Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Colindam, colindam pe Ghetar!


Recommended Posts

La multi ani Stefanilor si mai ales Stefanului nostru de pe Ghetar!

Ninge si la noi in Gorj si s-a facut mai racoare...din pacate zapada-i fleoscaita si Ana-i suparata, nu-i rost de sanie...

Maine plecam acasa, Gata-i si Craciunul!

 

Pun doua poze, una ieri si una azi

 

 

post-13573-0-00438800-1419691784_thumb.jpg

post-13573-0-75023100-1419691803_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 735
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buflea fetele mele cele mari au fost adevarati fani ai lui HP. Ioana a citit primul volum la 7 ani, adica de cand a aparut la noi, sau cam asa ceva. Apoi citea imediat cum aparea urmatorul volum. Teodora s-a molipsit de la ea si, prima carte citita de ea a fost HP, pe la 8-9 ani. Au fost atat de fascinate de personaj, ca Tora le-a ascuns toate volumele, ca le citeau non-stop. Iar filmele...mama, de cate ori le-au vazut...

Dar ele au citit o gramada de carti cu personaje fantastice, vraji si vrajitoare, etc. Ma si enervam de placerea asta a lor...dar le lasam in pace.

Stiu insa ca alti copii nu l-au agreat pe HP, dintre prietenii-colegii lor.

Chestie de gust.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ziua buna din ultima zi de Craciun,

 

ador Sarbatorile si spiritul lor !

 

despre filme &filme

 

Cand va apuca disperarea pe copii vizionati urmatorul film

The Fault in Our Stars – Sub aceeaşi stea

 

un alt film interesant, ecranizare dupa cartea autorului recomandat de Karula si Ziki

Atonement – Remuşcare
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

acu despre HP. R al meu, cititor de cam tot ce ii pica in mana, nu a vrut de vreo doua ori cand i-am sugerat sa le inchirieze de la biblioteka. Mi-a spus ca nu, si gata.

l-am intrebat cu alte ocazii daca se citesc la el in clasa si mi-e zis ca da fetitele x,y,z le citesc si vb despre ele la scoala dar lui, se se pare ca nici vecinului, care-i in clasa cu R, nu ii atrag

despre filme, nu stiu ce sa zic, nu au vazut vreo unul, ai mei nu prea se uita la filme, mai mult la alea de desene.

 

aseara am revenit cu culcatul la ora 20 pt ca nu ma inteleg peste zi cu ei..si de azi am facut chiar si teme. fiind io racita nu ii mai plimb la piscina, patinoar etc..si se plictisesc si se bat [fri] . asa ca dupa niste teme sunt mai relax [alcool] .

 

Acu inteleg rostul temelor de vacanta. [bib]

 

ai mei au Wii sau Xbox dar nu prea le pica in mana. la WII au avut un joc cu Star wars si cand l-am terminat au terminat si cu jocul.

la nintendo in schimb au doua noi de la Pokemon, mama mia ce s-ar juca. Mega Rubin si inca unu..

 

la computer ai mei nu au acces, decat daca scriu un Word.

D tre sa isi scrie compunerile dupa teste de la scoala si R are projecte. si atat. nu au acces la internet. nu au telefon mobil.

 

La anu va primi R un Mobil, pt ca va merge cu mijloacele de transport la Liceu. dar va primi un telefon cu cartela, un HTC, care il am io de vreo 4 ani. Cred ca am si un Nokia cu taste.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

ziua buna din ultima zi de Craciun,

 

ador Sarbatorile si spiritul lor !

 

despre filme &filme

 

Cand va apuca disperarea pe copii vizionati urmatorul film

The Fault in Our Stars – Sub aceeaşi stea

 

un alt film interesant, ecranizare dupa cartea autorului recomandat de Karula si Ziki

Atonement – Remuşcare

 

Atonement a luat si ceva Oscars, daca nu chiar premiul cel mare acum ceva ani. Mi-a placut, frumos, romantic, trist ...am citit si cartea dupa aceea, dupa film, si mi-a placut si aia ...sesizez ca daca citesc o carte dupa film, nu numai ca imi place, dar nu mi se pare ecranizarea atat de proasta decat daca fac invers.

 

The fault in our stars nu l-am vazut dar stiu subiectul ...pur si simplu nu ma pot uita la el. Si subiectul lui Amour il stiam si l-am ocolit cativa ani.

 

Sa inteleg ca si HP este un subiect ratat in familia mea ...sad !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata si de pe coasta mea,

 

avem o vreme superba, e rece ca de iarna dar cer senin si soare incit poti sa iesi de placer la plimbare.

 

ieri am fost la tenis cu copiii, fotbal pe un gazon artificial ,  asa de greu se ia iarba aia de pe treninguri... 

 

buflea sa nu uit iti recomand o serie f interesanta...cartile sunt f subtiri, scris mare si ceva poze....sigur le va place copiiilor tai...mai ccitesc si eu la ele cand le ia william:

 

http://www.amazon.com/s/?ie=UTF8&keywords=who+was+books+series&tag=mh0b-20&index=aps&hvadid=2837281473&ref=pd_sl_675bpjzieb_b

 

tricotat fulare...da si eu ma gindisem...dar ce sa fac cu ele? aici nu prea purtam...adicca eu as putea purta, dar pe William nu-l pot face sa isi puna fularul de git.

 asa de frumos tricotam in tara, si multe multe modele, chiar faceam bluze si le vinddeam in boutiques,

 

dar nu mai stiu cum faceam cu gaurelele alea si ieseau ca niste Frunze, sau in assa in valuri...poate daca ma uit pe youtube.

 

aaa....ieri am fost la vecini si am dansat pe game-ul ala pe wii...e super. desigur lui William nu prea ii place, nu-l atrage gameul cu dans, el e tot cu sportul cu ps4...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

ziua buna din ultima zi de Craciun,

 

ador Sarbatorile si spiritul lor !

 

despre filme &filme

 

Cand va apuca disperarea pe copii vizionati urmatorul film

The Fault in Our Stars – Sub aceeaşi stea

 

un alt film interesant, ecranizare dupa cartea autorului recomandat de Karula si Ziki

Atonement – Remuşcare

 

atonement eucredeam ca inseamna altceva dar nu remuscare, ma ginddeam ca inseamna "covering" sa acoperi ceva (in sensul de pacate, fapte), sau sa ierti, sa te impaci...ceva de genul asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La Multi Ani! Stefan si Stefane, [deziuata] [deziuata] [deziuata] [deziuata] [s] [s]

La Multi Ani! Tudor Stefan,

 

si eu am un Stefan fratele meu si tata tot Stefan a fost, e o sarbatoare de suflet pt mine, va doresc tot cei mai bun, multa fericire si sanatate

 

sant putin trista azi, am aflat ca fratele meu a fost in spital luat cu salvarea si nu am stiut nimic, nu a zis la nimeni, acum e bine nu stiu exact de ce, stres stiu ca are mult stres, sant ingrijorata , am vosrbit la tel, dar nu a vrut sa-mi zicanimic,

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

avem zapada din belsug. e frumos afara, ca in povesti, as vrea sa fie acuma Craciunul. 

 

helbi, primit mesaj, tinem legatura. o sa ajung si eu la Frankfurt, poate in februarie, nu stiu exact cand dar te anunt din vreme. 

 

ai mei s-au uitat cu placere la HP, cartile nu mai stiu daca le-au citit. bine, eu nu tin minte nici alte lucruri mai importante, asa cum afirma domniile lor despre mine. stiam ca trebuie sa plece pe 27, astazi adica, dar maine pleaca defapt. cine-i vinovatul? capul meu cel incapabil sa retina asa un amanunt de mic. poate zboara maine dimineata cu matura, la cata zapada este si se mai anunta ninsoare la noapte.  [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...