Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Colindam, colindam pe Ghetar!


Recommended Posts

Noi suntem in drum spre matusa sotului, avem 2 ore de mers, stau inspre partea italiana, in cantonul unde se vorbeste reto-romana..el e italian, ea vorbeste italiana (a stat multi ani in partea italiana)...s-au mutat de curand in casa asta, au vandut ce aveau in zurich..ne vizitam des inainte, acum cred ca o vom face rar, din cauza distantei...mie imi sunt tare dragi, vesnic indragostiti :-)) ea are 74, el 62...de 30 de ani impreuna...vom dormi acolo, revenim dimineata..

 

motanel era mai bine; nu mai arata asa apatic si nu avea nici febra...a si mancat..l-am lasat in camera de oaspeti, are si toaleta si copacul lui...daca il lasam sa umble, se ducea la boxa si acolo e frig...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 735
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

sanatate multa bolnaviorilor si in special Ioanei - asteptam vesti bune!

 

eu mi-am luat doar 3 zile de concediu saptamana trecuta - si oricum ieri am lucrat aproape cat intr-o zi normala. la birou cred ca ma mai duc doar luni (si asta doar pentru schimb de cadouri cu colegele), in rest lucrez de-acasa cele 2 zile pe saptamana (fiindca noi intotdeauna primim liber la fel ca bugetarii, insa fara a fi nevoiti sa recuperam ceva, deci avem liber si 24, si 31).

 

azi m-am intalnit cu sarbatoritul de ieri sa-i dau cadoul - o las pe Yagmur, daca vrea, sa puna poza cu zambetul lui laaaarg, strangand nu-mai-stiu-care-minecraft la piept cu drag [:)]

 

eu va pun in schimb o poza cu pisicile in decor de sarbatoare:

 

post-130716-0-10754100-1419087214_thumb.jpg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata dupa 2 cafele [:)]  , greu tare si la noi e epidemie de tot felul de virusi, amndoia saptamana asta ne-am simtit scursi, obositi si cu nasurile curgand [alcool]

 

Tora, Rufus toate gandurile bune si rugaciuni pt Ioana sa se faca bine [ruga] si sa fie acasa de sarbatori,

 

la noi inca nu am reusit sa impodobim bradul desi e cumparat si pe suport de o saptamana, sant in urma cu toate de la curratenie la decorat pt craciun, ca niciodata nu sa mai intamplaat la noi nefacute [:)] nu stiu de ce santem asa de obositi, dar obositi frate ca greu mai reusesc sa le aduc la zi, dar  vorba lui Buflea de abia astept sa trec in noul an si sa las in urma anul asta care a fost destul de greu si pt noi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sint si eu alaturi de Rufus, Tora si Ioana. Sper sa se faca bine cit mai repede. In comparatie cu problema lor, faptul ca m- am captusit si eu bine de tot cu gripa lui fiu-meu, e complet lipsit de importanta.

Apropo insa de asta, as vrea sa- i spun Mihaelei-S ca ieri mi-am comandat siropul de tuse recomdat de ea, Salus Alpenkraft si sper sa-mi opreasca tusea asta ca pur si simplu ma dispera. Tocmai ce mi-a venit postasul si mi l-a adus si deja am luat o dusca. Poate fi dat la copiii peste 6 ani.

Apoi vreau sa multumesc lui Michelle si Mihaelei-s pentru felicitare si vedere! [flo2] [flo2] [flo2]

m-am bucurat enorm. Sper sa ajunga si felicitarile mele in timp sau macar anul asta.

 

 

Mihaela, asta e ce am comandat. Sper ca e ce trebuie.

 

http://www.amazon.co.uk/Salus-Alpenkraft-Herbal-Syrup-250ml/dp/B0013G8HZU/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1418939672&sr=8-1&keywords=alpenkraft

Ce ma bucur, ce ma bucur ca a ajuns felicitarea. O sa vina si vedere, sa știți toate! Am trimis felicitări acum de Crăciun, la toate din lista, sper sa ajungă cu bine. Dar nu exclud vederile, vin si ele!

Ăla e siropul! Uite ca nu m-am gandit sa scriu si aici, ma bucur ca ai citit la suedeze :). Dar pe cutia mea scrie ca se da de la 18 ani, numai cum spuneam, ale mele primesc de 7 ani, Silvia avea 4 ani :). Eu nu stiam suedeza, n-am citit prospectul ;). Nici soțul, deși el știa. E sirop din plante, am zis ca ce poate fi rau :). N-a fost nimic, deși Silvia primea doze multe si dese, ca tusea tare urat. Era singurul sirop ce o liniștea. Sper sa îți folosească!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Letitia ma bucur ca a ajuns vederea si gindul meu si la tine [:)]

 

Tora, Rufus, nu stiu zic si eu...sunteti convinsi ca Ioana e pe miini bune, ca are doctori buni pe linga ea?

 

din ce scrieti parca e din ce in ce mai rau...ceva nu merge...ceva e gresit...sper sa ma insel.

 

ma rog pt i pe ea sa ii adduca doctori buni, tratamentul care ii trebuie si sanatate mai repede. voua, putere si sa va lumineze sa luati decizii bune, 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata dupa 2 cafele [:)]  , greu tare si la noi e epidemie de tot felul de virusi, amndoia saptamana asta ne-am simtit scursi, obositi si cu nasurile curgand [alcool]

 

Tora, Rufus toate gandurile bune si rugaciuni pt Ioana sa se faca bine [ruga] si sa fie acasa de sarbatori,

 

la noi inca nu am reusit sa impodobim bradul desi e cumparat si pe suport de o saptamana, sant in urma cu toate de la curratenie la decorat pt craciun, ca niciodata nu sa mai intamplaat la noi nefacute [:)] nu stiu de ce santem asa de obositi, dar obositi frate ca greu mai reusesc sa le aduc la zi, dar  vorba lui Buflea de abia astept sa trec in noul an si sa las in urma anul asta care a fost destul de greu si pt noi

ai incercat afrin 12 hrs. e f bun pt nas curgator

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...