Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Colindam, colindam pe Ghetar!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 735
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimineata din nameti.

 

Mihaela_s nu te superi,insa mie nu mi-a prea cazut bine faza asta cu colega care nu a mai asteptat-o  [flo2] .Ma rog ca Diana sa ajunga cu bine la destinatie.

 

Mickyyy bb te simte pe tine de aici si agitatia maxima de azi-noapte.Ce dulce Malina,Doamne cat de dulci si empatici pot fi copiii!

Iti doresc putere si intelepciune si iti ofer un umar pe care sa plangi,daca te pot ajuta si cu altceva spune-mi,copiii-s in vacanta asa ca am timp.

 

Astazi e zi de patinoar,voi pune la treaba cadoul Mosului  [:)] ,v-am spus ca mi-a adus patine pt gheata?!

Dupa aceea intru in priza ca azi e liber la spalat si curatenie si dupa atatea zile de sarbatoare se impune.

post-7508-0-19470900-1419842141_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

micky, eu cred ca sotul tau s-a dat "cocos" doar pe net, fara sa aiba efectiv curaj sa mearga mai departe in acest flirt sau cum vreti voi sa-l numiti.

multi oameni, la adapostul/anonimatul unui user, se cred sau se dau mai curajosi, mai inteligenti, mai "altfel" decat sunt in viata reala.

o fi vrut sa vada cat de departe poate sa ajunga cu discutia, doar de dragul jocului in sine, i-a placut si adrenalina generata de schimburile de replici.

tu il cunosti cel mai bine si iti poti da seama cat de sincer este si devotat tie si familiei.

nu uita insa ca, daca in tara, alaturi de voi, in lipsa altor tentatii, e tatal, sotul si partenerul perfect, se poate schimba destul de mult odata ajuns in mediul in care este acum. e singur, intr-o tara straina, n-a mai avut relatii intime cine stie de cand. a fost ispitit cine stie cum sa intre in acea conversatie si poate ca lucrurile au luat-o mai apoi pe aratura. adica sper sa fie doar atat si nimic mai mult.

nu spun ca e normal ce face. sau ca era de asteptat sa se intample asa. n-are nici-o scuza, sunt atatea alte cupluri in care unul dintre parteneri lucreaza in alta tara sau la mare distanta de familie si nu se intampla astfel de probleme. doamne-fereste, nici mie nu mi-ar pica bine deloc o astfel de intamplare.

ce vreau eu sa spun e altceva : poate ca de plictiseala, de curiozitate, de tentatie a intrat in hora asta pacatoasa, fara sa-si dea seama poate cat de rau te poate rani si ca-si distruge cu buna-stiinta toata increderea pe care i-ai acordat-o, ca risca sa-si piarda familia. s-a bazat si pe faptul ca n-aveai cum sa-l prinzi, uitand de tableta buclucasa. a gresit enorm fata de tine si copii, poate ca nici nu a realizat bine acest lucru pana in momentul in care i-ai aruncat adevarul in fata.

daca spui ca pana acum n-ai avut motive sa te indoiesti de el, ca nu te-a inselat sau nu i-au umblat ochii si gandurile spre alte femei, cred ca ar trebui sa-i acorzi o a doua sansa, doar daca lucrurile stau asa cum sustine el, ca a fost doar o discutie si nu s-a ajuns mai departe. cum te poti convinge de asta - habar nu am cum sa faci, nu stiu ce sfat sa-ti dau.

important este sa incerci sa te linistesti putin, il agiti si pe bebe, risti sa-ti pierzi si lactatia. stiu, e greu de facut asta cand tie ti se invart mii de ganduri in cap, nu ai nici cu cine sa discuti si indoiala iti macina sufletul; gandeste-te insa la copii, au nevoie de mama lor, daca tu te imbolnavesti sau cazi in depresie, cine va poate ajuta ? cu mama ta spui ca preferi sa nu ai de-a face, soacra zici ca nu prea se baga...

fii tare de dragul copiilor tai, nu te lasa doborata, pentru ca iti va fi foarte greu sa te ridici, esti intr-un moment de maxima vulnerabilitate, atat fizic cat si emotional.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deci, daca aveti vreodata nevoie de bona, o recomand cu maxima incredere pe Malina, dimineata m-am chinuit juma de ora sa il linistesc pe bebe, nicio sansa, urla ca din gura de sarpe. L-a luat malina, s-a plimbat 2-3 minute cu ek, apoi s-a intins in pat cu el pe burta si in nici 5 minute dormea dus!! In aceasi pozitie, cu 10 minute inainte, pe burta mea, nici gand sa se linisteasca, nu zic sa doarma. Nu stiu cum reuseste Malina, ca nu e prima oara cand il adoarme aproape instant, asta dupa ce eu incerc absolut totul minute bune inainte.

Intr-adevar, sunt oarecum agitata, dar nu atat de rau zic eu. Ma comport normal cu fetele si cu bebe, restul sentimentelor sunt ascunse bine si rabufnesc rar la suprafata, chiar asa de bun "detector" de stari sufletesti sa fie mogaldeata aia mica?!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata pinguini

 

Miha, bine ca a ajuns copila cu bine [flo2]

 

Micky, imi pare rau si sper treceti cu bine peste hopul asta  [grup] stiu, de afara e usor de vorbit, nici nu vreau sa imi inchipui ce e in sufletul tau....dar poate asa a fost sa fie, poate aveati nevoie de incercarea asta...din propria experienta, stiu ca nimic nu e intamplator pe lumea asta...totul se intampla cu un anumit scop...

 

La noi a mai nins putin, dar e ger...zapada care se topise a inghetat acum...la acoperisul de la casa avem acum turturi [:)]

Motanul a fost afara si cand sa intre pe usa lui, nu mai putea...se facuse condens si gemuletul de la usa lui avea gheata, care il bloca sa se deschida..noroc ca eram in sufragerie si l-am auzit...pe ziua de azi ii ajunge, nu mai iese afara....acum e langa mine pe canapea...

 

azi am program de epilat, vopsit, calcat, fiert legumele pt salata de boeuf...maine fac curcanul la cuptor...

 

o zi buna va doresc !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Micky, sa stii ca Marcia simte cand ceva e in neregula cu mine; ma ascund bine (adica ai mei nu si-au dat niciodata seama ca nu mi-e bine), dar ea tot isi da seama. Nu ma intreba cum de realizeaza lucrul asta, dar asa a fost mereu. Si nu ma lasa pana nu ii spun ce am.

Deci bebe s-ar putea sa simta ca tie nu ti-e bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corina, nici nu mi-am pus problema sa renunt la tot pentru un flirt. E nevoie de mult mai mult ca sa ajung la concluzia ca s-a terminat. De fapt si un flirt poate fi suficient, daca il voi mai descoperi pe viitor. Orice om merita o a doua sansa, si in 12 ani de cand suntem impreuna nu mi-a dat niciodata motive sa ma indoiesc de el, as fi nebuna ca la primul pas gresit sa ii dau papucii! Asta nu inseamna insa ca nu doare, ca nu vor trece ani poate pana imi voi recapata increderea aproape totala pe care o aveam in el.

Si sunt aproape la fel de convinsa ca nici el nu vrea sa puna punct.

Faptul ca ii inteleg punctul de vedere (pentru el neinsemnand probabil nimic acea tipa), nu inseamna ca trebuie sa si fiu de acord cu el.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...