Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

pediatru sector 3


Mickyyy

Recommended Posts

Buna

Am vazut ca exista un subiect fluviu cu recomandari de pediatri, dar nu am efectiv timp sa caut in cele 74 de pagini, plus ca ultimul mesaj e de mai bine de un an.

Mi-a emigrat in franta pediatra fetelor, si cea care a preluat cabinetul ei e medic generalist parca, oricum a spus ca prefera ca in primul an de viata sa imi inscriu bebelusul la alt cabinet, dar nu a fost in stare sa imi recomande un pediatru in zona. Am vorbit in stanga si in dreapta dar n-am gasit nimic decent unde sa-l inscriu pe cel mic. Ba e prea departe, ba costa de la 200 lei in sus o vizita la domiciliu, ba am gasit doar comentarii negative pe net, cert e ca am implinit deja 2 saptamani si nu figuram in nicio evidenta pediatrica pana acum. Nu sunt stresata, bebe-i sanatos, eu am suficienta experienta incat sa nu simt nevoia unui doctor acum, dar nu pot amana prea mult momentul.

Asa ca, caut pe cineva preferabil in zona Dristor, sau oricum, cu un cabinet usor accesibil (zona metro sau altceva facil), cu tarife decente, si care sa raspunda la telefon in caz de urgente. Nu's o mama disperata, daca am dat 5 telefoane intr-un an pediatrei vechi la 3 copii, insa atunci cand sun, chiar e ceva grav si vreau sa stiu ca ma baga cineva in seama. Si in caz ca va fi vreodata nevoie sa vina acasa, sa nu ma coste milioane.

 

Cunoasteti/puteti sa imi recomandati pe cineva care sa corespunda "profilului"?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mickyyy... eu merg la un doctor din sectorul 3... la policlinica Vitan... dar nu stiu daca l-as recomanda; in primul rand este ff aglomerat... DAR isi face timp pentru toti pacientii.

Eu merg tot la ea desi cu domiciliul m-am mutat mult mai departe.

Nu stiu daca sa-ti recomand pentru ca indeplineste doar o parte din conditii: da, mi-a raspuns la telefon cand am sunat (am sunat extrem de rar oricum) dar n-am chemat-o niciodata acasa... nici nu stiu cat cere.

Din pacate si pe la altii tot de 2 mil am auzit ca ar fi tariful pentru vizite la domiciliu.

 

Am mai auzit de doctori buni la Policlinica Gomoiu... dar n-am nici un nume in mod deosebit.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...