Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Colindam, colindam pe Ghetar!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 735
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mada, habar n-am, probabil sunt in "covalescenta", incerc sa imi revin.

Barbatul vad ca adopta tactica strutului, si-a facut curaj sa ma caute acum vreo 2 ore, intai cu mesaje (noi vorbim extrem de rar asa, folosim direct apelul video), apoi daca a vazut ca raspund perfect normal a si sunat. Dar n-a facut nici cea mai mica aluzie la ce s-a intamplat ieri!! Evident ca nici eu nu am redeschis subiectul, asa ca am vorbit banalitati. Il mai las cateva zile si daca continua ignoratul voi redeschide eu discutia, nu e normal sa ramana asa, in coada de peste!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara.

 

Acum am gasit ascuns in cutia postala un nene cu căciula pe ochi si cu barba numai sclipirici si care in aceste conditii vitrege:)) face prajiturele. L-am intrebat de sanatate si am vrut sa-i ridic caciula sa ne vedem la ochi:), dar eu vorbesc in romaneste si el raspunde in suedeza.:))

Am inteles totusi ca e de prin Suedia...Visby...:)

 

Multumesc Mihaela suedeza:).Va doresc si voua sa aveti Sarbatori fericite si vacanta plăcută.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna de dupa amiaza mea de primăvară, de la serviciu.

 

Nici fir de zapada, in curte mi-au iesit niste muguri de ghiocei.

 

Mikyyy, imi dau lacrimile cand scrii cum se bat fetele sa stea cu bebe ...si pozele astea.

 

Ma gandeam sa încerci varianta, sa dormi cu una dintre fete si cu bebe. Sa simta caldura si linistea surorii si grija ta de mama. O sa vezi ca cu 3 surori o sa fie mai usor, trebuie sa fie mai usor.

Cu barbatul, te incurajez si eu sa treci peste ...e amar gustul dezamagirii, dar poti invata de aici, ca nu e omul care sa traiasca singur si cu prea mult timp liber. Următorul tău proiect este sa ajungeți cât mai repede la el, că să vezi cum i se umple timpul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bella, suntem surori de suferinta  [flo2] migrena mea de azi a fost cu aura..m-am trezit normal si butonam la PC cand a inceput sa mi se invarte ceva in fata ochilor si sa vad in ceata...am inchis tot, am tras jaluzelele si am inchis ochii...dupa 30 de min a trecut, dar a aparut greata si ameteala....nu mi-a fost foame azi, am mancat o sarma si acum pe seara sitcks-uri...

 

Eu dupa Revelion fac bagajele pt Cuba  [:)] de obicei luam doar o valiza pt toti 3...acum voi lua 2, pt ca vreau sa pun in bagaj si dulciuri si cosmetice si ceva haine...pe care sa le dau cubanezilor...data trecuta am lasat haine bune de-ale noastre, unele erau chiar noi....plus tot ce aveam cosmetice de la hotel, le-am dat tot lor...si mi-a parut tare rau ca nu am avut mai multe de dat...

 

Aseara am vazut un reportaj despre Havana...despre un elvetian care a organizat un festival de muzica acolo, acum 13 ani...si mai vrea sa organizeze unul la anul...i s-a cerut si spaga, dar a zis ca nu da...e casatorit cu o cubaneza, au 3 copii...Havana seamana ft mult cu Cartagena...m-a apucat nostalgia vazand casele viu colorate, cu flori la balcoane...si mi s-a facut dor de vorbit spaniola...de-abia astept sa o vorbesc iar...cateodata gandesc in spaniola, asta ca sa nu uit limba...daca ar fi dupa mine, as emigra si maine undeva in Caraibe....dar mai am de asteptat vreo 6-7 ani  [:)] copila s-a indragostit de Koeln (asta din cauza youtube-rilor ei preferati), asa ca la 18 ani se muta acolo...asa zice ea acum, pana atunci cine stie pe unde se mai muta  [:D] eu o las sa viseze...acum se face scriitoare, a inceput deja sa scrie al 2lea roman...

 

I-am luat de Craciun si 2 carti cadou : Dork diaries (gen jurnalul unei pustoaice)...sunt de fapt vol 1 si 7....vol 1 (peste 200 pagini) l-a citit intr-o zi; a stat noaptea pana la 2 sa termine cartea...asa ca saptamana trecuta i-am comandat si vol 2-6; mi-a spus ca nu are cum sa-l citeasca pe 7, dupa 1...in fiecare zi ma intreaba cand ajung cartile   [batcap] asa patesc cu ea, cand i se pune pata pe vreo carte, o citeste rapid...altfel nu o intereseaza cartile....

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bella, despre fratele tau ...eu as face isterie la telefon. Ce atatea secrete frate ...suntem impreuna si la bine si la rau ...poate poti ajura cu ceva, cu un sfat, cu o informatie ...

of of of stiu dar nu am ajuns sa vorbesc ajunge seara tarziu si inchide telefonul, azi cu mama nu am reusit prea multe, dar....stiu unde ma gasesc le-am zis ca-i ajut doar sa-mi zica cum si ce,incerc sa nu imi mai fac griji si imi umplu timpul ......o iau pe Ana la cumparaturi are nevoie de niste rochii , incerc sa fiu ZEN,

  nici la mesaj nu a raspuns

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bella, suntem surori de suferinta  [flo2] migrena mea de azi a fost cu aura..m-am trezit normal si butonam la PC cand a inceput sa mi se invarte ceva in fata ochilor si sa vad in ceata...am inchis tot, am tras jaluzelele si am inchis ochii...dupa 30 de min a trecut, dar a aparut greata si ameteala....nu mi-a fost foame azi, am mancat o sarma si acum pe seara sitcks-uri...

 

Eu dupa Revelion fac bagajele pt Cuba  [:)] de obicei luam doar o valiza pt toti 3...acum voi lua 2, pt ca vreau sa pun in bagaj si dulciuri si cosmetice si ceva haine...pe care sa le dau cubanezilor...data trecuta am lasat haine bune de-ale noastre, unele erau chiar noi....plus tot ce aveam cosmetice de la hotel, le-am dat tot lor...si mi-a parut tare rau ca nu am avut mai multe de dat...

 

Aseara am vazut un reportaj despre Havana...despre un elvetian care a organizat un festival de muzica acolo, acum 13 ani...si mai vrea sa organizeze unul la anul...i s-a cerut si spaga, dar a zis ca nu da...e casatorit cu o cubaneza, au 3 copii...Havana seamana ft mult cu Cartagena...m-a apucat nostalgia vazand casele viu colorate, cu flori la balcoane...si mi s-a facut dor de vorbit spaniola...de-abia astept sa o vorbesc iar...cateodata gandesc in spaniola, asta ca sa nu uit limba...daca ar fi dupa mine, as emigra si maine undeva in Caraibe....dar mai am de asteptat vreo 6-7 ani  [:)] copila s-a indragostit de Koeln (asta din cauza youtube-rilor ei preferati), asa ca la 18 ani se muta acolo...asa zice ea acum, pana atunci cine stie pe unde se mai muta  [:D] eu o las sa viseze...acum se face scriitoare, a inceput deja sa scrie al 2lea roman...

 

I-am luat de Craciun si 2 carti cadou : Dork diaries (gen jurnalul unei pustoaice)...sunt de fapt vol 1 si 7....vol 1 (peste 200 pagini) l-a citit intr-o zi; a stat noaptea pana la 2 sa termine cartea...asa ca saptamana trecuta i-am comandat si vol 2-6; mi-a spus ca nu are cum sa-l citeasca pe 7, dupa 1...in fiecare zi ma intreaba cand ajung cartile   [batcap] asa patesc cu ea, cand i se pune pata pe vreo carte, o citeste rapid...altfel nu o intereseaza cartile....

Ella [flo2]

asa e, si cu migrena si in cautarea unui loc cu soare mult si palmieri si eu visez sa ajung undeva unde e cald soare mult si plaja, imi place caldura si soarele luminos, aici e intuneric tot timpul inourat [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...