Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Pe Ghetar, in ajun de Mos Nicolae


Recommended Posts

  • Răspunsuri 793
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Raportez si eu cu "bucurie" viroza la noi in casa. Diana. Am luat fructe, esberitox si sirop de plante de tuse. 

Silvia marti a fost lovita in genunchi de la 1 m cu bila de innebandy, s-a prabusit pe teren, au scos-o in brate si i-au pus gheata, apoi ceva spray care sa ii tina rece. Are o pata mare si schiopata putin. Azi si-a mai facut un pocinog, si-a sucit glezna in padure. Avea meci azi, ultimul din sezon, impotriva parintilor. Bineinteles ca nu s-a putut duce...

 

Sora mea e mai bine. A plecat spre Vegas, sper sa fie ok. Mama e singura acasa la ea, in NY, cu cainele. Pana luni, cand revine sora mea acasa. Sper sa se descurce. 

 

Rufus, sanatate Ioanei! 

 

Sanatate tuturor bolnavilor mici si mari! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea :)). Sa iti spun drept, singurele faze din film in care m-am regasit, au fost cele ale mamei de adolescenti, cea cu plecatul de acasa. In rest, sincer, cu mana pe inima...nu m-am regasit in niciuna din restul situatiilor. N-am fost nici mama tanara si in deriva, nici mama singura, nici adolescent rebel, n-am tras niciun fum de tigara nici pana acum, n-am baut pana nu am implinit 18 ani...n-am facut nimic din ce e in film :).

Chiar voiam sa spun dar am uitat in postul precedent, ca finalul e cel care mi-a placut cel mai mult. :)

 

Despre Nicholls, da, e vorba de David. Iar cartea e asta: http://www.amazon.com/Us-A-Novel-David-Nicholls/dp/006236558. Vad ca e o carte noua, record tradusa si in suedeza, care e propusa la ceva premiu pe anul asta. Subiectul m-a atras. Chiar sunt curioasa cum e.

 

Poate va fi Amour pe avion in concediu, de obicei au filme noi si bune.

Hmmm ...

 

Nici in copilarie nu te-a calcat pe nervi nicioidata sora ta ? La mine in casa se intampla des exact faza cu cantatul, in care unul canta enervat o melodie spre disperarea celuilalt.

 

Dar bataia din masina ? Nu ti s-a intamplat niciodata sa conduci si fetele sa se bata in spate, sa nu le poti desparti ?

 

Dar viata de familie cu un parinte cu probleme ?

 

Dar decizia de a divorta ? Nu ai ramas atunci singura cu Diana ? ...

 

Dar scoala, departe de casa in care doi copii cresteau cu bunica ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Micky, DyanaM a primit biscuitii si am pus pachetul in acelasi zi, te interesezi te rog si tu de aviz? :)

am vorbit de luni cu chiriasi, stiu ca daca apare un aviz trebuie sa ma anunte, ori pana azi vad ca nu au dat niciun semn. o sa ii sun din nou in seara asta, insa oricum maine am drum pe la piata si bag un ochi si la posta sa vad daca e ceva. daca nu e nebunie acolo, in general doamnele alea's dragute si cauta in registru chiar si fara aviz.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sora mea ma calca pe nervi, dar eu eram cea mare si ea cea mica, e diferenta mare de varsta intre noi, nu prea aveam multe in comun. Ea a suferit mai mult decat mine :).

 

Nu, nu mi s-a intamplat sa se bata fetele in spate, eu conduc de un an :). Ele nici nu s-au batut, e aceeasi diferenta de varsta ca intre mine si sora mea, cea mare nu isi pune capul cu cea mica. Ironii si certuri da, dar nu batai. 

 

Viata cu un parinte cu probleme, da...poate putin...dar tata nu ne batea, era cel mai bun om din lume. Era mai agresiv cand bea, dar nu ca si tatal agresiv din film, noi am trait cu el. Iar eu l-am iubit enorm. 

 

Am ramas cu Diana la ai mei. Nu am fost singura. Il cunosteam deja pe sotul meu. N-a fost el motivul de divort, am avut altele o mie, mult mai importante si grele. Ne-am mutat impreuna la 4 luni de la divortul meu. N-a fost nevoie sa ma lupt sa ma intretin nici pe mine nici pe ea. 

 

Scoala...aici a fost cumplit, asa e. O alta parte care seamana cumva. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie finalul mi-a placut cel mai putin. Pentru ca tragand linie, viata unei femei este mult mai grea ca cea a unui barbat, mai ales cand apar copiii. Tatal copiilor si-a permis sa "creasca" in ritmul lui ...si-a permis sa isi urmeze visurile pana cand nu i s-au mai parut viabile. Atunci s-a apucat de scoala, si-a luat o nevasta mai tanara si a devenit un om responsabil ...si desigur mandru de cei 3 copii ai lui.

 

Ea nu a mai avut visuri, din momentul in care a nascut, cu sau fara partener, a avut doar responsabilitati. Printre ele, a incercat sa isi vada si de sufletul ei ...si orice decizie a luat, s-a gandit la trei, nu numai la ea.

 

El si-a permis sa spuna "nu pot lua copiii weekendul asta", desi nu putem spune ca i-a neglijat ...ea tot ce si-a permis, a fost sa se duca la scoala.

 

Nu a exagerat cu nimic filmul, asa e si in viata.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viv stau langa Mall Plaza in drumul Taberei.

 

Sanatate multa la toata lumea. Ma gandesc in special la Ioana ca e internata, imi pare tare rau, sper sa isi revina repede.

 

Rox si Eric a primit de la medic codeine cu promethazine pentru noptile cand tuseste non-stop. Primeste 7.5 ml o data la 4-6 ore. Ce effect advers are codeine?

 

Inca mai astept de la fetele din Bucuresti o recomandare de un meci pediatru bun pentru Eric, va rog mult.

 

Multumesc mult de tot, tare mult de gandurile bune.

 

Imi spuneti si mie va rog daca in ro exista jocul asta, va rog?

 

http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_noss?url=search-alias%3Daps&field-keywords=pearler+beeds

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...