Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Colindam, colindam pe Ghetar!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 735
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Cu întârziere vă urez și eu Crăciun fericit!

 

Azi pe la prânz când am intrat pe net nu mergea forumul. Ne-am dus la niște prieteni de familie și am venit rostogolindu-ne (eu mi-am promis să nu mănânc mult, dar am gustat cam din toate și de abia mă mișc).

 

Confirm că Rox face biscuiți bestiali! Am încercat și eu o combinație între rețeta de turtă dulce și rețeta biscuiților tăiați direct cu cuțitul, asta pentru că am uitat că la turta dulce se pune și miere și n-am luat de la magazin. Au ieșit bunuți, am pus condimente de iarnă în ei: coajă de portocală, scorțișoară, cuișoare, ghimbir.

 

Mă duc să mă tratez cu o cafea pe post de digestiv.

 

Seară minunată în continuare!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ho Ho Hoooo!

La Gorj e soare si e bine...doar ca am scapat la mancare ca vaca la lucerna si acum bila mea, aia de zice Buflea ca mai bine n-ar fi, protesteaza. Si am luat pauza la mancare.

In plus, nici leneveala nu-mi prieste, ca ma dor oasele [:)]

Acum sa vad cu prognozele astea, doar coduri de toate neamurile vad la Tv.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cam cu intarziere, Craciun fericit alaturi de cei dragi!!

 

Eu's zombi, dar nu am voie sa ma plang ca mi-am facut-o cu mana mea:sarmale, sorici, dulciuri cat cuprinde....si cate altele ... Rezultat minor, 2 kg in plus, rezultat major: colici si nopti de veghe. Aseara de la 10 la 2:30 noaptea am avut program artistic, nu se linistea decat plimbat in brate, cum il lasam jos parca il puneam pe ace. E a treia seara de genul, cand adoarme la 2-3 noaptea. Si evidemt, acum doarme ca un ingeras, ba mai si zambeste in somn, sa imi faca in ciuda. Ce as mai dormi si eu, dar deja fetele's treze si trag de mine in toate directiile.

Acum ma uit cu jind la oala cu sarmale, parca as ocoli-o de dragul lui Tudor, dar asa bune si imbietoare sunt, ca nu stiu daca ma pot abtine!!

Incerc sa ma conving ca nu merita ore de nesomn pentru placeri culinare de nici juma de ora....problema e ca nu's doar sarmale, ci o groaza de alte tentatii total interzise cand alaptezi. Iar bebe strumph nici nu vrea sa guste lapte praf!! Cand citesc la topicul de mamici, le numeri pe degetele de la o mana pe cele care alapteaza exclusiv, majoritatea folosesc aproape exclusiv lapte praf, si doar cateva ambele variante (san si formula). Prin urmare desi avem bebei de nicio luna, prea putine mamici isi fac griji legate de dieta!!

Gata, s-a trezit bebe...am fugit!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...