Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pe Ghetar, in ajun de Mos Nicolae


Recommended Posts

  • Răspunsuri 793
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

[:-)))] nu m-am gindit la asta niciodata.

eu cind il vadin poza asta parca il vad pe cintaretul ala roy orbison-care cinta pretty woman.

 

tata si acum la 79 de ani e foarte dichisit, ii plac hainele frumoase, umbla mai mereu la costum si cravata si dintotdeauna a fost  f gallant cu toate femeile (vorbeste cumva de genul"sarut miinile doamna frumoasa...ce mai faceti?" ) ...

 

mama nu ar fi iesit nici pana in spatele blocului daca nu era aranjata la par si imbraacata frumos...

 

 f f frumos se aranjau mamele noastre pe vremuri...ce tinere si frumoase erau.

 

mama avea o rochie din matase, se daca nu  ma insel materialul se numea "spuma de mare", era un material asa de delicat, catifela, subtire  si tin minte ca aveam parca emotii cand o atingeam.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de ce spunea Buflea ca mamele noastre erau slabe...cautand printre amintiri am descoperit cateva fotografii ale mamei facute la plaja si am constatat cu uimire ca avem corpuri identice,avea vreo 40 de ani in foto si arata exact cum arat eu acum,jur ca nu voi mai fi nemultumita de cum arat pt ca seman cu ea  [il] .

 

Luna trecuta cand am fost la inmormantarea matusii au venit mai multe doamne foste colege si prietene cu mama,toate s-au strans in jurul meu spunandu-mi ca sunt copia ei fidela,Doamne ce mandra am fost,si totusi cum e posibil avand in vedere ca nu-s nascuta de ea?!

 

Mama si tata s-au cunoscut la Turda,ea eleva de liceu,el proaspat ofiter.Mama provenea dintr-o familie cu 5 fete si era intr-o relatie de iubire cu cel mai frumos baiat din Turda,Leonas.Leonas era frumos si foarte,foarte gelos.Daca mergeau la cofetarie o punea pe mama sa se aseze in cel mai retras colt si cu spatele la toata lumea.Mama satula de gelozia lui bolnava si in ciuda faptului ca-l iubea hotaraste sa rupa relatia si accepta curtea facuta de tanarul aviator.Tata baiat galant se duce la bunicul si ii declara intentiile vis-a-vis de Ica(asa ii spuneau mamei).Bunicul ii explica bland ca fata nu face de el,ca nu-l iubeste,ca doar se foloseste de el ca sa-i treaca de celalalt.Tata spune ca nu conteaza el accepta atata timp cat ea il accepta si daca ea vrea sa se intoarca inapoi el o lasa.Au plecat la Arieseni s-apoi in Bucuresti.47 de ani s-au iubit si respectat si eu nu i-am auzit niciodata certandu-se ,'or fi avut discutii insa eu nu i-am auzit.Ii vedeam tinandu-se de mana si pupandu-se la venire si la plecare chiar si la 60 si ceva de ani.Mereu mi-am dorit o relatie ca a lor si uite ca Dzeu mi-a dat-o si la fel ca si mama la inceput nu l-am iubit ,vroiam sa ma vindec .

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ralu, daca trăia tata si mama ta, ii puteam intreba daca nu s-au cunoscut :). Tata a copilărit si trăit in Turda. Bunicii mei au locuit acolo pana in '79. Eu m-am născut in Turda, bunica mea fusese medic pediatru la spital si si-a dorit ca mama sa ma nască acolo.

Cum adica nu ești născuta de ea? Adica înțeleg, dar stii ceva de mama ta biologica?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Frumosi parinti, frumosi copii, frumoase povesti  [flo2]

nu am reusit sa pun povestea alor mei, dar o voi face maine  [:)]

Mama a fost slaba pana pe la 45 de ani, cand a intrat la menopauza...eu seman la corp cu tata, asa ca nu cred ca ma voi schimba...iar acum sunt mai slaba ca la 20 de ani...prietenele Marciei nu imi dau mai mult de 30 de ani...si ni s-a intamplat de multe ori ca lumea sa creada ca mama e mama mea si a Marciei, asta pt ca si mama arata mult mai tanara  [:)] nimeni nu-i da 65 de ani...aici e normal sa faci copii si dupa 45 de ani...am o colega care a facut primul copil la 46, al doilea la 52...

 

Avem si azi soare, cred ca a aparut special pt mine  [pk] si l-am trimis si la Bucuresti..

 

Am si eu o fosta colega care a infiat o fetita; habar nu aveam ca e infiata, pt ca seamana perfect cu ea...nu mi-a venit sa cred  [fal]

O zi frumoasa va doresc !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata.la multi ani Miha....

 

Noi am ajuns la 2 noaptea acasa,fara voce de cantat,tusind ca am fumat pachetu meu si ale altora,cu spatele stramb de dansat....si sotul din perete in perete.Am livrat acasa cativa veseli.Macar s-au simtit bine...orchestra a cantat....bai parca au contor aia....costa 100 ron ora in plus peste program....la ora 1 fara un sfert au tacut si si-au pus hainele.....nu mai aveam decat cardul si nu erau bancomate in jur,pe bune.....dar le-a ajuns si lor si la toti de cat le-a cantat nenea ala in urechi.S-a distrat lumea,sotul meu nu a parut foarte surprins

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...