Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Colindam, colindam pe Ghetar!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 735
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

zise Buflea:

"Mie cel mai mult mi-au placut scenele alea in care parintii incercau sa le ofere adolescentilor fun ...si ei dadeau asa plictisiti din umeri si spuneau "ok" ...cand i-a pus sa insire plancarde politice, cand in masina i-a fortat sa vorbeasca despre ei si eu spuneau numai "fine", "ok", "good" ...cand i-a dus la bowling si au dat din umeri, cand au sarbatorit ziua lui, cu bunicii si s-au apucat sa cante si ei erau asa de jenati de exuberanta adultilor ... "

 

[:D]  Mie nu mi plac scenele astea. Le traiesc pe viu. De dimineata nu aud decat ce naspa o sa fie acest Craciun.  Cel mai de c...t Craciun.

Nu conteaza ca noi adultii ne-am straduit, ca acolo vor fi inca 5-6 adolescenti, nu conteaza ca eu i-am permis Silviei sa o cheme si pe prietena ei. Tot de rahat o sa fie.

Bunaoara nu ar trebui sa ma supar, dar uite ca nu pot. De data asta vreau sa ma supar.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

viv, nu pune la inima, ca doar nu e vina ta sau a sotului ca nu puteti fi impreuna cu totii de craciun. asa a fost sa fie anul acesta.

macar de anul nou va reuniti, vine acasa sotul tau ?

Fii-mea nu face asa ce nu vine ta-su. De ce sa steaa la aer curat, pe partie cu saniiuta, la bowling, cand ar vrea acasa in fata calculatorului?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viviana, inchipuieste-ti aceeasi replica dar x 3, si bucura-te ca nu e decat Silvia care se plange la tine. Eu de cand a plecat tati in Anglia nu aud decat aceeasi placa, ce craciun urat vom avea! Din 3 directii diferite, bine ca bebe nu vorbeste inca, altfel erau 4! Si evident ca noi adultii suntem de vina, la ce a trebuit sa plece tati in Anglia?! Ca ele nu vor asta!! Daria care inca mai are dubii legate de mos (mai spera in sinea ei ca exista, nu e inca sigura ca noi ne jucam de-a mosul), i-a scris o scrisoare in care ii cere sa vina tati acasa de craciun. Asta e cadoul pe care il vrea ea!

Dar vrand nevrand m-am specializat in tehnici de evaziune si schimbat subiectul discutiei ori de cate ori vine vorba de tati si sarbatori. Inca's mici si le pot distrage in alte directii, cu Malina doar e mai greu.

 

Tora, Rufus, sanatate multa Ioanei!

Si celorlati bolnavi de pe ghetar, sa ne prinda craciunul pe toti sanatosi!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viviana, eu cred ca, impotriva vointei ei, Silvia se va simti foarte bine la munte! Chiar daca nu va recunoaste, probabil.

 

La multi ani Luca, alias Turbo, baiat mare ce i pune mamei nervii la-ncercare! Sa ai parte de tot ce i bun in viata.

 

Ioana lui Rufus, restabilire rapida si pofta de toate bunatatile ce te asteapta acasa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fii-mea nu face asa ce nu vine ta-su. De ce sa steaa la aer curat, pe partie cu saniiuta, la bowling, cand ar vrea acasa in fata calculatorului?

 Ha ha pentru o clipa si eu am crezut ca dupa ta-su suspina.

Apoi mi-au venit fetele mele in cap.

Cred ca inclusiv Ioana se roaga sa o tina in spital, sa nu plecam la tara. [:-)))] i-am zis ca noi plecam, ea sa ramana internata, ca e pe maini bune...

Viviana, o sa uite repede ca a facut ca vrabia-n praf, ca doar si acolo banuiesc ca ajunge netul, plus companie toata ziua.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...