Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pe Ghetar, in ajun de Mos Nicolae


Recommended Posts

  • Răspunsuri 793
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna ziua la pranz,

 

La mine a venit Moshul. M-a cadorisit ieri cu noul telefon Samsung Galaxy S5. Bai ce bijuterie. Va scriu de pe el.E alb, ca sa semene cu IPhonul si are coperta roz, ca e aleasa de Flavia ☺.

 

Am citit povestile voastre ...si vreau sa-i dau un hug lui Strumphi ... sa nu le stergeti, sa le poata citi si ea "dupa" ...trebuie sa ii faca si ei bine, asa ca mie, doar suntem nascute in aceeasi zi.

 

Eu ieri iar m-am uitat la poze. Descopar stari noi, contradictorii ... parca nu ma satisfac cele in care era tanar si eu mica. Parca nu sunt reale ...imi plac mai mult cele cu parul alb, alb si ochelarii pe ochi. "Nea Zapada" i se mai spunea in familie, si "Bicu" desigur ...

 

Am vorbit si cu mama ...mult, de toate. Mai am putin si ii spun si cate fire de par am la subtioara ...Mi se pare ca povestindu-i o aduc mai aproape de noi. Si ea asculta, si isi da cu parerea ...noroc ca ma pricep la vorbit si sunt mai mereu nevorbita.

 

M-am tot gandit la ce a scris Rufus, ca muncim atat de mult pentru un strop de fericire ...ma oftic ca pana acum nu am simtit asta, nici ca "munceam" si nici ca eram fericita ...mi se parea ca asta e "normalul". Abia astept sa treaca anul asta, o sa-l inramez in negru, il vad ca pe un monstru mare si urat, care ne-a chinuit tot anul si pe care, culmea, nu il vom uita niciodata.Am auzit atat de multa lume necajita anul asta, ca ma intreb daca nu o fi fost ceva rau cu Karma.

 

Elydo, dar esti ocupata Soro ...nu te plictisesti. Sarmalesti si Porculesti la greu ...pentru mine te rog sa si Shoriceshti ☺

 

Viv, hug si tie ...nu sunteti totusi singure, aveti prieteni, mama, sora. Eu as iesi, e atat de multa agitatie in Rom de Revelion. Sa vezi ce depresant e aici ...o noapte ca oricare alta.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani cu intarziere sarbatoritilor, ella si sot de mada!!

 

Nici eu nu am o dispozitie senationala, ma deprima crunt sarbatorile care vin. Ideea de a le petrece doar eu cu fetele, pardon - cu copiii, ca acum am si un baiat :) - imi da o stare de depresie crunta, asa ca refuz sa ma mai gandesc.

Plus ca miercuri am 2 serbari, cea mica si cea mare, si n-am nicio idee cum e mai bine sa fac, sa il plimb pe bebe cu mine sperand sa fie cuminte la serbare, sau sa il las acasa cu Daria?! Nu l-am lasat niciodata mai mult de 15-20 de minute cu fetele, si in general il las dormind, doar sa fie in caz ca se trezeste, dar o serbare tine 1-2 ore iar musiu nu serveste biberon, nici cu lapte praf nici cu lapte de-al meu, asa ca sansa sa doarma 2 ore...si cand am eu nevoie...tinde spre zero!! Deci trebuie sa il iau cu mine....la nici 3 saptamani....parca mi-e teama. Nici sa nu merg nu se poatr, si nici cu cine sa il las nu am, e prea mic pentru "straini", iar familie disponibila n-am!!

 

 

nu ai de la cine sa imprumuti un wrap? stii ce vreau sa spun, un scutec din ala mare care ti-l legi dupa git si tii ccopilul la piept. mai pui un scutec peste el si eu cred ca va fi sufficient de protejat de virusi...plus ca poti sa-I dai sa suga la nevoie....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce repede a mai trecut si ziua asta! Asa o nebunie e peste tot, de nu iti mai vine sa iesi din casa.. deja nebunia Craciunului in toata puterea! [alcool]  Sa mai spun ca am stat iar o ora si un sfert la posta pentru 20 timbre? [fri]  [fal]  Si cand am ajuns cica are timbre, dar nu mai are si stickere pentru air mail?! M-am dus la alta posta mai departe si dupa alea! Ca daca e sa vina felicitarile cu trenu`.. pai nu mai ajung la Craciun, si la anu` si la multi ani!

 

 

 

Ca tot vorbim de mancare in ultima vreme, voi ce faceti de mancare pentru masa de Craciun?

 

Pana una alta eu am pus niste paste sa fierb sa fac o budinca cu branza dulce, vanilie si scortisoara ca am o pofta de cateva zile! [pofticios]

 

[buca]

 

Strumphi, tare emotionanta povestea ta! wow, ce viata grea ati avut!

 

de Craciun e rindul meu sa gatesc, am vecinii invitati. cred ca fac asa:

aperitiv:salamuri, brinzeturi, masline...felulri deosebite, rosiutze mici, cu mozarela cheese marinate in ulei cu busuioc.

 

mini tarte umplute cu brinza, sunca presata...rosii, brinza mozarela, ou.

 

 

shrimp cocktail...sau chevice (un fel de peste marinat...cu nu stiu ce...reteta sotului)

 

dupa cce le servescc toate astea...iesim cu totii la o plimbare (daca nu ploua)...sa se faca loc pt sarmale cu mamaliga...si dulciuri de Craciun.

 

 

hmmmm...auzi, budinca aia e pe lista ta de dieta? ntz, ntz,ntz!!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi crapa capul de somn, m-am culcat dupa 2, pur si simplu n-am putut dormi. E o chestie de virsta, sau ce? Abia nimeresc tastele si, in loc sa ma bag in pat, ma pregatesc sa merg la "teatru", clasa lui Radu, care are ca "specializare" in arte Arta Dramatica (e obligatorie specializarea asta, mai erau Muzica si Arte Plastice), ne prezinta o data pe an scenete. Anul trecut a fost Moliere, anul asta e teatru realist. Abia asteptam dar acum nu-s cum sa fac sa tin ochii deschisi, noroc cu cartofii aia frantuzesti de ieri de am mincare! :)

 

Bon, am uitat sa dau send, ne-am si intors :) Foarte dragut. Citeva scenete, cam macabre de realiste ce-au fost pentru gustul meu, macar a lui Radu a fost ceva mai vioaie... 

 

Catrina-mea, dupa ce o intreb de-o luna ce pune pe lista Mosului, azi si-a si facut-o, la scoala. Sanatate buna si noroc, Mosu a hotarit de mult ce-i pune sub brad, eu nu mai calc intr-un magazin de jucarii... nici vorba! Asa facea si Radu. El avea lista, dar o schimba in ultimul minut, cam pe 23, asa... 

 

Simonna

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, nu e profesorul de istorie al Silviei ala cu cartea.

Ea are un asemenea specimen la romana. Anul asta le-a spus ca nu lucreaza dupa manual ci dupa o culegere al carei coautor este.

 

Brrr, aseara am visat ca m-a sunat soacra-mea si mi-a spus ca a murit, ca se uita in oglinda si arata foarte urat la fata si a inceput sa miroasa. Trebuie sa o sun mai incolo sa vad daca e in regula.

==

 

Buflea sa stapanesti sanatoasa telefonul Galaxy S5. E un telefon tare misto, misto. Eu i l-am luat Silviei pe albastru. Daca vvreodata vei avea nevoie de vreun sfat ce si cum poate telefonul doar spune... Silvi l-a frecat deja.

De exemplu daca folosesti NFC, lipesti 2 Samsunguri  (de la Samsung 3 in sus) spate in spate, poti transfera poze instant de la unul la altul doar dand cu degetul pe ecran.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...