Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Colindam, colindam pe Ghetar!


Recommended Posts

cineva spunea ca pleaca la Venetia. noi am fost in Italia in septembrie. am vazut Venetia, mi-am mai bifat o tinta in the bucket list. frumoasa Italia, foarte frumoasa, civilizata, curat, tot ce vrei. insa au niste preturi nerusinate. plus ca in septembrie incepe invazia tantarilor. si au un soi de tantari de-aia mici care musca si te mananca pana la sange. 

 

 

prima poza e de la Venetia. 

a doua de la Gardasee. 

 

 

 

post-40061-0-79311600-1419885003_thumb.jpg

post-40061-0-26397500-1419885455_thumb.jpg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 735
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

mickyy, eu o pun in punga si pun sosul respectiv, leg punga, apoi dau cateva gaurele cu scobitoarea deaspura, o pun intr-o tava mare si la cuptor. dupa vre-o ora si ceva scot si crestez putin punga sa se rumeneasca bine . dar sa ai grija atunci cand crestezi ca iese aer fierbinte. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kari, noi mergem in aprilie la Venetia  [:)]  una din matusile elvetianului meu (are 4 matusi) are acolo un apartament...asa ca ne-am inscris pe lista....stiu ca Italia e scumpa...nu am fost pana acum in Italia, nu ma atrage deloc...de fapt, am fost in tranzit de cateva ori in nord, la granita cu Elvetia, dar mi s-a parut murdar...Tirolul de Sud e superb, dar ala pt noi nu e Italia, ci Austria  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine cat am fost maritata m-a chemat Stef  [:)]  fostul meu socru e din Tg Mures..

 

Fratele meu are 2 prenume : George Bogdan....noi acasa ii spuneam Bogdan, la scoala George...asta oficial, pt ca ii spuneau ba Gogu, ba Gica, ba Jack  [:)] pana la urma a ramas pt colegi si prieteni Jack...iar pt familie Bogdan...

Cumnata-mea cand se enerveaza pe el ii spune Gicu  [:)] la fel insa il "alinta" si pe nepotul meu, care e Andrei...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie nu-mi plac diminutivele. Prescurtări da, dar nu diminutive. Diana e Dia, Silvia e Silvi, soțul e Ovi. Sora mea a fost din totdeauna pe numele ei lung.

 

Imi plac ambele nume, cochetam cu ele daca as fi avut băiat. Dar Tudor ar fi fost Tudor, eventual Tudi. Iar Ștefan eventual Ștefi. Dar nu prea imi place. Ștefan :) așa da.

 

Iar mie nu-mi place cand lumea imi spune Miha. :)) dar mi se trage si din copilărie, cand colegii râdeau de mine zicându-mi Mihaha, suna ca si cum fac caii sau măgarii si ma enerva. Dar si pentru ca imi plac numele întregi :). Nah inca un pitic de al meu :).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deci Kari, ne-ai abandonat ca pe niste masele stricate, pentru niste masele paradontozate ?

 

 

nu v-am abandonat.  [il]  paradontoza e  o problema serioasa, tratabila cica, nu stiu exact cat de mult. urmeaza sa aflu in februarie cand e gata tratamentul. 

 

Ella, sa vezi Venetia si sa o savurezi pe indelete iti trebuie o saptamana. cred eu. ptr ca sunt f multe de vazut si ai nevoie de timp. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine m-au botezat la gradi Michi (eram 2 Mihaele si atunci educatoarea mi-a spus mie Michi)...si Michi am ramas pana l-am cunoscut pe al meu elvetian, lui nu i-a placut si mi-a spus ca o sa ma strige Mihaela sau Ela....ai mei si toate rudele imi spun in continuare Michi...al meu imi spune Mihaela (de fapt e Miaela, ca nu il poate pronunta pe h)...cand ii scriu lui insa ma semnez cu Ela  [:)] la servici sunt Mihaela (cu sau fara h  [:)] )...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kari, Ella va recomand țările nordica daca spuneti ca Italia e scumpă :)). O sa vedeți ce ieftină va deveni :). Noua nu ni s-a părut scumpă. Iar curată e pana pe la jumătatea ei, in sud e mizerie mare. Daca vreți sa vedeți India in miniatura, mergeți in Napoli :). Are tot: mizerie, circulație la fel, haine întinse pe sfori intre blocuri...mașini blocate in parcare de alte mașini, am patit-o noi. Au venit vreo trei voluntari sa ne ajute sa scoatem masina, o împingeau pe cea care ne blocase, ne împingeau pe noi. Masina noastră era închiriată si astia voiau ca soțul sa dea cu masina noastră in cea care ne blocase, sa o împingă. Mama ce debandada a fost! Pana a venit proprietara mașinii, astia ce ne ajutau au luat-o la rost, s-au certat nițel si aia a plecat, fara nicio scuza, nimic. :))) noi eram calmi, eram in Napoli, eram pregătiți :). Oricum, are un farmec aparte sudul Italiei :). Iar Sicilia...visez sa ne întoarcem acolo...

 

Ella dar tu de ce faci bagajele așa repede? Parca plecam înaintea voastră, eu fac bagajele inainte cu o zi :).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...