Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Colindam, colindam pe Ghetar!


Recommended Posts

Hohohooooooooooooo

10494847_10202453021440922_8837814106537

 

Buna dimineataa la Mos ...Craciun!

 

https://www.facebook.com/video.php?v=698567570256767&pnref=story

(inca un colind inainte de masa de Craciun)

 

[flo2]

 

Zi frumoasa, pingunicilor din toate zarile!

 

La noi a fost o diversiune. Cred ca ne-a reusit.

Am complotat cu un vecin, care printre colindatorii care sunau la usa, au sunat la un mom dat aseara, tarziu...cand piticii erau cam desumflati ca la ei nu mai vine Mosul (anii anteriori venea mai devreme, le distrageam atentia mai usor)..au lasat un sac negru la usa si au disparut.

A deschis Teo cu o cutie de bomboane si covrigi pt colindatori si cand a dat cu ochii de sac..."heeei, avem un sac de gunoi la usa", au dat sa traga de el spre ghena, au vazut ca e greu si cand s-au zarit cadourile au inceput sa strige..."uauuuuuuu, a venit totuuuusi, el a fost.Pffffff daca deschideam mai repede, il prindeam. Anul viitor nu-l mai ratam!"

(mentionez ..ca circula pe la scoala info cum ca nu ar exista Mosul, ca noi suntem de fapt. Nu stiu cat au crezut sau cat au jucat teatru de dragul cadourilor si al bucuriei primirii lor :)

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10202452445666528.1073741847.1655815134&type=1&l=9e05d6cee8

 

cadouri:

Teo: Monopoly, lego, puzzle 500 piese, masina de viteza cu telecomanda si carti

Andu: escavator, 2 motociclete, masina de viteza cu telecomanda

tati: un sacou

mami: cosmetice

 

PS: lego e facut deja, au facut curse cu masinile prin casa si acum joaca amandoi Monopoly

 

iar eu am macat prajiturile destinate lui Mos Craciun

 

[flo2] Frumos tare Craciunul ast!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 735
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Rooox ..si pt ca Mos Craciun nu a catadicsit sa parcheze la noi cu renii pentru degustarea prajiturilor, a morcovului si a lapticului...

am profitat din plin!

Bestiale praji. Cu gust de turta dulce si scortisoara, asa-i!?

 

Baietii incantati si de bratarele, desigur. Multumim!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Craciun fericit tuturor!

 

Citind ce povestiti voi despre bucuria copiilor atunci cand isi primesc cadourile de la Moș Craciun retraiesc momentele cand copiii mei erau ca ai vostri.

Si Ana lui Rufus care si-a primit păpușile dorite si Luca lui Yagmur care e atat de bucuros încât vrea sa doarma cu lego sunt pentru mine exact ceea ce imi trebuie.

Bucurie si mulțumirea sufleteasca aduse de faptul ca pentru ei Craciunul este exact ceea ce trebuie sa fie:o zi in care sa creada ca Mosul a considerat ca ei merita ceea ce isi doresc si o zi in care bucuria lor aduce bucurie părinților.

 

Mi-a facut placere sa particip intr-o mica masura la asta si vreau sa ma credeti cand va spun ca nu a fost absolut nici o problema sa va ajut.Cand ajutorul acesta aduce atata bucurie tuturor, ar fi culmea sa creada cineva ca ar fi probleme.In fond ma bucur si eu alaturi de voi si asta e bine pentru suflet.

 

Si alta data cu cea mai mare plăcere !:)

 

Yagmur, Luca o sa ma cunoasca atunci cand o sa va hotărâți sa veniti la Planetariu.:)

 

 

Va doresc sa aveti un Craciun de poveste si sa va bucurati de cei de langa voi !

 

Pacat ca afara nu e zapada.Mai am putin si plec la plaja.:))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai povestesc despre cozonacul "made by Andra"..

nu mai povestesc...

curcubeu in cerul gurii!

 

Nici eu..:))

Azi noapte la 1 barbatul din dotarea proprie si personala:) se indopa pe furis cu cozonac.Cand l-am prins in bucatarie avea privirea motanului după ce linsese smantana de la oala cu lapte.:)):))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Craciun Fericit!

 

La noi moșul a mai adus ceva:

 

post-3506-0-94615000-1419502796_thumb.jpg

 

Am petrecut aseară tare frumos! E pentru prima data cand copiii mei au companie, s-au simțit excelent cu toții. Si noi adulții la fel. Am plecat pe la unu noaptea de la ei :).

 

Continuare plăcuta, vorba suedezului. God fortsättning! :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buflea, ai mei copii au primit cadouri de la mai multi "Mosi".  Mosul 'casei' a adus Lego si orga (pianina a fost dorinta oficiala, dar a facut si mosul ce a putut). Au mai primit un joc Parol (www.elefant.ro/jucarii/joc-parol-197945.html?#) , un set de facut tatuaje (cu culori ce ies la spalat cu apa) , o masina care merge si pe pereti si pe jos, o papusa Lalalupsi, un schelet care proiecteaza fantome ce trebuie impuscate, cateva hainute. 

post-8889-0-72321300-1419517289_thumb.jpg

post-8889-0-53751000-1419517326_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...