Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Colindam, colindam pe Ghetar!


Recommended Posts

Marcia mi-a spus aseara ca trebuie sa faca terapie cu o prietena. Ce terapie? Pustoaica (nemtoaica; se joaca impreuna Minecraft) are probleme la scoala si a zis ca-si taie venele. Marcia a facut vreo cateva ore pe psihologul. O sa o intreb ce i-a spus. Imi place de ea, ca nu sta si se uita doar, ci si ajuta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 735
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

neata si de la noi.

diseara e revelionul?! zilele's la noi toate atat de asemanatoare ca le-am pierdut de mult sirul! evident ca nu facem nimic special de revelion, stam acasa si probabil o sa ne uitam la tv! nici afara nu putem iesi, bebe e prea mic pentru asa ceva.

deci o zi ca oricare alta pentru noi. nici sampanie nu iau ca am si eu o fobie, nu suport pocnitul dopului deci nu o pot desface :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata si de la noi.

diseara e revelionul?! zilele's la noi toate atat de asemanatoare ca le-am pierdut de mult sirul! evident ca nu facem nimic special de revelion, stam acasa si probabil o sa ne uitam la tv! nici afara nu putem iesi, bebe e prea mic pentru asa ceva.

deci o zi ca oricare alta pentru noi. nici sampanie nu iau ca am si eu o fobie, nu suport pocnitul dopului deci nu o pot desface :))

 

ia "sampanie" pentru copii. in felul acesta poti ciocni un pahar cu fetele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ella, tu pricepi ceva din minecraftul ala?! ca m-au innebunit astea mici sa ma joc cu ele, iar mie mi se pare un joc asa de tampitel si nu ii vad hazul sau scopul. plus grafica, e aiurea rau, totul facut din cuburi, ma enerveaza :)

dar vad ca e la mare moda....o fi avand ceva ce mi-a scapat mie..,..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza,

Am aparut si eu de la munte. Ce-i drrept acum 2 zile dar nu am avut timp nici macar sa desfac geamantanele.

Acolo... jale mare. Nu tu semnal la telefon, nu tu internet. Doar la noi in camera pe balcon ceva, ceva intr-un colt. Era permanent un du-te vino de adolescenti sevrati in pijamale.

 

A fost frumos, frumos, m-am distrat si am ras in ciuda celor 2 incidente: unul l-a provocat Sivi si bila ei care s-a razvratit dupa cele cateva grasimi si celalat vertijul meu. 

==

 

au trecut astea, am ajuns acasa, aici altele:

 

- o prietena buna a spus la toata lumea (mai putin pe FB [:D] ) ca eu sunt suparata pe ea ca a votat pe Ponta si de aceea nu i-am mai raspuns la telefon si  nici nu am mai sunat-o. Eu am sunat-o de cateva ori pe mobil - asta e adevarul gol-golut - nu a raspuns nici macar pe fix (era deranjat).

Drept urmare toata lumea zice ca-s nashpa inclusiv al meu sot - care o crede pe ea ssi nu pe mine - si asta m-a enervat foarte tare.

 

- azi sunt invitata la fratele lui Celcesforaie. Nu pot sa ma duc din cauza de vertij, nu pot bea si pastilele pe care le iau provoaca somnolenta.

Asa ca m-a certat soacra-mea - ca niciodata nu ma duc la familia ei (e prrima oara cand ma invita undeva in ultimii 20 de ani), ca ar trebui sa fac un efort ca sa fiu reeprezentat acolo, sa-mi reprezint cu onoare sotul. Bau!

 

Una peste alta toate astea mi-au creat o stare puternica de disconfort. 

 

Nu imi vine sa-mi tai venele ca nu-s genul, dar mi le-as taia pe ale lui Buflea.

 

====

 

Gata cu plangerile! E asa frumos afara! Copacii grei cu ramuri atarnand sub greutatea zapezii! Sooooooare cat curpinde. Totul straluceste.

==

 

Am uitat sa va zic de pisica. nici nu va puteti inchipui cat de mult s-a bucurat cand ne-a vazut. Se arcuia si topaia prin casa.  S-a lins si prelins pe la picioarele noastre.

Cand am ajuns acasa a dat ture in viteza prin toate locurile ei preferate.

 

Are un clopotel albastru la capatul unui snur tot albastru. Ei bine, aseara am lesinat de ras! Facea aport cu snurul ala. I-l aruncam si il aducea inapoi pe pat. Iar il  aruncam, fugea ca bezemtica cu snurul in gura si il punea langa noi. Gafaia ca un caine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pentru că nu cred că voi mai avea timp să intru azi, vă urez de acum un An Nou așa cum vă doriți, cu sănătate și un dram de noroc (pe ici - pe colo, în locurile esențiale)!

 

Noi mergem cu niște prieteni la un restaurant, mi-am luat rochie de seară roșie, de abia aștept să o îmbrac.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Helbi, cu mare placere draga mea! Sper sa apuc sa trimit si vederi din zona mea, nu prea sint de cumparat, trebuie sa investighez.

 

Eu vreau sa ii multumesc la rindul meu lui Aqai pentru vederea frumoasa pe care mi-a trimis-o! [flo2]

 

Mai am de facut o groaza de mincare azi, pentru ce o fac? Habar n-am, ca sintem doar noi si multe din felurile pe care le fac lui ficiora-meu nu-i plac. Facem asa in virtutea inertiei. Fac o ciorba de perisoare, salata de vinete, ciocolata de casa , sarmale, racitura, oua umplute cu pateu de casa, pe care urmeaza sa-l fac, plum crumble si la prinz sotul vrea saorma [batcap]  [smulgpar]  [smulgpar] .  Maioneza tot eu o fac, ca nu ne place aia din comert! [batcap]  [alcool] . Bai, dupa ziua de azi nu mai gatesc o saptamina!!! Am zis!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hopa si eu pe ghetar!

Vreau sa va urez sa aveti un 2015 cum vreti voi [flo2] .

Mickyyy, sunt convinsa ca veti gasi modalitatea de a discuta cu el, mai ales ca acum te-ai calmat. Urata faza, oricum.

Mihaela, ma bucur ca a ajuns cu bine la destinatie. Mie imi placea la nebunie sa calatoresc singura, dar eram un pic mai mare decat ea.

Bella, sper ca ai mai aflat ceva despre fratele tau.

Acum fug la cumparaturi ca vin fetele diseara la noi si nu am nimic sa le ofer. Vom iesi in parcul Titan la artificii.

La multi ani!!! [pk] [pk] [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...