Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Colindam, colindam pe Ghetar!


Recommended Posts

Si aceeasi intrebare o am pentru vezica biliara ...alta "bila" care da de lucru doctorilor si suferintza pacientilor.

 

Eu si pe asta am scos-o la 29, dupa ce mi-a ruinat un concediu in Grecia, in care din 15 zile, 10 am stat in camera, vorbind in punga.

 

De cand am scos-o, nu mai am probleme de constipatzie, si nici un fel de grija digestiva ...ma rog, asta s-a vazut direct la cantar, deci daca imi veti spune ca o tinem ca sa slabim si sa ramanem vesnic constipati, atunci promit sa nu va contrazic ...

 

Dar in rest, vad ca se poate functiona perfect si fara "bilele" astea prin organism

Nope, n-are-a face cu slabitul, de asta am reusit sa scap la 32 de ani, asa ceva, si pe urma nu m-am ingrasat un gram. Da' nu mi-a rezolvat constipatia LOL (Si vad ca nici prunele uscate nu mai sint ce erau  [:-)))] )

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 735
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Da, Elyda, mesajul tau e intre doua din mesajele mele :)

 

Copila e pe antibiotic, nu-s cum il cheama, de-asta n-am mai avut, cefazolin, ceva din aceeasi familie cu penicilina. Sper sa-i treaca... Doctoritele, voi recomandati probiotice cind dati antibiotic? Aici nimeni n-o face si ma irita.

 

Simonna

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,

La noi a venit deja Mosul. Atipic, n-a venit niciodata pe 23 decembrie. Dar, pentru ca a avut sacul mare, s-a gandit sa nu faca drumul pana la TgJiu...si a lasat cadourile in noaptea asta. Ce chestie, dom'le...

Doar Ana a fost matinala...s-a bucurat si a behait ca un ied. Papusile i-au luat maul, era atat de contrariata, de unde le ia mosul, la noi nici in reclame nu arata asa. Da dragilor, am aflat ca aceeasi papusa difera in functie de provenienta. Si sa vrea, Ana nu poate banui ca i le-a luat cineva de aici.

Londonezul Eydei nu prea arata a mos...este subtire, zvelt si incredibil de tanar! Stiu, l-am vazut si anul trecut, dar acum am fost mai relaxat si pus pe observatii...plus ca trebuia sa-i vad si craciunitza, sau londoneza, sau cum s-o zice... [:)]

Multumim si pe aceasta cale Mosului londonez...sa i se intoarca inzecit gesturile lui de bunatate.

Yagmur a raspuns repede la telefon...n-au fost probleme. Sper ca Turbo sa se bucure la fel ca Ana mea.

Deci plecam. In ultimele zile nu mai credeam acest lucru, ma resemnasem. Stiu ca nu sunt in asentimentul tuturor [:)]  dar sunt convins ca Dumnezeu le-a potrivit asa cum trebuie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc doamnelor dr pentru interpretarea analizelor.

Da, i-au dat drumul cat inca varsa insa aici n-o condamn pe dr. de salon pentru ca as zice ca situatia, desi la limita, e sub control. Ioana este la momentul cand trebuie sa faca si ea ceva si ieri m-am "infipt" putin in ea pentru ca nu vrea sa manance si, dupa ce poftise la un pilaf, n-a vrut sa manance o lingura si jumatate, jur ca atat i-am pus. Si i-am zis sa-l bage-n stomac ca ma supar...si sa se duca sa-l verse apoi. Nu l-a varsat, desigur...

Nu stiu daca v-am spus, dar sunt putin ingrijorat de labilitatea ei, de slabiciunea ei in cazul unei suferinte, de imposibilitatea de a se mobiliza pentru ea...am vazut-o absolut dependenta de noi, la varsta la care altii au luat viata in piept. Si cu bune, dar si cu rele. Sigur ca n-o sa fie singura cat o sa traiesc eu...sigur ca s-ar putea (cum mi s-a spus) ca e asa pentru ca stie ca ne are in spate...dar parca prea mare drama pentru o suferinta care, sa recunoastem, n-a fost una din cale-afara!

Sper macar ca invata din evenimentele astea pentru ca, intr-un final, noi nu suntem vesnici.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineața.

 

Rufus, eu vreau sa stiu ce a zis Ioana dupa ce a citit ce fata perfecta este.:)) Mai ales ca desi faci pe suparatul,tu esti cel care sustine asta .:))

O sa o sun si pe Yagmur sa vad daca nu a gresit Mosul cadourile .

Sa aveti un Craciun linistit!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elyda, Ioana inca nu s-a sculat. Plicul este acasa si il va primi cand se va scula.

Dar daca n-o sa ne spuna ce-i in el, ne spui tu?

 

Nu e nimic deosebit. O felicitare in care i-am scris ceva de incurajare si un cadou mic.Sper sa ii placa.

 

Vreau sa vad dupa ce citeste ce iti spune.:))

 

Si tinand cont de planurile voastre legate de Ioana, eu refuz sa cred ca starea ei de copil neajutorat care va solicita voua ingrijire si atentie permanenta nu are legatura cu propunerea de a isi lua zborul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rufus multumesc pentru titlu, da' io nu-s d-na dr :). Is o amărâta de BMA, analist in biomedicina adica, meserie care nu exista in Ro :). Dar eu analizez probele si dau rezultatele mai departe, ca atare trebuie sa stiu ce muncesc :).

 

Drum bun celor care pleacă, sa petreceți cu bine!

 

Eu plec pana la munca si înapoi, adica am plecat, ca sunt la lucru acum, in pauza de cafea. Dupamasa înapoi acasă, sa cozonacesc si eu. Aseară am sărmălit :) si prăjiturit ;). Maine o tura de job dimineața si apoi fripturesc rapid( o aranjez in tava de azi si o las cu limba de moarte celor de acasă sa o pună in cuptor cu o ora inainte sa ajung eu acasă, ca sa fie gata cand ajung eu :). Apoi mergem la prieteni, vom fi neașteptat de multi de data asta...6 Adulți, un major, un aproape adult si 3 copii. Nebunie! Nu suntem obișnuiți, mai ales copiii...mereu au fost numai ele doua :). Dar o sa fie timp de povesti si cunoscut, sunt o familie frumoasa. Iar prietenii noștri...nu am cuvinte sa spun despre ei. Ea e prietena mea cea mai buna, o femeie de pus pe rana.

 

Dragilor, va doresc sa petreceți in liniște, sa mâncați, sa beți si sa va Distrați cu cei dragi si apropiați. Sa ne vedem cu bine in zilele de mijloc, vorba suedezului. Zilele dintre Craciun si Revelion. Imi propun o pauza de net, vreau sa fiu cu ai mei. Numai bine!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela, sincer am scris automat dr...nici nu m-am gandit. De altfel nici Mianna nu stiu cat de sau ce dr este...pentru mine conteaza doar ce spuneti si mai ales cred ce spuneti. Stiu ca vorbiti avizat. Este o cutuma tipic romaneasca, chiar daca inteleg de la voi ca se mai poarta si in alte tari, intotdeauna romanul pleaca de la medic in ceatza, astfel ca explicatii cum primim cu totii de la voi pe Ghetar, mai rar privilegiul asta...nu, nu uit nici de Roxana si imi cer iertare daca uit acum pe altcineva. De multe ori am vazut ca sfaturile primite aici s-au dovedit nu numai bune dar si foarte utile...asa ca jos palaria!

Si inca o data multumiri.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...