Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Colindam, colindam pe Ghetar!


Recommended Posts

Ma intreb daca nemultumirile lor nu vin din faptul ca li s-a oferit tot timpul ce au avut nevoie.

Chiar citeam un articol de dimineata:

"Copiii care primesc prea multe cadouri şi recompense materiale din partea părinţilor sunt mai predispuşi la a fi nefericiţi în viaţa adultă când nu îşi mai permit sau nu mai primesc cadouri, potrivit unui studiu efectuat în Statele Unite ale Americii." [:)]

 

Tora si Rufus, ma gandesc la Ioana, sa fie bine cat mai repede! [flo2]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 735
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna de dimineatza de la patinoar,

 

Gluma, gluma dar nu-i de gluma ...Tora sa ne mai tii la curent cu Ioana ...daca putem ajuta cu ceva, habar n-am cu ce ...

 

Oare de ce vomita ? 

 

Ma gandesc cu tot sufletul la voi ...sa-si revina, sa de un semn de imbunatatzire ...sa nu va dea peste cap sarbatorile.

 

Sa ne scrieti, sa nu ne lasati in ceatza ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chiar citeam un articol de dimineata:

"Copiii care primesc prea multe cadouri şi recompense materiale din partea părinţilor sunt mai predispuşi la a fi nefericiţi în viaţa adultă când nu îşi mai permit sau nu mai primesc cadouri, potrivit unui studiu efectuat în Statele Unite ale Americii." [:)]

 

Tora si Rufus, ma gandesc la Ioana, sa fie bine cat mai repede! [flo2]

Si studiile astea....

Oare ce inseamna prea multe cadouri? Recompense materiale? Oare unde e granita intre normal si prea mult?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cunosc fenomenul ca asta are sora mea. Dar soru-mea are 40.000. Si inca nu sangereaza prin mucoase. Asa scazute sa le aiba, Ioana? Nu cred.

 

D al meu a stat Luni de zile sub 10.000. cand ajungea la 1.000 ramanem internati, ca facea complicatii.

 

Totusi in ro se administreaza Rapid cortizon, pt cresterea trambocitelor.

 

Sarmana copila! Multa multa sanatate. Si parintilor nervi tari.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata la amiaza! [cit]

 

Vad ca nu avem vesti bune despre Ioana si imi pare rau. Sper sa ii dea de cap doctorii rapid si sa vina acasa de Craciun! Multa sanatate si ma rog pentru ea! [flo]

 

Am dormit pana la 10 azi, ca tot e weekend si vacanta, a stat Nick cu miss de la 7 cand s-a trezit. Am vreo 2 saptamani de cand tot nu pot dormi noptile, nu stiu din ce cauza...  pur si simplu stau ca o cucuvea in ochii in tavan. Ma trezesc deodata si apoi ma chinui 2-3 ore sa readorm. [bang] Ma invart pe toate partile, ma sucesc, ma foiesc.. si tot nu readorm desi sunt obosita si mi-e somn.

 

Kariguld, foarte dragut bradul vostru! [:)] Ma bucur ca ai revenit pe ghetar si esti bine!

 

ralualexandrei, sa imi dai de veste cand primesc destinatarii felicitarile! [il] am primit zilele astea o gramada de feedback pozitiv care mi-a umplut inima de bucurie si m-au facut sa zambesc! [hippi]

 

Didi, ce bine ca a ajuns felicitarea! [disco]  Am mari emotii cu restul... mai am de primit vreo 30+ de confirmari! daca or ajunge pana la Craciun si nu la anu` si la multi ani, ca postile astea sunt asa aglomerate si lente! [doh]

 

Carmen, sper ca ai avut un zbor lin spre casa si ati ajuns cu bine in Ro! Mult succes iti doresc si acomodare usoara! [flo2]

 

Ella, multa sanatate motanului si sa se refaca rapid! [pis]

 

A trecut postasul, nu mi-a adus nimic interesant, doar cateva facturi, o carte lui Nick si scrisoarea de la spital cu invitatia pentru RMN, pe 11 ianuarie 2015, la ora 18! [fri]  [alcool]  Deci duminica pe 11 ian o sa fiu la spital pentru RMN! Asa aglomerati sunt ca programeaza chiar sambata la ora 6 seara!  Am spus eu bine ca primesc programare la RMN la anu`.. bine ca nu si la Multi ani! Deci de acum stiu pe cand si sa calculez calmantele sa imi ajunga pana atunci! [ph34r]

 

Nick a primit o carte tare interesanta ce si-a comandat-o , despre arhitectura romaneasca si cum aratau marile orase ale Romaniei pana le-a demolat si modificat Ceausescu. Saptamana asta a mai primit cateva carti despre istoria Romaniei, comunism, arhitectura... deja are un rand in biblioteca numai cu carti despre Romania, e tare interesat. A fost fascinat de Bucuresti si arhitectura caselor vechi. Unele carti sunt chiar in romana si sta cu dictionarul langa si kindle ul si are un app unde mai traduce online si asa le citeste. Il admir cata rabdare are pe langa cata curiozitate si dorinta. I-am spus ca ar trebui sa aplice pentru pasaport romanesc, ca el stie mai multa istorie a Romaniei decat mine! [:I]

 

 

Au plecat piscotii mei la biblioteca sa duca niste carti si sa ia altele de le-au comandat, pentru Sophia in special, apoi se duc sa faca stoc de lemne si carbuni pentru semineu. E soare dar are niste dinti, brr.... numa` cat au deschis usa sa plece a intrat un val de frigggg!!! Sophia imi zice: bye mami, see you in 3 hours! [:-)))]  Numa` 3? Cred ca le ia pe putin vreo 4-5, ca astia ai mei petrec numai 3 la biblioteca, nu mai zic de cititul si analizatul  tuturor rafturilor si etichetelor prin magazine! [alcool]  Deci mi-s home alone pana pe seara! [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred in teoria aia cu "au mai mult sunt mai nesuferiti" pentru ca au atat cat le putem noi oferi, la nivelul familiei in care cresc. Eu nu cred ca copiii mei au mai multe ca mine. Poate au mai multe ca alti copii dar si eu poate am mai mult ca alti parinti. Mi s-ar parea culmea sa le tai lor din beneficii si sa le pastrez pe ale mele ...

 

 

Eu am ajuns acasa si intru periodic sa mai aflu vesti ...

 

Sa nu fi luat vreo bacterie din aia de spital daca face diaree ....

 

Am devenit obsedata de anul asta nenorocit care aduce numai necazuri. Sa se termine odata ...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sint si eu alaturi de Rufus, Tora si Ioana. Sper sa se faca bine cit mai repede. In comparatie cu problema lor, faptul ca m- am captusit si eu bine de tot cu gripa lui fiu-meu, e complet lipsit de importanta. 

Apropo insa de asta, as vrea sa- i spun  Mihaelei-S ca ieri mi-am comandat siropul de tuse recomdat de ea, Salus Alpenkraft si sper sa-mi opreasca tusea asta ca pur si simplu ma dispera. Tocmai ce mi-a venit postasul si mi l-a adus si deja am luat o dusca. Poate fi dat la copiii peste 6 ani.

Apoi vreau sa multumesc lui Michelle si Mihaelei-s pentru felicitare si vedere!  [flo2]  [flo2]  [flo2]

m-am bucurat enorm. Sper sa ajunga si felicitarile mele in timp sau macar anul asta.

 

 

Mihaela, asta e ce am comandat. Sper ca e ce trebuie.

 

http://www.amazon.co.uk/Salus-Alpenkraft-Herbal-Syrup-250ml/dp/B0013G8HZU/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1418939672&sr=8-1&keywords=alpenkraft

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...