Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Colindam, colindam pe Ghetar!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 735
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

In Veneția am fost in "luna" de miere, cand am facut turul Europei. Veneția e scumpă, pentru ca totul se duce acolo, ei nu produc nimic. Acolo am plătit parcare de ne-a uscat, apoi vaporașele si am mancat cea mai scumpă pizza. Dar trăiam in Ro atunci...chiar sunt curioasa cum mi s-ar părea acum. Trebuie sa mai ajungem si cu Silvia. Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miha, eu asa fac bagajele, cel putin inainte cu o luna cand plecam in tarile calde  [:)] hainele pt Cuba sunt doar de vara, asa ca le iau din dulap si le bag in valiza...cosmetice am mereu separat, medicamente la fel...ianuarie va fi o luna nebuna, cu vizite si multe de facut, asa ca prefer sa le fac deja de-acum...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi parcam undeva in afara Venetiei si de-acolo mergem cu trenul....asa ne-a recomandat unchiul sotului...parcarea e 5 euro/zi...si platim cand ne intoarcem...trenul nu e scump din cate am inteles...

Stiu ca tarile nordice sunt ft scumpe; Islanda e cam la nivelul Elvetiei la restaurante (bautura si mai scumpa decat aici)...benzina era ca aici, ne asteptam sa fie mai scumpa...iar hotelurile au fost mai scumpe decat aici...

 

Germania pt elvetieni e ieftina...la fel si Austria...in Cehia de exemplu am mancat si baut 4 persoane cu 35 euro...Romania nu mi se pare nici ea deloc ieftina, in comparatie cu salariile...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

iar despre Italia, cred ca e tara care mi-a placut cel mai mult. intr-adevar, e o diferenta ca de la cer la pamant intre nord si sud, insa si sudul are farmecul lui (n-am fost decat in Napoli, Capri si Anacapri). ceea ce imi place e ca fiecare oras e diferit. despre Venetia nu mai e nevoie sa spun nimic, Milano e elegant, Roma are partea de istorie, Florenta e legata de arta (si e o bijuterie la apus, culorile pe care le-am vazut acolo nu le-am mai intalnit nicaieri), si chiar si orase mai mici au ceva al lor care sa te atraga - piata din Luca, cladirile "asortate" din Sienna...

 

hmmm, daca mai vorbesc mult despre Italia ma trezesc c-o fac urmatoarea mea destinatie, cand de fapt in primavara vreau sa ajung in Spania (Sevilla, Cordoba, Granada si ce-o mai fi pe traseu).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...