Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pe Ghetar, in ajun de Mos Nicolae


Recommended Posts

  • Răspunsuri 793
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mihaela, LA MULTI ANI!!! [deziuata]  [deziuata]  [deziuata] Sa traiesti, sa-nfloresi si intotdeauna sa zambesti! [:)]  (na ca ti-am facut si versuri).

 

noi am avut aseara petrecerea de Craciun cu firma. e abia al doilea an cand ne organizeaza asa ceva, multi ani s-a facut doar petrecerea cu copilasi care primesc cadouri de la Mos.

 

anul trecut a fost o tentativa comsi-comsa - n-am iesit toata firma, ci pe departamente. consumatia am platit-o noi. era undeva in centrul vechi, nu mai tin minte numele localului, stateam cam inghesuiti... in fine.

 

anul asta am iesit toate departamentele, intr-un club de pe Decebal - mai elegant si mai aerisit. dupa vreo ora jumate am aflat ce intra in pret si ce plateam noi. ceva de genul: cafea da, frappe-uri nu (nu = nu intrau in pret), vin da, bere nu (whaaat?), sucuri da, fresh-uri nu. n-am distrat la culme cand o colega a descoperit ca a trebuit sa plateasca ceaiul [:-)))] adica cocktailurile intrau in pret, ceaiul insa nu [:)]

 

am zis ca poate in 5 ani invata si firma noastra ce inseamna petrecere de Craciun [:)]

 

eu am plecat relativ repede, insa daca gaseste timp va povesteste Yagmur, ca zice c-a stat pana la 4 dimineata [:)]

 

acum ma-ntorc la facut ordine prin casa, ca in cateva ore vine mama.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multi ani pentru Ella! O zi faina, cu muuulte cadouri !

La multi ani pentru sot de eumada! Sa va fie de bine petrecerea!

 

O sa incep sa scriu si eu aici despre ai mei.

Poate pun si poze, chiar azi, de ma descurc.

Mama e nascuta in'47,intr-un sat de langa Constanta, iar in 71, cand s-au cunoscut ea era proaspata absolventa de Filologie, la Iasi. Tata e nascut in 48, intr-un sat din Bihor, iar in 71 mai avea inca un an de facultate de facut. S-au cunoscut la Caciulata, unde mama era umpreuna cu o colega care primise doua bilete acolo, parca le castigase dintr-in abonament la o revista. El era acolo cu gasca, la distractie.:) . Le-au vazut in restaurant, le- au agatat si le-au invitat seara la dans. Asa s- au cunoscut si s- au casatorit un an mai tarziu. A cerut-o venind pe neasteptate in oraselul unde ea preda deja (ea mai coresponda cu un alt pretendent:)), zicandu-i; "Ti- am adus ceva!". Ea: "ce?" (Bucuroasa, fireste), "cafea! "(Mmm), el: " inca ceva!", ea: "bomboane!" , el "inca ceva!", ea: "tigari!", el "inca ceva!" , iar ei nu prea i- a trecut prin cap ca acel altceva era o verigheta cumparata cu banii lui pe o luna, primiti de acasa, de la bunicii mei, invatatori amandoi.

In '73 m- am nascut eu, fratele meu 4 ani mai tarziu. O relatie dominata de el, prin firea pe care o are, dar fara de care ea nu ar fi rezistat si luptat, atat cat se poate, cu boala cronica pe care o are de 20 de ani.

Revin cu poze.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult pt urari...va pup cu drag...

 

Mada, la multi ani sotului.

 

E un soare afara, sa nu fie de deochi :-))

 

Diseara mergem la Steakhouse, vreau sa probez carnea de bizon :-)) vine si prietena mea cea mai buna, al ei sot e in Romania la dentist (a dat aici pt scos nervul 500 fr...pt plomba si inca o masea la care are probleme ii cereau cam 3000 fr...a zis ca nu a inebunit sa dea atatia bani...asa ca a plecat in tara).

 

I-am pus omului meu pe lista si tort de fructe...a venit cu 2 tarte de capsuni...mama ce i-am facut...a zis ca erau torturi, dar nu de fructe...si ca el s-a gandit ca e pt Marcia...imi venea sa ii pun tartele in cap :-))) i-am zis, bai frate, dar nu puteai sa ma suni...sau sa iti dea prin cap sa iei alt tort...raspunsul : pai trebuia sa scrii tort pt zi de nastere :-))

L-am mai pus sa imi ia ardei capia...am scris ardei verde deschis, aici ii cheama cecei...a venit cu ardei grasi, verde inchis; aia sunt cam amari, asa ca a iesit zacusca mai amaruie..

Alta data i-am scris rosii mici...ma refeream la alea cherry...faceam fondue si el stie ce rosii mancam la fondue... mi-a venit cu 3 kg de rosii mici de marime :-))) cat s-o fi chinuit sa le aleaga pe cele mai mici..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...