Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pe Ghetar, in ajun de Mos Nicolae


Recommended Posts

Noi azi am fost la un restaurant care ne place tare mult. Duminica servesc brunch de la 11 la 16. Gen bufet, cu atâta mâncare de îți tii burta cu mana cand te ridici de la masa. Pe bune, mergem rar numai pt ca e exagerat de mta mâncare si e buna si nu poți sa nu guști din fiecare. Si mai e si supa si desert. Cu produse locale sau chiar ale lor, ecologice. Va las câteva poze.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 793
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Am dormit de la 6 la 8 :-)) ce bine mi-a prins somnul asta..

 

Ne uitam la cum a fost facut filmul "3 Hasselnuesse fuer Aschenbroedel" (3 alune pt cenusareasa)...coproductie germano-ceha...1973...filmari facute si la Castelul Moritzburg, de langa Dresda...castel pe care l-am vizitat de 3 ori...ft frumos filmul...Marcia dupa ce l-a vazut, a plans o ora...atat de emotionata a fost :-))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina :) cam așa e peste tot la noi. Iar restaurantul asta e tare drag, e o atmosfera atât de plăcuta la ei mereu. Hainele lui Moș Crăciun puse la uscat m-au amuzat de minune. :)

 

Chiar ii ziceam sotului stand acolo, la restaurant(am fost numai noi doi, Silvia era cu prietenele la ziua unei colege, Diana fusese cu prietene azi noapte, era obosita) ca nu stiu daca vreodată am visat sa ajung in locul in care trăim acum. Dar ca imi place atât se mult, aici la noi pe insula, totul e atât de simplu, nesofisticat dar in acelasi timp atât de plăcut si atât de "acasă" încât parca cineva a știut ca ne potrivim aici. Stiu ca si lui ii place. Si fetelor :).

 

Noi am continuat melancolia acasă, uitându-ne la poze din vacante, din 2004 si 2005, cu fetele mici, noi tineri, apoi la tot felul de integistrari filmate de la meciuri de cand juca Diana handbal si din concedii, de la serbări. Ele nu vor sa se uite acum, mai ales Silvia deloc, nu ii place sa se vadă mică. Diana s-a uitat :). Ce de amintiri avem...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani tuturor sarbatoritilor pe care i-am ratat  [deziuata]  [deziuata]  [deziuata]  3 au fost, nu?

=======

 

Didi, sunt sigura ca te-a deranjat faptul ca acea persoana s-a plans de tine - si pe mine m-ar fi deranjat. Nu inteleg insa de ce te-ai retras de la voluntariat, de ce trebuia sa plangi si de ce atatia nervi si suparare? Ai ggresit cand ai facut acel smiley pentru D. Cum ar fi veni l-ai favorizat pentru ca ai putut. El a beneficiat de ceva in plus doar pentru ca era copilul tau. OK nu ai stiut lucrul asta, nu ti-ai dat seama, nu vei mai repeta greseala. 

Eu as fi cerutt doar niste scuze, as fi spus "OK, imi pare rau nu mi-am data seama" si as fi considerat subiectul incheiat.

Apoi as fi asteptat un moment prielnic sau chiar as fi fortat aparitia unui moment prielnic pentru a-i da peste nas "paracioasei".

 

Buflea, fratii sunt frati ca sa se certe. Flavia a avut ghinionul sa vezi tu faza asta. Eu as fi mandra de tatal ei ca ii este aliat. Din nefericire la faze din astea trebuie sa fii neutra. Sa te gandesti tot timpul nu cine a inceput ci ce motivatie a avut cel care a inceput.

 

Copiii fata in fata cu moartea unui apropiat nu stiu cum sa reactioneze, nu stiu ce sa faca, ce sa spuna, ce sa simta pentru ca la 10 ani ei nu inteleg fenomenul pe deplin.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da Viv, sa gandesc si io acu, si dupa Telefon . De asta am si bocit, de nervi.

Cand trag linie io si mai ales copilul meu iese pe minus. Ai mei Sunt tAre fericiti sa fiu prezenta cu ei la scoala.

Am scris email pt ca sa Nü mai Vb la telefon cand Sunt implicata emotional, ca Nü- s spontana si calma in gandire si cred ca imi lipseste experienta sau educatia necesara...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello! [biz]

 

E tarziu, dar precum Sophia e inca plina de energie, a dormit in masina 3 ore jumatate cand ne-am intors de la socri in seara asta, am spus sa trec sa va salut si sa va las poze. Am fost plecati la socri weekendul asta cum ziceam si a fost asa de bine ca nu mai voiam sa plecam acasa. Sophia o rasfatata si i-au facut pe plac, s-au jucat, chicotit, harjonit.. alergat. Sophia nu a mancat mai nimic mancare, numai prostioare, dar a alergat matzele cu spor, motanul era cu ochii in 14 sa nu vina dupa el sa il traga de coada...  Tare bine si frumos a fost, dar maine e zi de munca pentru Nick si gradinita pentru miss, deci nu am putut sta mai mult. Ne-am luat  si cadourile de sub brad pentru ca nu vom mai merge si de Craciun la ei, il vom petrece aici la noi acasa, in 3, pentru prima data si abia astept, pentru ca pana anul asta ba am fost plecati la socri, ori in Ro la ei mei, ori am avut musafiri...  Deci asteptam Craciunul cu mare nerabdare. [il] Oricum aveam nevoie de o escapada si weekendul asta mi-a facut tare bine la moral.. ca fizic sigur nu, ca la cate delicatesuri a gatit soacra si cate dulciuri am mancat si pahare de sampanie am baut, sper sa nu crape fermoarul la fusta maine! [:I] [:p] Dar voi nu va uitati la fermoarul meu, ca v-am pus un selfie! [alcool]  nu-mi sta in fire sa ma trag singura in poze, dar am facut-o si pe asta! [batcap]  [:-)))]

 

Va las "cateva" poze! [fri]  Sa nu ma aruncati pe usa afara, ca e friggg!!!! [soricel] 

 

 

Ma duc sa incerc sa adorm copilu`, da` cred ca ma adoarme el pe mine! [:D]

 

Noapte buna!

 

[dra]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...