Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Colindam, colindam pe Ghetar!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 735
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

morgen

 

intre un cozonac si un pilaf cu ciuperci, sa urez si eu 

 

La multi ani Ioanei. sanatate, o viata frumoasa traita la maxim. 

 

 

 

andra, draga mea, trebuie neaparat sa-mi planuiesc un Craciun la tine. neaparat!  [flo2]

 

 

experientele cu amigdalele, fierea si alte bucatele din corp ce se scot si se arunca in uitare, sunt personale. fiecare organism reactioneaza diferit la schimbari, de aceea suntem unici.  [il]

 

 

sarbatori frumoase langa cei dragi, pace, sanatate,  bucurie si iubire sa aveti din belsug. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela, sincer am scris automat dr...nici nu m-am gandit. De altfel nici Mianna nu stiu cat de sau ce dr este...

cat de mult se poate [:)]

 

ca sa lamurim - sunt radioterapeut. pentru cine nu stie ce-i asta - e specialitatea care se ocupa cu tratamentul cu raze in cancer. insa n-am profesat nici un minut dupa ce am obtinut specialitatea, din lipsa de posturi. m-am reorientat spre o profesie care are legatura cu medicina, si anume cercetare clinica.

 

legat de intrebarea Simonei despre pro-biotice: eu n-am scris vreodata vreo reteta de antibiotic, deci oficial n-am prescris asa ceva. nici neoficial (la prieteni, familie sau auto-medicatie), deoarece nu consider ca-s absolut necesare, atata timp car tratamentul e bine tolerat. flora aia se reface si de la sine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

la noi vine Mosu maine, dupa slujba  pt copii de la Biserica Evanghelica.

 

Traditia Mosului am instaurat-o noi, cand avea R doi ani, si de atunci Mosu vine cu sacul plin. Daca vreo cativa ani a venit la noi, acu merge la o alta casa, la o fetita, unde il asteptam impreuna.

Anu asta am inteles ca s-au vandut biletele bine si suntem 31 adulti si 13 copii, asa ca lasam cadourile voluminoase acasa si Mosu va aduce doar ceva micut.

Mosu are la el si scrisorile trimise, stampilate si timbrate.

 

Cum e imbracat Mosu? cu de toate, de la mantia rosie lunga, pana la manusile pe masura.

E foarte frumos: pt cateva ore ne adunam si retraim bucuria copilariei a venirii Mosului.

ne organizam nemteste, fiecare aduce un dulce sau sarat, la mine nu tre sa lipseasca cozonacul, pt ca sunt singura care il fac.

imi aduc aminte acu ceva timp, de Craciun au fost socrii la noi, si la intrunirea asta au mai venit doua soacre. Si ce mandra era a mea, ca doar io facusem cozonac. De altfel nici ea nu face [buca]

 

in alta ordine de ideii, Buflea, mai stiu si io vreo 10, si in clasa la copii sunt destui. dar nu e de mirare ca stau la 20 minute de Walldorf, asa ca multi lucreaza ori la SAP ori la BASF sau sateliti de-ai lor.

Culmea e ca am lucrat si in cladirea in care au avut ei primul lor birou in 76.

e meseria care s-a inventat pt mine [afro]  si cu asta am spus totul.

 

Alina,

lasa-mi intrebari pe privat si iti raspund cu multa placere. io inca cateva ore sunt in Homeoffice. cunosc Köln, mergeam pana in 2012 de multe ori pe an, si mancam cei mai buni bretzeli dulci, din foitzas si multa nuca de la Brutaria Metzernich, pacat ca la noi nu se gasesc. [8)]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare i n ajunul ajunului.....azi i-a apyucat pe toti sa vrea cate ceva......parca vine sfarsitul lumii....toti vor bani,situatii solduri balante si credite de craciun....zzzzzzzzzzzzzz....asa ca sunt pe baricade....copilul e la soacra-mea fac cozonac impreuna....hi hi hi....eu racita iar....maine o duc pe copchila iar la soacra-mea ca vine femeia la curatenie.....eu sa fac mancare....gata sacul mosului.....o parte,restul le va lasa sub brad...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

s-a imbatat.......

 

I-a placut....m-a bodoganit ca il car prin oras...cand a intrat si a inceput sa cante orchestra multi ani traiasca si toti prietenii au inceput sa-l aplaude.....s-a inrosit tot.Apoi fiind obosit pe la 11 era sa adoarma in timp ce-i cantau aia...s-a trezit si am petrecut pana la 1 si ceva...i-a placut,m-a intrebat discret cat m-a costat dar am profitat de faptul ca era vesel si am ocolit subiectul...ma intreaba de atunci in fiecare zi dar....sa ramana cu intrebarile...oricum cred ca ma costa mai mult daca bagam 14 oamnei in casa,sa gatesc pentru toti ,deranj,cumparaturi,oboseala.....asa m-am dus ca o doamna la restaurant.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela_s, multumim frumos pentru felicitare! Lui Eric i au placut piticii. Am luat ideea de la Ziki si le atarn cu carlige de rufe.

 

Ieri am ymplut si eu sacu Mosului si copilu a gasit unul din cadouri, puse neinspirat sub pat. Nu i bai, i am spus ca vine iar Mosu, peste doua nani. Lui i e tare frica de Mos dealtfel, s a intalnit deja de 2 ori cu el anu asta si de ambele dati a zbughit o nici gand sa i stea pe genynchi si sa i spuna poezii. Dimineata se uita la usa camerei cu spaima si intreaba a venit Pere Noel?

 

Simonna, sanatate Catrinicii, si eu zic ca pt 7 10 zile de antibiotic nu i nevoie de probiotic. Pt linistea ta, poti sa i dai, e la liber la raft nu tb reteta doar ca e cam scump.

 

 

Noi am terminat aseara antibioticul, amoxi, 7 zile. De la prima doza i a scazit febra, deci a fost cel bun. L a mai durut gatul insa. Eu nu ma pot uita deloc in gat la el, nu stiu cum.

 

Eu am scapat de amigdale la 4 ani, si de polipi in acelasi timp. Pana atunci aveam fundul ciuruit de Moldamin si ma fugarea matusa mea, infirmiera, sa ma prinda sa ma intepe... De n ori pe an. De atunci incolo nici o probl dar e adevarat ca am devenit mai sensibila la pneumonii, am facut de 2 ori. Baiatul meu pare a avea aceeasi problema, doctorii de aici nu sunt pro operat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna de dimineata,

 

Mai, eu nu am inteles ce exact a adus Santa Londonez ? Ce papusha, ce-a adus pt Turbo ???

 

Dar chiar, noi am vorbit de cadouri pe ghetar ? Ce aduce Santa copiilor vostri ?

 

Incep eu ...

 

Alex - un set Lego si un joc pe WII - Super Smash Bros Brawl ...jocul asta are 1012 reviews pe Amazon si 4 stele si jumatate din cinci. Sper sa ii placa, pentru ca habar nu aveti ce a cerut in scrisoare: un XBox, un joc Sonic X, un Ipad, un Laptop, si un IPhone ...really copile ?

 

Flavia - o papusha Madame Alexander si un kit de facut un fular cu andrele

 

Voi ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...