Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pe Ghetar, in ajun de Mos Nicolae


Recommended Posts

Buflea, noi avem antena parabolica si receiver de la RDS...cu 2 cartele pt 2 TV-uri...cat au fost ai mei aici, au avut programe romanesti...receiver-ul are de fapt 2 receiver-uri...si unul are probleme, fuge imaginea rau...au vrut ai mei sa cumpere altul, dar nu aveau...si aici nu se gasesc ce-mi trebuie...antene sunt si la voi, ati putea lua receiver-ul si iti face mama abonament..numai sa nu spui ca e pt afara, ca nu le dau  [:)] ai mei au zis ca e pt casa de la munte...atata timp cat platesti abonamentul, e ok...de sarbatori ma voi uita la programele romanesti, chiar si cu imaginea aia care fuge...la fel si de Revelion...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 793
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Viv, si tu ai S5? :))

Oh, nu! Eu am cel mai ieftin si romanesc smartphone.

 

Pe Celcesforaie l-am categorisit de ziua lui cu un S5 si luna trecuta i-am luat Silviei tot un S5.

 

Pe mine nu ma pasioneaza telefoanele. Dar deloc.  Laptopurile da. Eu am cel mai tare laptop din familie.

====

Buflea, aplicatia se cheama NFC (near field communication) e preinstalata in telefon.

Daca tragi cu doua degete din partea superioara a ecranului apar niste pictograme. Sub pictograma respectiva scrie NFC

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina, zambitul intruna si conversatia degeaba, cum le numesti tu, sunt modalitati de interactiune sociala care pareaza din start orice tentativa de agresivitate verbala sau non verbala. Un fel de a ne calma reciproc, de a ne trage sufletul inainte de a incepe comunicarea propriy zisa. Le consider expresia insasi a bunului simt ca modalitate de a regla...orice, si au ajuns prin unele locuri o norma a comunicarii civilizate. Nu mai vb de Canada acum, hai sa amintesc Japonia, tarile asiatice in general.

Sigur ca pentru noi, iuti in reactii cu sangele nostru balcano-latin, par bizare sau caraghioase,enervante, pana suntem nevoiti sa le practicam in mediile care le practica.Apoi avem alt discurs si constatam ca traim intr o lume mult mai calma.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...