Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Colindam, colindam pe Ghetar!


Recommended Posts

Multumesc! E in avion acum, a dormit, trezit la 4 dimineața, mancat mic dejun, ajuns la aeroport, checkat-in, avionul a decolat la timp. 11 ore am de asteptat, prima tura. :)

 

rall, nu mergem in zonele acelea. Regiunile de la granița cu Malaiezia sunt cele mai periculoase, recomandate si de ambasada sa nu te duci. Mersi de link.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 735
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

A trecut ceva timp de cand am renuntat la a-mi mai expune viata personala in detaliu pe forum, dar cum nu am cu cine vorbi acum, si simt ca trebuie sa vorbesc, altfel o iau razna daca mai tin in mine....tot la voi ajung pentru un sfat.

Se pare ca nu mi-a fost scris sa am o viata linistita, imediat ce lucrurile se calmeaza si intra pe un fagas cat de cat normal, mereu apare ceva ce strica echilibrul, ba probleme cu jobul, ba cu banii, ba cu mama, ba cu barbatul, ba o sarcina neplanificata...

Aseara era o zi ca oricare alta, l-am prins liber pe barbata-meu asa ca ne-am apucat impreuna pe skype sa reparam calculatorul de care va ziceam eu cu ceva timp in urma ca se stricase. In vreo ora am reusit performanta sa il demontez pe jumatate, la indicatiile lui, evident. Si tocmai cand admiram memorii si placi insirate peste tot, ca sa nu mai zic de cabluri frumos aranjate ca sa stiu sa le pun la loc dupa, bebe decide ca e momentul sa intre si el in scena.....ca sa n-o mai lungesc, de pe la 18 pana la 22 seara n-am mai reusit sa ajung sa repar calculatorul din cauza copiilor, care voiau fiecare cate ceva, in special atentie.

Pe la 10 searaa suna barbatul pe skype sa ma intrebe daca mai continuam sau nu cu calculatorul. Si cum telefonul pe care ii raspunsesem nu avea baterie, ii spun ca il sun eu imediat inapoi de pe un altul. Avem vreo 3 telefoane si 2 tablete in casa, toate cu net si skype, dar un singur incarcator functional (celelalte nu mai merg). Si fix aseara, niciun telefon nu avea baterie, asa ca iau tableta lui Lizi, singura cu curent in ea. N-o folosisem niciodata pentru skype, mai ales ca o avusese barbatul in Anglia, pana a reusit sa isi ia un laptop acolo. In fine, iau tableta, deschid skype-ul si, surpriza .... era setata implicit pe contul barbatului (o folosise in anglia, dupa cum spuneam). Vreau sa dau deconectare, cand imi sare in ochi o poza a unei tipe! Nu avea decat vreo 8 persoane in agenda, si aia era singura cu poza, deci era imposibil sa nu o vad. Niciodata n-am avut curiozitatea sau boala de a-i verifica corespondenta, nu stiu ce mi-a venit aseara si am intrat sa vad cine e individa si de ce e in contactele lui. Si nu mi-a placut deloc ce am gasit :(. Era o singura discutie cu ea acolo, de acum 10 zile. Pare o forma de flirt, nu stiu cat de "avansata" e treaba acolo, tipa are 33 de ani si e romanca dar sta in uk. O fi singura discutie ca le-a sters pe celelalte?! O fi singura ca nu i-a cazut in plasa, si a renuntat?! O fi un caz singular sau e deja sport national....habar n-am. Banuiesc ca nu stie ca eu am acces la skype-ul lui, asa ca nu stiu nici cum sa procedez mai departe, il confrunt cu ce am gasit, tac si urmaresc contul sa vad daca mai apare ceva, sterg contul si nu aduc niciodata discutia despre asta?! N-am avut niciodata boala geloziei si nici vreun prieten/sot care sa ma insele. Nici nu stiu cum sa reactionez. Din discutia de pe skype, care e salvata pe tableta, nu reiese ca ar fi ceva intre ei, nici ca s-au vazut, el ii spune chestii de genul "esti o dulcicaaaaa in poza", dar naiba stie!! Aseara fierbeam de nervi toata, acum m-am calmat, dar sunt in continuare cu moralul si nervii praf. Si in vreo cateva ore o sa ma sune (aseara nu l-am mai sunat inapoi, desi am avut vreo 3 apeluri pierdute de la el), si nu stiu cum sa reactionez. Nu fac din tantar armasar, sunt sigura. Stiu cum vorbeste cu mine pe skype, si am vazut un alt stil cu acea individa. E clar ca flirtau amandoi. Habar n-am cine e, si e si proaspata treaba. Pentru ca ramanand skype-ul conectat cu userul lui pe tableta eu ii pot vedea orice discutie, chiar si in momentul cand o poarta, am gasit acolo chiar si discutia noastra de aseara.

 

Asa ca vreau si eu pareri plss....ce ati face in locul meu?! Ati ignora, ati face pe detectivii, ati discuta direct cu el?! Ma enerveaza faptul ca l-am creditat cu incredere neconditionata si a pierdut-o deja. Pentru ca indiferent ce ar spune acum, deja mi-e greu sa il mai cred sau sa ii acord prezumtia de nevinovatie. Nu ma incanta cu nimic ca aici e poate doar un flirt nevinovat, poate fi primul si unicul din viata lui, ce siguranta pot avea eu ca e unic?!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

jesus.....fata mamii daca tot poti vedea cand vorbeste,mai lasa si vezi daca doar ti se pare si nu e asa de grav sau e mai grav...dupa aia...decizi....bine ca poti cumva sa ai dovezi...incearca sa salvezi in fisiere separatae convorbirile astea...se poate...ral te invata rapid ce si cum....asta pe parte tehnca....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

rall, nu mergem in zonele acelea. Regiunile de la granița cu Malaiezia sunt cele mai periculoase, recomandate si de ambasada sa nu te duci. Mersi de link.

 

Am inteles, ma bucur ca nu e vorba de zonele acelea. Sper ca a ajuns cu bine deja [flo2], am citit de dimineata ca a disparut un avion al companiei malaysiene AirAsia, intre Indonezia şi Singapore, ofof...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mickyyy, nici eu nu stiu ce as face.. Adica in principiu as spune ca as astepta, ca sa aflu mai multe detalii dar probabil la prima discutie cu el ori as fi f trista ori i-as scoate ochii pe diverse alte subiecte de n-ar mai intelege "saracu" nimic, nu m-as putea abtine pt. a avea o atitudine normala..

 

Plus ca nu cred ca as putea sa vad cum se desfasoara discutiile in fata mea, as fi geloasa... Deci concluzionez acum ca i-as spune ce am vazut si l-as ruga sa inceteze imediat, fara alte detalii si discutii. Doar un "vezi ca stiu, te rog sa te opresti"...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...