Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Colindam, colindam pe Ghetar!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 735
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

In spiritul titlului, aduc un mesaj alaturi de urarile mele de Craciun Fericit si un An Nou cu Bine, ca un dar de la romanii de pretutindeni pentru romanii de pretutindeni:

 

Pentru prima data la Christmas Market-ul din Toronto, in aer liber, linga bradul si sania mosului, in minunatul spatiu istoric al orasului vechi un spectacol romanesc: colinde si cintareti dedicati si talentati, o frumusete de dansuri populare in varianta moderna, si un cor de copii de o candoare si dragalasanie rara....

Va multumim  ..... voua care va rupeti din timp sa va intilniti, sa exersati si sa ne bucurati.... va multumim parinti ca duceti aici departe traditia neamului.... multumim tuturor ca existati si va preocupati sa stie  si lumea ca suntem si cum suntem.

Pe linga noi, cei de-acum, copiii, nepotii si alte generatii de emigranti vor fi fericitii beneficiari ai muncii voastre.

Si-atit macar sa facem ... sa spunem si sa bucuram si pe altii de voi, si sa dedicam colinda voastra din Toronto romanilor de pretutindeni, oriunde s-ar afla:

 

https://m.youtube.com/watch?v=EGfVS9-2J2U

 

Cu drag va colind si eu de la resortul meu de vacanta, La Multi Ani !

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana, musai sa zic si aici: faci niste biscuiti bestiali!!! Ieri dupa masa a ajuns cutia la mine si dimineata mai erau , (ca in bancul ala cu ardelenii si SIDA)  "vreo doi pe fund". Deiciosi! Multumesc mult! Rares si Bianca ii multumesc lui Patrik pt bratari. Le poarta amandoi [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata si un craciun ca in povesti....

Chit ca e doar una din cele trei zile in care stai si mananci...si dupa cheltui banii pe fitness.

Ai mei sorm dupa ce s au fugarit aseara pana la 11 noaptea cu elicoptere si altele...

Azi mergem la finul nostru cu cadouri....

 

 

O zi frumoasa sa aveti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Craciun Fericit! Sa aveti parte de tot ce va doriti [flo2] [flo2] [flo2]  Sa fie multe cadouri sub brad si atmosfera calda in casa.

Buflea, [flo2] [flo2] [flo2]

Ieri am facut si eu prima mea chestie dulce; am zis ca e timpul sa invat ceva; am ales muffins. Mi-au iesit bunicele, insa am fost de filmat. Nu am bol adanc si cand am pus mixerul vertical in functiune m-am umplut de faina si coca [batcap] . Eram de pus pe youtube [:-)))] . Am avut de curatat prin toata bucataria. Acum stiu ce am nevoie sa cumpar. De revelion vreau sa incerc brownies pt ca mi-a placut sa gatesc. Cine stie, se intampla vreo minune si invat sa gatesc [:-)))] . Dar tot imi cumpar de iepuras multicooker.

Ne pregatim sa mergem la ai mei sa mananc si eu o sarma. La anul vreau sa fac [:)] . Am planuri mari!

Elyda, e cel mai fericit copil. Vrea sa plece in tricoul Minecraft ca e soare afara. Abia asteapta sa vina inapoi sa faca Lego. Si m-a intrebat cand o cunoaste pe Dana care il stie pe Mosul daca a trimis scrisoarea prin el [:-)))]

Si Turbo adormit cu Minecraft

post-28532-0-24913400-1419495960_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...