Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pe Ghetar, in ajun de Mos Nicolae


Recommended Posts

  • Răspunsuri 793
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buun, acum vreau detalii ...

 

1. Cum faceti voi carnea de porc la cuptor. De ex mie nu imi iese niciodata muschiul.

 

2. Neaparat vreau reteta de coaste ...alta chestie care nu imi iese si la carciuma sunt bestiale

 

Aripi de pui am si eu ...si niste cotlet de porc caruua i-as face ceva sa-l fragezesc ....

 

Salata de varza acra ? Alta delicatetze rar intalnita pe aici.

 

Crock-pot, duh! Iti mai zic o data sa-ti iei, ca ti-am mai zis de citeva ori si tu nu vrei, da' nu vrei, na, sa ma asculti! :)  Google de curiozitate "pork ribs crockpot", sa vezi ce multime de retete cu efort minim! 

 

Eu sint mare fan, serios, se face mincarea singura-singurica! :)

 

S.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seri, sper Soro sa nu-l uite ...ma cam deranjeaza ca nu au fost deloc afectati. Alex a zis : ah, deci Bicu e acum in Heaven ...si eu am zis DA, si ne vegheaza dar noi nu o sa-l mai vedem.

 

Atat ...in rest, parca vestea a trecut pe langa ei ...poate e mai bine asa, dar putin ma doare.

eu cred ca nu a vrut sa se arate afectat ca sa nu te ingrijoreze pe tine, stie cat de mult suferi, si sa nu iti faci griji pt el, mai mult ca sigur e afectat, si poate o sa iese la suprafata cand o aminitre cu bicu draga lui din senin il va emotiona [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crock-pot, duh! Iti mai zic o data sa-ti iei, ca ti-am mai zis de citeva ori si tu nu vrei, da' nu vrei, na, sa ma asculti! :)  Google de curiozitate "pork ribs crockpot", sa vezi ce multime de retete cu efort minim! 

 

Eu sint mare fan, serios, se face mincarea singura-singurica! :)

 

S.

[flo2]  iti vei schimba parerea cand vei da de electric pressure cooker [:)]  in cateva minute e gata si porcul si vaca, 45 minute maxim daca e vacuta [:)]

 

 

 

si la asta nu astepti ore si cica e si mai bun fata de crockpot ca nu se pierd vitamine nimic nutritiv [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eva si-o doreste pe ariel o papusa sirena cu 15 functii....vazand ca cele 15 functii sunt de fapt 15 fraze m-am enervat..Si nu am mai luat-o.si sunt profund revoltata cum isi bat astia de la reclame joc de copilasi.Acu` o vrea pe elsa aia care canta  si se invarte,dar si aia e o porcarie cat casa....ei aia canta un pic si atat.

nICI PE AIA NU I-O IAU.aM DOI SACI DE PAPUSI SI VREAU SA SCAP DE ELE....

 

Oricum la Eva e mai mult ca a vazut,de fapt nu si-o doreste...de fapt nu stie exact ce-si doreste si ma dispera.....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata, la cafeluta!

 

Vreau sa-mi iau si eu o oala din aia care face mancare singura...

Fetele din Ro ce folositi, aveti vreo recomandare!? Dati si la baba un link

Noua ne-ar tb una mai generoasa, adica sa fie de min 4 portii. As prefera 8 :)

 

Eumada cand o lasi pe Eva la tv incearca sa ii spui copilului de fiecare data cand e publicitate... ca multe din reclamele acelea arata produsele in avantaj fata de cum sunt adevarat. Si las-o sa experimenteze o data. Sa vada ca in multe cazuri sunt pacaleli. 

Apoi se va gandi singurica daca ce arata acolo... e ceea ce se si spune.

 

Si zici ca te incurca multe jucarii [:-)))] !? Chiar si asa, copiii de pe langa biserica se vor bucura :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

S-a convins deja cu fabrica de briose.....dupa ce pui plastelina aia in seringa trebuie forta...abia eu izbutesc sa imping pistonul...un copil nu o poate face.

 

s- convins si cu zana floare....e o porcarie cat degetul....acu` vrea role...n-am gasit nicaieri pe aici,am gasit pe net si o sa fac comanda,ea vrea roz,cu echipament,dar alea cu barbie si helokitty suporta doar 20 de kile,adica putin.....asa ca i-am luat elicopter cu telecomanda,enciclopedia dinozaurilot,o ariel care inoata,plastilina,casa de marcat care socoteste pe bune,alfabetar magnetic,ii iau role si va mai primi cate ceva de la prieteni.Oricum nu stie bine ce vrea ....sunt curioasa de mor cum va merge a mea pe role ca ea e mai asezata...ca si la tac`su` la ea vitezele sunt foarte incet si incet.

 

an dat jucariile alea....smbata mai strang o tura si le dau in asa fel incat sa nu simta eva,oricum nu le mai stie pe toate....

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna de dimineata, la 6:00 AM, de la patinoar,

 

Nu mai pot efectiv sa ma uit la meciurile astea. Cum de a nimerit Alex intr-o echipa atat de proasta nu pricep ...mai, nu are cu cine juca, nu stiu sa patineze, ce sa mai vorbim de pasat, tras la poarta ...etc. Sunt foarte dezamagita si el la fel. Nu au castigat nici un meci pana acum si pe buna dreptate ....imi vine sa scriu email, sa spun ca nu mi se pare normal sa primeasca pe oricine la club ...sa-i testeze nene inainte si sa-i respinga.

 

In alta ordine de idei, ieri am avut petrecerea Flaviei ...la un loc cu trambuline. Wow, ce frumusete ...au jucat dogeball, adica un fel de ratele si vanatorii sarind pe trambuline ...au iesit de acolo uzi de transpiratie.

 

Pe de alta parte, Flavia m-a dezamagit ...atat de urat s-a purtat cu Alex. A facut echipa cu toate fetele sa-l vaneze pe Alex si sa-l scoata afara din game, radea cu prietenele de cum ii statea parul ...apoi am venit acasa si am la cadouri, sa nu atinga ala nimic, nici macar un card, si-a strans jucariile langa ea, tzipa constant. A urmat bradul ...ca globurile albastre le pune ea si numai ea, ca Alex a stricat nu stiu ce, ca nu le pune bine ...si barbatul ii dadea nas. Alex a inceput sa planga ca "everybody hates him" , asa ca s-au facut doua echipe ...eu cu Alex si barbatul cu Flavia ...pana cand Flavia a reusit sa ma scoata din pepeni si am trimis-o sus.

 

Ce credeti ? N-a mai vorbit cu mine ...un chistoc de copil, orice o intrebam nu raspundea ...si barbatul facea "las-o mai in pace ca e suparata". Adica EU sa o las in pace ...sa ii respect supararea.

 

L-am culcat pe Alex si nu i-am mai scos o vorba ...ah, si daca de cand cu ursul ala au dormit in acelasi pat, cu ursul intre ei, l-am mutat pe Alex la el in camera ...

 

Acum e diineata si ma tot gandesc cum sa reactionez ...sa vorbesc cu ea ca si cum nimic nu s-a intamplat, sau sa pun de o teorie educationala ?

 

Asta ca sa intelegeti ca ne-am intrat in normal ...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buflea nu asa ai procedat cand a batut-o alex cu geaca....spuneai ca dadea in ea cu ura....ei,pentru tot bullyingul ala flavia ii plateste.acum.s a saturat sa fie ea cea dominata.....vad ca esti mai suparata pe flavia decat erai pe alex cand ii facea aceleasi lucruri....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...