Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pe Ghetar, in ajun de Mos Nicolae


Recommended Posts

La nici 3 saptamani nu am cum sa aduc pe nimeni sa stea cu un bebe care nici macar scos ca lumea afara n-a fost, abia suntem in faza de acomodare, 15-20 de minute maxim.

Dar nu de bebe mi-e mie cel mai teama, ca il fac pachet si-l iau cu mine, se rezolva asta.....ci de sarbatori. Nici bradul n-am chef sa il fac, chit ca anul trecut am luat pentru prima data brad artificial. Parca am avut o premonitie, ca e clar ca un brad normal n-as fi avut cum face anul asta, numai caratul si fixatul ar fi fost imposibil de facut de una singura, si operata pe deasupra.

 

Cred ca ma paste o depresie postnatala, dar care nu prea are legatura deloc cu bebe. Si nici nu am voie sa mi-o manifest in public, oricat imi vine mie sa bocesc, trebuie sa par calma si stapana pe situatie in fata copiilor, si asta e cel mai greu!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 793
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mikkyyy,

 

io nu am avut pe cine sa ii las, asa ca ai mei au fost scosi din burta si lipiti pe burta, cel putin la nr 1 nu am avut carut pana la 11 sapt. in rest i-am avut non stop cu mine.egal unde am fost. De altfel la nemtii vezi peste tot bebelusi mici mici pe strasa, prin magazine, ---etc etc..

 

imi pare rau de depresia posnatala. Nu o lasa sa te prinsa. Magnesiu si Vit. B. poate te sfatuieste o persoana avizata ca io mi-s profana.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna!

 

Mihaela din Elvetia, la multi ani plini de fericire, noroc , iubire si calatorii de neuitat! 

 

La multi ani sot de Madalina! Sa-ti traiasca, sa te iubeasca si sa te asculte [;)]!

 

 

Mikyyy, daca ai (sau poti face rost cu imprumut) un wrap /sling, poti sa iei baiatul lipit de tine (poti sa il si alaptezi in totala discretie) , ferit de stranuturile si pupaturile celor din jur. 

 

Viviana, eu nu mai retin la ce liceu este (era?) Silvia, dar vroiam sa intreb daca proful de istorie care a fost inregistrat cum ameninta copiii ca trebuie sa=i cumpere cartea , (altfel le rupe capul si ii lasa corijenti) este cumva celebrul prof al Silviei despre care ne tot povesteai. 

 

Impresionante toate povestile voastre de viata. Superbe poze, frumosi oameni v-au facut! 

 

Parintii mei s-au cunoscut fiind repartizati la scoli din aceeasi comuna (amandoi erau profesori). Tare frumosi mai erau amandoi! Si acum pt mine sunt cei mai frumosi (sper sa o mostenesc pe mama, sa imbatranesc ca ea). S-au casatorit in 1975, cand mama avea 22 ani, tata 24 si acolo in sat au ramas de atunci.  Un an mai tarziu s-a nascut sora mea. Cand au sarbatorit primul ei an de viata, s-au distrat f, bine, pt ca 9 luni mai tarziu am aparut eu. Dupa 11 ani a venit si surpriza, sora mea cea mica (ieri a implinit 25 de ani, draga de ea, e plina de viata, iubeste si e fericita, asa cum ar trebui sa fie orice tanar ).

 

Pt mine , parintii sunt un model de casnicie si un model de parinteala. Chiar daca am avut conflictele noastre inerente in adolescenta, am inteles mai tarziu de ce au facut unele lucruri, chiar daca atunci m-au suparat.  Se sfatuiesc in tot ce fac, tata e mai asezat, mama e mai apriga, dar chiar daca "se impung" cum zic ei din cand in cand, se vede ca inca se iubesc, se respecta mult. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viviana,

 

imi pare rau de situatie. voi in bucuresti, celceiiducetidoru, departe.

 

depresia nu ajuta, stim cu totii asta. Cand cand in butoi incerc sa ma gandesc doar la lucrurile pozitive:  bine ca revine acasa..cu prima ocazie. Cred ca lui ii este si mai greu, singur printre straini, ii creste fata si el nu o vede.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

acu scurt despre invatatoare..

 

-m-am calmat si cred ca o sa mai calc pe la projectu asta. Cand am io chef. nu am nevoie de aprobarea nimanui. Copilul sa ma vada, si io pe el, cum raspunde la intrebari si este felicitat de computer, dupa cele 5 intrebari.

- despre paracioasa.. nici macar nu reactionez. Ca doar nu ma pun cu prostii. pe mine m-a enervat invatatoarea, de fapt m-a calcat pe coada [ups]  si am fost prea orgolioasa.

-

maine au copii serbarea de Craciun. si pt ca invatatoarea nu vrea sa stimuleze interactiunea intre copii, lasam copii la scoala si dupa 30 minute cat ne spun ei cantecelele cica noi vom parasi sala si raman copii cu invatatoarea si cele doua mamici din comitetul de parinti.

Acu stau sa ma gandesc daca sa ma leg, de ce alegerea asta preferentiala?! Nu am nici un chef sa calc pe la directoare.

 

Macar nu m-am inscris pe lista ca voi face ordine la final. Mi se pare culmea nesimtirii sa fiu intrebata daca strang gunoiul petrecaretzilor?!

 

in plus am de gand sa fac o cutie cu fursecuri si sa servesc copii.

io m-am inscris pe lista cu unt, nah am vrut sa fac ecomonie, de nervi. [alcool]

 

totul imi da cu virgula in legatura cu Cruella mea. [bla]

 

va multzumesc mult de ganduri [flo2]  [flo2]  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am o intrebare: oala asta electrica este Multicook-ul lu Rall?

 

am fost la Saturn si erau doua: o oala si o cratita care facea pizza. si cartofi prajiti.

 

dupa ce am descoperit faina oo, speciala de pizza o fac cu placere si se mananca la fel.

 

Nici nu imi inchipuiam ca faina de aluat face diferenta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ella, am ratat ziua ta, la multi ani, primeste, rogu-te, cu intarziere.

 

pt viv trimit o imbratisare mare

 

didi, breathe si invata sa nu te mai lasi influentata. Din punctul meu de vedere nu ai facut nici un favoritism. AI RASPuns unei cerinte facuta de un copil. Eu sunt convinsa ca daca si alti copii ar fi cerut smiley, le-ai fi desenta unul. Asa as fi si raspuns, in locul tau. Nu am facut nimic pt copilul meu ce nu as fi facut si pt altul, daca ar fi cerut. Si as raspunde public, de fata cu toti voluntarii si invatatoarea. Ete pleosc, atata suflat in iaurt.

 

asa, ce vroiam. Daca xio mai trage cu vreun ochi pe aici, plank extreme. 

post-113720-0-39784000-1418658434_thumb.jpg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult de urari [flo2]  [flo2]  [flo2]

 

In seara asta avem Christmas dinner cu echipa; de fapt suntem 2 echipe...am rezervat la un restaurant unde se mananca fondue...si care e la 10 min de mine cu masina [:)] avem o camera separata, suntem 16 [:)] dupa o sa putim numai a branza...mama si ce pute fondue asta...noi facem acasa o data pe saptamana iarna si putoarea aia iese greu..dar e buna rau, asa ca ne sacrificam [pk]

Saptamana trecuta a fost petrecerea cu tot asset management-ul; in Zurich vreo 800 de persoane...totul platit de banca..a fost la un club in Zurich...eu nu am fost, pt ca al meu era plecat, asa ca nu am vrut sa las copila singura..

 

Va las acum, pt ca trebuie sa ma aranjez [:)]

 

O seara frumoasa va doresc !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce repede a mai trecut si ziua asta! Asa o nebunie e peste tot, de nu iti mai vine sa iesi din casa.. deja nebunia Craciunului in toata puterea! [alcool]  Sa mai spun ca am stat iar o ora si un sfert la posta pentru 20 timbre? [fri]  [fal]  Si cand am ajuns cica are timbre, dar nu mai are si stickere pentru air mail?! M-am dus la alta posta mai departe si dupa alea! Ca daca e sa vina felicitarile cu trenu`.. pai nu mai ajung la Craciun, si la anu` si la multi ani!

 

Ella73, cu intarziere iti urez toate bune si la multi ani! [s] Sa fii sanatoasa si fericita toata viata alaturi de toti ai tai cei dragi! [flo2]

 

La multi ani sot de eumada! Sa fie mereu asa cum e acum, sa joace cum ii canti tu! [pk]

 

Viviana, imi pare rau ca veti petrece Craciunul doar voi doua. Nu stiu ce as putea sa iti spun acum sa iti aline supararea, doar ca te inteleg .. si pe Silivi!  [flo]

 

Aqai, ala e sport extrem! [:D]  gata cumparaturile pentru Craciun?

 

Buflea, cum ai rezolvat situatia cu Flavia?

 

carolyne, m-am uitat pe mister gugal sa vad si eu ce e ala crockpot si habar nu aveam, dar m-am dumirit! Am si eu asa ceva si l-am folosit fix de 3 ori! O fi timpul sa  il scot de la naftalina?! [:-@]

 

Ca tot vorbim de mancare in ultima vreme, voi ce faceti de mancare pentru masa de Craciun?

 

Pana una alta eu am pus niste paste sa fierb sa fac o budinca cu branza dulce, vanilie si scortisoara ca am o pofta de cateva zile! [pofticios]

 

[buca]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...