vrut sa mergem sa jucam si noi de la munca, dar s-a închis sezonul in primăvara. Chiar, bine ca mi-ați adus aminte :).

 

Fleur, eu vreau zăpada! Așa m-am saturat de negru si ploaie! Vreau alb sa fie luminos, doamne ce-mi lipsește zăpada!

 

Si la noi e vânt puternic. Rafale de 15 m/s. O sa fie si mai si vineri noapte, de pana la 28 m/s.

 

Silvia a avut prezentarea de cadril la calarie, a fost frumos. Am cam înghețat, ma duc sa fac o baie fierbinte, apoi ma culc.

 

Maine vine moșul la job, apoi seara avem spectacol de Lucia la Silvia.

 

Seara frumoasa!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 793
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

neata

ce vreme hidoasa. dar aici asa  e normal, iarna... sa ploua. acum e si vânt... iupi :)

 

Michelle, hahaha ce tare ai fost cu eticheta la vedere. cam asa e.... [:)]

 

zi buna sa aveti!

da, dar stii ce e si mai funny, ca ieri chiar am mers cu eticheta la vezeala.

 

noroc ca parcasem masina in sspatele scolii unde-i mai putin populate si pe drum spre clasa, m-a prins din urma o profesoara...o auzeam chiar ccum alerga dupa mine si ma gindeam la ce se grabeste ca nu a sunat clopotelul...cind colo imi spune ca merg ccu eticheta de la pantaloni atirnata la fund  [fri]

ce rusine mi-a fost!

deci vezi, cum se spune, 'ai grija ce iti doresti , ca se poate intimpla!"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, la multi ani Flaviei tale, sa o binecuvinteze Domnul cu tot ce are nevoie!

 

imi pare rau de vestea care ai primit-o ...e greu...e foarte grea durerea asta de dus.

 

ieri a plecat la Domnul si sotul liderei mele de la Bible study, era bolnav si chiar de saptamana trecuta spunea ca el e pregatit sa il intilneasca pe Domnul Isus...acum stim ca e in gloria lui Dumnezeu unde nu mai e durere, suferinta, neajunsuri...

a fost deosebit sa o veddem ca si-a facut timp sa vina la noi astazi la petrecerea de Craciun si sa impartseasca cu noi bucuria dar si greutatea despartiri de cel care I-a fost 50 de ani alaturi.

nu stiu, dar printre credinciosii de aici , aceste despartiri sunt "altfel", durerea e probabil aceeasi dar speranta ca sunt in better place decat aici pe pamint, face o mare diferenta....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult dragii mei ...

 

DA, ieri a fost ziua Flaviei ...9 anisori are fata mea acum.

 

Am pupat-o, l-am pus si pe frate-sau sa o faca [:)] , a primit felicitari si din Romania, Bica i-a urat viata lunga plangand ceea ce a cam confuzat-o ...cadouri ? Cercei de aur de la Bica ei si un urs imens de la noi. Dar IMENS, mai mare ca ea, cam ca mine asa ...

 

Doamne cat s-a mai bucurat de ursul asta ... a zis ca suntem cei mai buni parinti din lume, l-a carat peste tot, chiar si la supermarket cu ta-sau, l-a pus in masina si i-a pus centura.

Azi noapte au dormit amandoi in acelasi pat, cu ursul intre ei ...frumoasa e copilaria asta !!!

 

Sambata avem petrecerea ... trebuie sa i-o facem. Necazurile noastre nu trebuie sa stea si pe umerii lor.

 

Iata ursul ...

post-6895-0-77194700-1418242577_thumb.jpg

post-6895-0-88724400-1418242592_thumb.jpg

post-6895-0-78243700-1418242606_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

la noi , mine se anunta cea mai mare furtuna din ultimii 5 ani... [fri] si posibil ceva zapada la inaltimea noastra.

cica ss-ar putea sa fie vint de peste 70 mile.

 

 William e in al 9-lea cer ca s-ar putea ssa nu mearga la scoala....desigur daca e furtuna, zapada...ceva...eu nu pot sccoate masina sa merg cu spatele pe panta la vale...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si mai vroiam sa va pun o poza cu parintii mei, tineri ...Trebuie sa ma intelegeti, nu prea ma pot gandi la altceva zilele astea ...sa vedeti ce frumosi sunt.

Sunt sigura ca nu sunt singurii ...asa ca, daca va place ideea, putem acum de sarbatori sa ne mandrim cu parintii nostri, disparuti sau nu,  asa cum trebuie sa faca orice copil recunoscator.

Iata-i pe ai mei ...

post-6895-0-83231400-1418242855_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...