Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Colindam, colindam pe Ghetar!


Recommended Posts

Buna de dimineatza din pat,

 

E o liniste in casaaaa ...ce credeti, toata lumea citeste. Bine, nu de drag, de pedeapsa ...

A rabufnit barbatul aseara ...pe buna dreptate, dar in stilul lui, exagerat ...ca stau toata ziua pe tablete, daca nu, pe computer, la WII, la TV ...ca nu citesc, ca nu se uita la documentare sau la sport ...gata, maine (adica azi) nimeni nu mai atinge tabletele, computerul si TV-ul. Toata ziua ... Valeu mi-am zis eu in gand. Valeleu au plans copiii care au venit la mine cu vaicareala ...asa ca, m-am apucat sa o dreg. Le-am spus ca azi trebuie sa citeasca 2 ore si sa faca niste lectii, dupa care le dau liber. Acum citesc, amandoi.

 

I-am spus barbatului sa nu mai faca asa ...pedepsele astea atat de radicale nu se pot indeplini ...adica se pot, daca te ambitionezi, dar iti trebi nervi de otel. Ca ei nu se lasa, se miorlaie, negociaza si toata ziua trebuie a stai cu NU in gura.

 

As vrea sa ma duc azi la ski ...m-am uitat, sunt 2 partii deschise mari si late, ambele de incepatori. Intr-un fel e bine, ca Flavia e incepatoare pe snowboard, a invatat anul trecut, habar n-am daca mai stie ceva. Si skiuri nu am pentru ea, am inchiriat snowboard anul asta . Sa vad cum ma mobilizez, adevarul este ca nu prea am nici un chef, de mai nimic.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 735
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

legat de Italia, curat si civilizat este in statiunile turistice, unele sunt chiar luxoase. de ex Limone. in sud nu am fost, nu stiu cum este. Venetia e curata, si ultra scumpa. noi am cheltuit peste 200 euro intr-o zi, inclusiv parcarea. care e vre-o 30 euro pe zi, indiferent ca stai trei ore sau toata ziua. si am mancat  cea mai buna pizza din lume, si scumpa evident.  [il]

 

mihaela, eu as merge si maine in suedia sau norvegia, insa barbatul nu se simte atras de nord. lui ii plac pestii si marea. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

so, barbatul meu ma scoate din sarite. ieri vine cu un animal de gasca, imensa .... astazi imi aduce un fazan si zice sa-l facem friptura de anul nou. serios?  [fal] e adevarat ca ninge afara, ninge de dimineata incontinuu,  dar vremuri de foamete nu s-au anuntat. cel putin nu la noi.  

cica la primit cadou de la seful lui si nu putea sa-l refuze. da vre-o trei sute de euro cadou, nu putea sa-ti dea?  [fri]

 

nici nu-mi amintesc cand am mancat ultima oara fazan.... nici nu stiu daca e buna carnea.... o fi otravita?  [:-)))]

 

au sunat copii mai devreme sa-mi spuna ca ne invidiaza ca noi avem zapada. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi ninge si nu se mai opreste; in curand avem zapada pana la genunchi in gradina [:)] imi place zapada, dar parca a nins prea mult de-odata...de cand sunt aici (11 ani) nu a nins niciodata asa de mult.

La mine miroase a curcan cu vin [fri] inca juma de ora si e gata...prajesc si carnatii si maine fac doar cartofii la punga...avem castraveti murati si gogosari umpluti cu varza..plus aperitiv...noroc cu prietenii nostri, care sunt mancaciosi...si le dau si la pachet  [:)] 

Am fost la cumparaturi la pranz, am mers ca melcul...e putina zapada pe carosabil, dar sunt portiuni cu gheata sub...am patinat la un moment dat putin intr-o curba, dar am mers mai departe...sper ca pana luni sa nu mai ninga...
Dar nu e frig, doar -1°...macar atat..

 

M-am si epilat mai devreme, mai urmeaza vopsitul si unghiile...si imi ajunge pe ziua de azi  [pk]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

la noi a mai fulguit azi; n-am apucat sa fac poze, dar pomii aratau ca cei de mai sus [:)] asa ca prima mea impresie a fost ca e frumos; a doua impresie n-a mai fost chiar asa, ca am stat mai mult de o ora sa deszapezesc masina (si, sincer, nici nu stiu exact de ce, ca n-am de gand sa plec prea curand cu ea; dar m-a speriat prognoza zlelor urmatoare, si n-am vrut sa las sa inghete stratul ala de zapada). zapada a fost usor de dat, dar era sub ea un strat destul de gros de gheata la care am muncit ceva.

 

asa ca am ajuns acasa uda toata, am facut o baie fierbinte, mi-am facut manichiura (epilatul si vopsitul au fost in programul de ieri), si acum astept sa ies la ultima seara folk din acest an. revelionul il fac la un restaurant.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mihaela, eu as merge si maine in suedia sau norvegia, insa barbatul nu se simte atras de nord. lui ii plac pestii si marea. 

 

Kari hai ca ai fost simpatica mai, pai inseamna ca nu stie sotul tau cata mare si cat peste se mananca aici :)). Pai nordicii au numai mare si peste, cat "duce trenul". 

 

Eu in 2 minute am curatat masina dimineata de zapada :). Am o chestie ce o pun pe parbriz, e si antisoare vara si nu lasa parbrizul sa inghete iarna, zapada o dau jos cu matura in 2 miscari. Noi am avut ierni in care dimineata de dimineata erau pe putin 10 cm zapada si vreo 3 luni, nu exagerez. In noiembrie a nins prima data si nu s-a topit pana in mai...cand erau munti de 3 m de zapada, ii carau cu masinile in afara orasului. La noi sunt obligatorii cauciucurile de iarna, si cele mai bune sunt dubbdäckurile: 

 

http://www.bertilssonsdackservice.se/wp-content/uploads/2010/09/NokianHakkapeliitta7.png

 

Acum s-a incalzit si din pacate se topeste...mie tare imi place iarna asa cu zapada, e atat de frumos! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...