Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Pe Ghetar, in ajun de Mos Nicolae


Recommended Posts

Michelle, eu zic ca nu are rost sa-l pedepsesti...eu una nu as face asta; nu am pedepsit-o niciodata pe Marcia pt note...cand a luat nota 1 la franceza, asta pt ca nu invatase, m-a sunat profa ei sa-mi spuna sa nu o cert, pt ca se mai intampla...si ea intelege lucrul asta, pt ca are si ea copii...daca se mai repeta, atunci avem o problema; dar ea nu crede lucrul asta...mi-a mai spus ca oricum nu ia nota in considerare, stie ca a fost o scapare..la urmatorul test a luat 6, deci maxim....stiu ca am mai spus-o, dar aici nu se iau in considerare doar notele de la teste; conteaza si cum raspund, cum isi fac temele...testele reprezinta doar un procent din nota...

 

A fost o zi lunga azi, de-abia acum juma de ora am terminat treaba...am fost si la cumparaturi, inclusiv pt ai mei; vreau sa le trimit cate ceva cu autocarul....cate ceva asta are vreo 30 de kg  [batcap]

 

Maine seara avem musafiri, facem fondue...vine un prieten de-al sotului si prietenii nostri romani....prietenul sotului ramane sa doarma la noi, pt ca sta destul de departe...am aranjat si masa....am spalat si rufe....am copt si ardei capia pt zacusa, pe care o voi face maine...alaturi de curatenie si o ciorba de dovlecei...

 

Dar maine dorm pana tarziu, pt ca am facut azi cumparaturile  [pk] urasc sa merg sambata la cumparaturi, pt ca e aglomerat...vinerea seara e lejer...

 

Noapte buna ! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 793
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Seara buna!

 

Acum am ajuns acasa de la munca, Diana m-a asteptat cu lussebullar proaspat scoase din cuptor, inca fierbinti! 

 

1377252_10152847823142910_85466801725551

 

Michelle, ma bucur mult ca a ajuns vederea! Mai am una de care nu stiu dar sper tare mult ca a ajuns si ea. Da, casele sunt locuite, prietenii nostri stau acolo. Toate sunt modernizate si foarte faine de locuit, cu singura exceptie ca nu au putut baga incalzire centrala. Toata incalzirea e electrica, cu calorifere electrice adica. Toate strazile sunt pavate cu piatra, si se discuta mult sa nu mai lase masinile sa circule in orasul vechi. Tot orasul vechi e inconjurat de zid, pun o imagine mai de ansamblu. E cam jumate din orasul vechi, ce se vede: 

 

http://www.lindebilder.se/data/media/751/gotland_visby_flygfoto_140612_800.jpg

 

Si mai multe poti citi aici: http://en.wikipedia.org/wiki/Visby

 

Mie mi-a fost greu sa aleg ce vederi sa iau...cum sa le impart apoi :). La tine m-am gandit ca o biserca si iarna e ceva ce iti va placea :). Iarna macar in poze. Iar biserica pentru ca asa vechi nu sunt in SUA :). Ca pe vremea cand se construia, America nu era descoperita, mai urmau sa treaca inca vreo 200 de ani. 

 

Am inceput sa vad clipul, dar din pacate nu inteleg foarte mult, sunt cuvinte pe care nu le inteleg si nu gasesc umor in ele :). Dar sunt convinsa ca e super, imi plac tare mult umoristii astia, dar daca sunt traduse, sa pricep esenta si umorul. :)

 

Maine avem si noi invitati, o sa fac somon cu sos de sofran si tort de clatite cu crema de zmeura. :)

 

Va las, imi ajunge barbatul acasa in cateva minute. Seara faina sau noapte buna. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mmmmm, Mihaela, seamana cu mucenicii bunatatile alea. Ce fain tre sa fie sa gasesti asa ceva cand te intorci acasa...Vrednica fata ai crescut!

 

Am trimis si eu cateva vederi, unele mai aproape, altele mai departe. Sunt curioasa daca ajung cele trimise departe.

 

La noi e frig, zilele scurte...

 

Am cumparat darurile de Mos Nicolae, acum nu stiu ce sa le mai iau de Craciun. Am vizionat la jucarii in magazine ca am ametit.

 

Si eu urasc sa fac cumparaturi in weekend, prin urmare maine n am de luat decat paine...uite ca si rimeaza!

 

Am niste filme de vazut pe dvd, All is lost, cu Redford, 12 years a slave, dar nu stiu cand apuc...la noi ruleaza non stop Tangled.

 

Sanatate tuturor racitilor si fetelor cu probleme cu coloana, Strumf, Bella.

 

Si pt ca e deja maine la voi, La multi ani Nicoletelor si Nicolailor!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata...la multi ani NICOLAILOR,NICOLETELOR SI la toti cei care al caror nume deriva din Neculai.....

 

Mi-a pus mosul ceva in ghete......chiar ca surpriza,numai ca una nu chiar pe gustul meu....am gasit un parfum dar nu cel pe care-l doream cu ardoare....e ok si asta,mademoiselle / chanel....dar eu il doream pe ange ou demon negru.....in fine daca comentez poate mi-l ia mosu` inapoi.....

e prima data cand imi lasa mosul in secret ceva...pana acum imi cumparam eu......cred ca a imbatranit mosul si nu mai suporta drumurile lunigi in inghesuiala....

 

Merg sa fac estimari de bugete pe 2015... [:-)))] treaba interesanta pentru sambata dimineata....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La Multi Ani! Nicoletelor si Nicolae [deziuata] [deziuata] [deziuata]

 

vad ca mos Nicolaie a ajuns deja in ro, la noi mai sant cateva ore,

Mada si yo am primit parfum, al meu e opium, e parfumul care l-am primit pt prima data acum 16 ani si mi se potriveste perfect [:)]

va doresc un weekend frumos, [flo2]

 

Mihaela, ce bine arata prajiturile [:)] yum yum, si ftitei mele ii place sa coace prafituri, facea turte dulci cu mult ginger

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani, de Sf Nicolae!

 

Va prezint si eu sirul nostru de mai bine de 1m de incaltari care-si asteapta "clientii".

Si-.au scos tot arsenalul: pantofi, ghete, cizme, le-au lustruit de joi seara.

Noroc ca cei de vara nu erau la indemana.

Au fost ieri in excursie la mutti (asa le spun ei uneia dintre bunici - una-i buni, una mutti).

Vin mai spre pranz.

 

post-22998-0-10220600-1417851040_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da` chiar ca mosu` meu a imbatranit....marti e ziua lui...face 42 de ani....azi e ziua socrului meu...e Nicolae....

maine e ziua unei fetite a unor prieteni si parteneri de afaceri....Eva se da cu fundul de pamant de ieri ca vrea rochita noua....asa ca i-am luat sapte rochite,doar doar i-o place vreuna.....

A scapat de ieri ca la gradi a venit mai inainte Mos Neculai.....si a scapat la dulciuri...de luni nu mai manaca nic` dulce,ca de ieri molfaie continuu,ca hamsterii cu falcile pline...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...