Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Colindam, colindam pe Ghetar!


Recommended Posts

Neata pinguini

 

Am petrecut frumos ieri, cu sarmale, gratar si prajitura. Eu am mancat doar 2 sarmale :-) cand am musafiri, ma satur o data cu pregatirile, asa ca imi trece foamea...

Sarmale le-am dat prietenilor nostri si pt acasa.

 

Vremea e ciudata, ieri a plouat, azi sta sa ploua...vreau si eu zapada..

 

Azi ne odihnim, maine mergem in vizita la vecinii nostri (pleaca luni pt 3 sapt in America Latina si avem grija de pisica lor...in feb au ei grija de motanel; deci facem schimb de pisici :-) )..el e jumate roman, mama e din Constanta (tata neamt, dar el e crescut aici...nascut in Romania)...vorbeste si romana, dar ft prost...se intelegea ft bine cu tata :-)) cand ne-am mutat aici, ne-a auzit vorbind romana si a venit la noi; ne-a spus : si eu vorbesc romana, mamica mea e din Constanta...mi-a placut cum a zis mamica :-)

 

O zi frumoasa va doresc !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 735
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mikkyyyy,

 

din experienta mea de la bebelusi:

 

In Germania Nü exista dieta in alaptare, mai putin alkoll, tigari, medicanente. Se recunosc colicii se prescrie la cerere sab simplex.

La Canadiens ( Pepsi care era in Liga alaptarii atunci) se recunosc dar Nü exista Leac, Nü exista dieta.

La japonezi Nü se recunosc colicile si diverdificarea incepe direct cu mazare.

 

Imi aduc aminte ca tu vroiai sa alaptezr pe daria in Tandem cu malina, Nü renunta la alaptat . Te complici, macar 6 Luni stai fara sticle dupa tine.

Te pup si fruntea sus!!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, se vede, super!!! (Numa' sa nu mai stea asa aproape de claviatura si putintel mai sus ;))

Da, stim. E provizoriu pe biroul ei. A primit si suport pe care sa o puna, dar zilele astea e sub asediu [:D]. Finul nostru de 3 ani e calare pe copiii si pe toate lucrurile lor si o mai lasam asa cateva zile. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

didi, nici n-am de gand sa renunt. pe lizi am alaptat-o un an jumate si coincidenta sau nu e copilul care pana acum, la 6 ani, nu a luat niciodata antibiotice.

nici regim n-am tinut de cand alaptez, am mancat orice, dar am mancat mai cu grija, daca era ceva mai greu, mancam mai putin, sau in combinatie cu lucruri mai "usoare". pe cand acum.....numai chestii grele am servit.....asa ca, coincidenta sau nu, am avut parte de colici. si stiu ce's aia, dupa 3 copii, din care 2 n-au avut mai deloc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, stim. E provizoriu pe biroul ei. A primit si suport pe care sa o puna, dar zilele astea e sub asediu [:D]. Finul nostru de 3 ani e calare pe copiii si pe toate lucrurile lor si o mai lasam asa cateva zile.

Scuze, nu am vrut sa fiu afurisita.... nu m-am putut abtine :)

Micky, eu cred ca e vorba doar de perioada de colici, normala... poti manca numai legume fierte cu carne la aburi si tot sa se zvarcoleasca piticul...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Raxana,

 

ce tort de ciocolata ai executat?

 

pe mine ma bata gandu la cel al Gabrielei Cara..dar..voi vedea

 

va indidiez acu pe cele din ro si pe comenzile de la Cofetarie.

Cele nemtesti pe langa faptul ca-s scumpe de-ti sare palaria dupa cap, iiti stau in gat de proaste ce-s!

 

asa ca le execut io propriu. sau poate fac musafirii nostri.

 

 

Fleur, am citit poveste lu Eirc [q] . ma bucur ca a fost in final Fericit. [barza1]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am vazut  in We trecut Amour. replica ce mi-a ramas: realiatea si maginatia nu prea au puncte comune.

 

ai mei au primit jocul asta si inca unul

Ravensburger Scotland Yard Master, ei il au la hort, dar mosu nu a stiu asta. Cine a a jucat ieir de dimineata pana seara? [doh]  aseara eram [hippi]
 
 
Yaga, Browncapuccino e mai simpla decat Muffins. [greutati] .
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

didi, nici n-am de gand sa renunt. pe lizi am alaptat-o un an jumate si coincidenta sau nu e copilul care pana acum, la 6 ani, nu a luat niciodata antibiotice.

nici regim n-am tinut de cand alaptez, am mancat orice, dar am mancat mai cu grija, daca era ceva mai greu, mancam mai putin, sau in combinatie cu lucruri mai "usoare". pe cand acum.....numai chestii grele am servit.....asa ca, coincidenta sau nu, am avut parte de colici. si stiu ce's aia, dupa 3 copii, din care 2 n-au avut mai deloc.

 

Mikky, nu uita ca acu ai baiat. si baietii sunt mai agitati decat fetitzele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...