Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Colindam, colindam pe Ghetar!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 735
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu mai am o problema, grava :)))

Bebe are o luna si eu nu m-am hotarat inca ce nume sa folosesc, Tudor sau Stefan?! Momentan la mine-i "bebe" si la fete e "printzisorul", dar nu mai pot amana mult "botezul" la figurat ca la propriu e o alta necunoscuta, habar n-am cand il fac si cine il va boteza.

 

Deci, revenind la nume, ce idei de diminutive la ele aveti?! La Tudor nu gasesc decat "dorel", la stefan merge si stefi, si fanel (care nu imi place deloc). Si pentru ca nu gasesc diminutive, nu imi vine sa il strig pe numele intreg! Si nici nu ma pot decide intre cele 2!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mickyy, tu ce nume preferi din cele doua? Care-ti place mai mult?

Stefan imi place mai mult pentru un bebe, Tudor imi place dar parca e un nume de adult, nu de bebe.

 

Acum sincer, niciunul nu imi place la nebunie, daca era vreun nume care sa imi placa foarte mult insistam sa i-l pun de la inceput, nu lasam botezatul copilului pe ziua dinainte sa nasc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara.

 

Acum am gasit ascuns in cutia postala un nene cu căciula pe ochi si cu barba numai sclipirici si care in aceste conditii vitrege:)) face prajiturele. L-am intrebat de sanatate si am vrut sa-i ridic caciula sa ne vedem la ochi:), dar eu vorbesc in romaneste si el raspunde in suedeza.:))

Am inteles totusi ca e de prin Suedia...Visby...:)

 

Multumesc Mihaela suedeza:).Va doresc si voua sa aveti Sarbatori fericite si vacanta plăcută.

 

Ce coincidenta!!!! Azi a ajuns si de la tine, multumim la fel de mult! :) 

 

Am mai primit de la Aqai si de la Letitia, tot azi. Mii de multumiri dragele mele, va pup cu drag.  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mickyy, io procedez ca Rufus, cu mentiunea ca rata ramane in punga pana la final. improvizez niste sosuri din mustar, pesto, miere, usturoi tocat marunt,  sare, piper si eventual ceva verdeturi. plus apa in sos, ca sa se coaca oratania bine. gasca nu am facut de cativa ani si ar trebui sa o sun pe mama sau sa ma inspir de pe net. 

la multe luni lui bebe. cred ca ai totusi un ajutor nepretuit cu fetele, atata cat se pricep ele. 

 

 

bella, la fel as face si eu cu fratele, cum de altfel am si facut cand a fost cazul. sanatate ii doresc. 

 

mado, de la prea multa lopatare te doare capul. ce face Eva? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...