Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Colindam, colindam pe Ghetar!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 735
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eva vrea sa facem prajiturele pentru mos craciun...dimineata la opt elubera sertarele pentru ce i aduce mosul...oare e prea mult sa i dau toate cadourile iodata?cred ca nu se va juca cu toate...

Mai sa intreb ceva....oare la varsta adta e nirmal sa mai scrie cate o litera pe dos?sau sa incurce 16 cu17?

Sr descurca binisor sa citeasca cu litere mari si face adunari pana la 20si scaderi pana la 10 dar desi 8+8 spune ca fac 16...face cu numaratoarea sau pe degete(ea stie cum le aduna)...daca numara....constiient nu mecanic sare 16 sau il pune pe17 ultimul.banuiesc ca e prea mica....sau nu e atenta?sau nu s eu destul de bun pedagog?ea vrea toata ziua e cu cartea dupa mine dar....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutari din Gorj!

Suntem bine, pregatirile sunt in toi, pe ritmuri de muzica olteneasca, tzuica fiarta, vin fiert si lichor de oua...

Este soare, incredibil de cald, copila mica e pe ulitza, a fost dimineata cand s-a luminat la colindat, in pitzarai cum se zice pe aici si a adus un rucsac si o plasa de dulciuri, aici toti ies la poarta si colindatorii trec si baga in plasa ce li se ofera.

Dupa cate urari de la multi ani am primit, numai bine trebuie sa-mi fie o bucata de vreme. [:)]

Copila bolnava isi revine, incepe sa manance, nu mai varsa si are moral bun.

 

Elyda...cred ca ai mare dreptate cu Ioana, boala si plecatul ei...e clar ca le cam vezi asa, in legatura cu oamenii [:)]  Despre plic...a fost foarte mirata,cine este doamna aia care-i trimite ei un cadou si o scrisoare...asta e cuvantul: mirata, uimita. I-am explicat ca a fi parinte e ceva special si cand esti parinte, orice copil e special, indiferent al cui este.

Va doresc tuturor petreceri frumoase si un Mos bogat!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ziua buna! Spor la trebi, cui are, la petrecut, cui nu mai are! Si mai inversati si rolurile!

Eu is la leagane, cu pitica si desi pe de o parte imi pare rau ca e soare, pede alta nu imi pare. Bunica face cozonaci si sarmale, a ' mare merge mai pe seara la colindat, eu pe langa micutza si tot asa o sa o tinem.

Mada, relaxeaza-te in privinta Evei. Stie destule, prea multe chiar pentru varsta ei. In clasa la Ana erau copii in clasa pregatitoare care inversau literele sau cifrele, iar 6 e sarit mereu, nu's de ce nu le place.:) . Cat despre cadouri, tu trebuie sa tii masura, eu una m- am mai potolit la Eva in privinta asta, au ramas si de la Ana atatea si in plus, bucuria pe care o vezi la copii cand primesc ceva e foarte scurta, starea lor de bine e data mai degraba de altceva, stii si tu prea bine. Si apoi, mai rarutz e mai dragutz, parerea mea, desigur!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...