Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pe Ghetar, in ajun de Mos Nicolae


Recommended Posts

  • Răspunsuri 793
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Muschiulet de porc la cuptor cu legume( ceapa, morcovi, ardei si ciuperci trântite peste carne,60 min la cuptor.

 

Maine pizza, home made.

 

Mai ce grele devin discutiile cu copiii astia mari. Grele, adânci, de îți ramân in suflet exact ca discuțiile grele cu partenerul de viata. Oooof ce ma fac, era așa bine cand eu răspundeam de toate si ma asculta...acum sa o las in pace, sunt prea cicălitoare, e mare si stie ce are de facut, sunt pisăloagă. Si eu nu ma vad deloc așa :(.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi avem pui la cuptor (pe capac) cu garnitura de legume mexicane, de ieri au ramas cotlete de porc la oala sub presiune (cu foi de dafin, piper, usturoi, suc de rosii) cu piure.

 

Mai Buflea, dar si tu, la nunta ta erai slaba si tanara. Ca toate mamele, ca noi toate, de altfel. Chiar si eu eram slaba.:)) Da' zau daca mancam atat, adica la mine problema este cantitatea, pe langa faptul ca gasesc o placere imediata, de parca m- as recompensa cand si cat vreau. Mai mereu, adica. De asta ma gandesc ca si daca as face o operatie din aia de reducere a stomacului (nu stiu cum se cheama, stiintific), eu tot grasa as ajunge sa fiu, pana la urma, chiar daca as slabi in prima faza. Cred ca o data cu operatia de stomac ar trebui sa fac si una la creier, sa imi extirpr centrul foamei strans legat la mine, de cel al placerii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu savurez mancarea, chiar imi place sa mananc, imi place aroma, gustul diferit: dulce acrisor, sarat etc eu am descoperit mancare dupa sarcina si binenteles cum aici am avut acces la toate felurile de mancare parca sant un copil in magajunul de jucari [:)]

 

azi am asa o rata facuta cu sos de portocala aia e pt mine ca ai mei stramba din nas sant scifositi, pt sot si copil am cod proaspat, shrimpi si scalop infasurat cu slaninuta, mai am o supa de linte reteta personala modificata,

nu stiu daca am scris, dar imi place sa gatesc(dar nu in fiecare zi) si sa experimentez retete [:)] succes sigur da a nu slabi [:)] dar eu sant impacata cu mine insumi, si fericirea mea nu sta in kg slabite ci a fi fericita si a ma bucura de viata, asta am decoperit-o pe la 30....si ceva de ani dupa niste probleme complicate de sanatate si atunci mi-am modificat filozofia de viata, traieste si bucurate de viata si oamenii care sant in viata ta, [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, am vrut sa subliniez ceva: sa nu intelegi ca nu mi-l amintesc pe tata, sufletul meu si-l aminteste, imi amintesc scurte conversatii cu el, chiar si vocea lui imi suna cateodata in urechi. Probabil fotografiile s-au asezat deasupra imaginii lui reale de-a lungul timpului.

Fii fara grija, copiii tai si-l vor aminti pe Bicu, isi vor aminti ce au invatat de la el, isi vor aminti cum aranja gradina, isi vor aminti cum s-au plimbat impreuna la Eforie Nord, Herculane, Piatra Neamt ... si cel mai important, isi vor aminti grija pe care le-o purta si cat de mult ii iubeste. Si eu cred ca-i va veghea si ii va iubi mereu!

 

Si ca sa trec la de la suflet la trup, noi ne-am grijit stomacurile (si sufletele) cu niste coaste la cuptor, cateva aripioare de pui, nitel piure si salata de varza murata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buun, acum vreau detalii ...

 

1. Cum faceti voi carnea de porc la cuptor. De ex mie nu imi iese niciodata muschiul.

 

2. Neaparat vreau reteta de coaste ...alta chestie care nu imi iese si la carciuma sunt bestiale

 

Aripi de pui am si eu ...si niste cotlet de porc caruua i-as face ceva sa-l fragezesc ....

 

Salata de varza acra ? Alta delicatetze rar intalnita pe aici.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...