Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Colindam, colindam pe Ghetar!


Recommended Posts

Mikkyyyy,

nu stiu ce sa zic..la tine parca vin asa val, una dupa alta.

am experimentat la randu-mi o relatie la distanta. Oamenii sunt diferiti, asa ca nu conteazace cred io, X, sau Y.

pt ca nu noi traim apoi.

 

io as sterge totul de aici, si as pastra totul pt mine, si daca am o dilema as discuta cu cineva de incredere..care sa imi asculta durerea si sa nu imi de-a sfaturi. Solutia consta in noi, dar pt unii iese la liman doar cand o spui cu glas tare.

 

o imbratisare

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 735
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mickyy care sunt sansele sa va reuniti!? Tu sa mergi cu copiii acolo sau el sa revina în tara ... Sa fiti IMPREUNA!?

Important cu adevarat nu e ce ii spui acum, rapid, sa te descarci..sau sa mai strangi "dovezi"

 

Ci ce si cum veti face de maine, de poimaine, de dupa sarbatori incolo.

Iar sansa de recapatare a increderii sta in primul rand in a fi IMPREUNA.

Lucru extrem de important atat pt tine cat si pt copii.

In proportie de 99% noi plecam in Anglia la vara, dupa ce termina fetele scoala. Sau cel putin asta era planul pana acum.

Am vorbit mai devreme cu el pe skype, dar nu despre flirt, nu sunt inca pregatita sa port discutia asta, plus ca aveam copiii pe langa, si imi povestea de chirii si planurile lui pentru la vara, unde ar vrea sa stam, chestii de genul. Se comporta perfect normal, continua sa spuna ca ne iubeste, ca ii e dor de noi, ca abia asteapta sa venim la vara in anglia...

Nu stiu ce sa mai cred sau fac.

Si nici cu cine vorbi nu am :((

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea,

imi pare rau ca nu am scris mai devreme. dar cu jocul asta a fost o coicidenta.

pt ca copii l-au jucat la hort si D mi-a facut o criza cand sa il iau intr-o joi, cand ma grabeam sa il duc la Logoped si m-a pus sa il caut pe net..



abia in ziua de Craciun, mi-am dat seama ca e fix jocul care il cautasem pt D.

ce sa mai zic, ca atunci cand sunt io Mr X, ma fac praf copii astia. ma dau de gol, nu ma pot concentra, imi tremura mainile cand scriu [fal]
Noroc ca mai au unul, fac o poza :) si imi revin [soricel]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ziua buna de la soare cu ger

 

 

mi-au fost date peste cap planurile de astazi, asa ca neasteptat m-am ales cu timp liber.  [pk]

 

Mickyy, grea situatie ptr tine. un gand bun si o imbratisare. eu as discuta deschis, fara ocolisuri as spune ce am gasit si ce facem mai departe. sigur, mai intai trebuie sa te calmezi si sa incerci sa-ti construiesti o discutie fara nervi si suparare. cam greu, dar vei reusi. 

 

copii mei au ajus cu bine, sunt cam 20 grade acolo soare si foarte fain. cu ani in urma nu ma gandeam ca as accepta astfel de vacante, insa ne schimbam, ne maturizam si pe masura ce trec anii vedem lucrurile diferit. eu nu recomand nimanui sa faca ce am facut eu, spun doar ca fiecare sa faca ceea ce simte si are incredintarea ca este bine. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Au nemtii o vorba : Vertrauen ist gut, Kontrolle ist besser...increderea e buna, dar controlul e si mai bun :-))

 

Eu si al meu am avut in primii 2 ani o relatie la distanta; venea in Romania cat de des putea, il vizitam si eu. I-am spus clar de la inceput: oricat de mult il iubesc, daca ma inseala, relatia se incheie. Nu as putea accepta lucrul asta, pt mine e un mare no way. Acum nu suntem toti construiti la fel, asa ca cine poate ierta si lua totul de la capat, jos palaria. Eu una nu pot, as ierta poate pe moment, dar sigur m-as gandi din cand in cand si asta mi-ar face rau.

 

Micky, iti doresc sa treceti cu bine peste hopul asta.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi azi e 'ziua in pijamale', dupa ce o bucata de noapte l-am tinut pe Rares de frunte in timp ce voma si se bocea . El e barbat adevarat, cand ii e rau jeleste in gura mare ("de ce eeuuu?!?!? O sa se termine vreodata!??! Mamaaa, nu mai pooot!! De ce eu!??!?! De ce ma uraste corpul meu?!!?" etc,etc ...) . A scapat aseara (cand era casa plina de muafiri si copii)  intr-o punga cu cipsuri, apoi intr-o cutie cu inghetata. L-am vazut si i-am luat cutia de inghetata din fata cand isi punea in (dupa spusele lui) al 6-le cornet. Cred ca s-a lecuit de mancat  dulce in nestire pt o vreme ...

Azi ne-au plecat ultimii musafiri. E cam liniste in casa (e un pic rau, ca ne invatasem cu casa plina), dar ce bine-i sa zaci in pat in pijamale fara sa faci nimic, fara sa iti ceara nimeni nimic! [:D] Copiii se uita cu tac'su la 4-lea film de desene animate pe ziua de azi.

 

Mihaela_s, drum bun copilei si vacanta de vis sa aiba! Tie nervi tari si numai vesti bune!  

 

Mikyyy, nasoala treaba [:(]. Eu categoric nu as putea sa tac , in secunda 2 ar sti foarte clar ca stiu si cam ce parere am eu despre afacerea aia. Sper din suflet sa fiti bine si sa gasesti abordarea cea mai buna in cazul vostru. [pup] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna de dimineatza din pat,

 

Sper ca a ajuns Diana. Eu ma gandesc ca nu e singura, nu ? In grup, daca Doamne Fereste se intampla ceva, se ajuta unii pe altzii.

 

Mikyyy, eu zic asa ... Sa nu ii spui ca stii, dar fix acum, sa aduci discutia despre incredere, sa ii spui ca simti ca tentatii sunt peste tot si ca un flirt sau Doamne Fereste mai mult decat atat, ar strica irmediabil tot ce ati construit impreuna ... Ca ai auzit tu de la nu stiu cine, ca sunt multe romance singure in UK, multe "Aline" si sa nu uite ca el are o familie care il iubeste acasa si sa nu cumva sa strice o legatura atat de frumoasa pe care o avetzi ...etc. 

Cu alte cuvinte, ii dai o avertizare, care pica fix cand el flirteaza si sansele sunt sa o lase balta. Nu te certi, nu faci isterie ...din contra, ai putea sa faci pe victima, ca ce greu pe fara el, ca ti-e dor si greu, ca speri sa nu se apuce sa faca cuiva ochi dulci pe acolo ...si DA, cat mai repede in UK, la el ...inteleg insa planurile de la vara, nu te poti duce mai repede din cauza scolii. Totusi 6 luni trec repede deci nu dispera. Contul de pe skype tine-l secret si deschis ...si verifica-l din cand in cand, daca te mai tin nervii. Daca nu, atunci incearca sa nu te mai gandesti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...