Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV in Ungaria 179


Recommended Posts

Feteleor eu la primul fiv facut cu PK am facut punctia cu un alt doctor pentru ca PK isi opera unul din baieti si din 5 foliculi a recoltat doar 2 ovocite, pe cand PK la al doilea fiv din 5 foliculi a recoltat 5 ovocite. Deci iti recomand ca atat pe perioada monitorizarii cat si la punctie sa te asiguri ca este el la clinica pentru ca el pleaca destul de des pe la congrese. Intr adevar programarile se respecta si niciodata nu am asteptat mai mult de 5 minute, iar preturile sunt foarte ok fata de alte clinici. Eu am facut deja 2 fiv cu el, din pacate nu am reusit sa obtin o sarcina, si pentru ca este destul de conservator m am decis sa merg la o alta clinica unde sa primesc si tratament pentru scaderea imunitatii. El inca nu crede ca intralipidul, ivig sau alte tratamente ar ajuta pentru ca inca nu s a demonstrat stiintific. Asta a fost cauza pentru care l am parasit, dar altceva nu am ce sa ii reprosez. Va doresc succes mult fetelor si sa iasa cu ochisori!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 745
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna fetelor. Va mutlumesc de gandurile voastre bune. Eu am luat momentan legatura cu amandoi medicii. Dr kovacs intr-adevar mi-a raspuns foarte prompt si la obiect la toate mailurile pana acuma, si credeti-ma ca au fost foarte multe. De domnul doctor Zadori nu stiu prea multe insa acolo la clinica unde am sunat au spus ca sansele de reusita sunt mai mari in Sheghed. O sa discut prin mail in urmatoarele zile si cu domnul doctor Zadori.

La clinica Sheghed ei au spus ca sunt specializati si pe infertilitate masculina, de aceea sunt indecisa. Si mai stiu ca conteaza foarte mult sansele de reusita.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor!

Prima saptamana din februarie incep anticonceptionalele,nu prea am inteles schema de tratament ,cate zile trebuie sa le iau?si cum decurge in continuare tratamentul .

Kovacs mi.a zis sa-i spun cand e prima zi de antic,dupa care imi spune ce am de facut.

Eu as vrea totusi sa stiu mai din timp ce am de facut ca sa-mi organizez plecarea ,hotelul si toate celelalte.

Va rog poate ma poate ajuta cineva cu ceva informatii.

Multumesc .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna geojorj! Eu nu am avut anticonceptionale prescrise de PK, dar banuiesc ca dupa ce il anunti iti spune exact cand trebuie sa fii la el. Oricum din ce am mai citit pe la fetele lui Albu am vazut ca dupa ce opresc anticonceptionalele, a doua sau a treia zi le vine menstra. Eu la PK am inceput tratamentul din a doua zi de menstra si m-a chemat la el in a 5-a zi de stimulare. Sa ma corecteze fetele daca gresesc. Iti doresc mult succes!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor!

Prima saptamana din februarie incep anticonceptionalele,nu prea am inteles schema de tratament ,cate zile trebuie sa le iau?si cum decurge in continuare tratamentul .

Kovacs mi.a zis sa-i spun cand e prima zi de antic,dupa care imi spune ce am de facut.

Eu as vrea totusi sa stiu mai din timp ce am de facut ca sa-mi organizez plecarea ,hotelul si toate celelalte.

Va rog poate ma poate ajuta cineva cu ceva informatii.

Multumesc .

 

 

Georjorj, eu am avut in protocol anticonceptionale - Marcilon parca, si am luat parca 26 zile (nu mai retine exact), dar intreaba ca iti raspunde. Eu cand am fost la consult mi-a dat schema completa, desi cand am inceput monitorizarile mi-a mai adaugat cate ceva; insa le-am gasit fara probleme la ei la preturi decente.

  Acum la al 2 fiv, nu am posibilitatea sa mai merg la consult, si mi-a trimis schema pe email; oricum am fost ultima oara la el in decembrie. Plus analize care trebuie sa le repet, si altele sa le fac.

  Dar orice intreaba-l, in zilele in care sarcina mea avea probleme, ii scriam si de 5 ori pe zi sa ii spun cat si cum sangeram, imi raspundea de 5 ori pe zi.

 

  [flo2] cand vrei sa mergi la Buda?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor. Va mutlumesc de gandurile voastre bune. Eu am luat momentan legatura cu amandoi medicii. Dr kovacs intr-adevar mi-a raspuns foarte prompt si la obiect la toate mailurile pana acuma, si credeti-ma ca au fost foarte multe. De domnul doctor Zadori nu stiu prea multe insa acolo la clinica unde am sunat au spus ca sansele de reusita sunt mai mari in Sheghed. O sa discut prin mail in urmatoarele zile si cu domnul doctor Zadori.

La clinica Sheghed ei au spus ca sunt specializati si pe infertilitate masculina, de aceea sunt indecisa. Si mai stiu ca conteaza foarte mult sansele de reusita.

 

Hristiana, permitem sa te contrazic din experienta, sansele de reusita cand nu te nimeresti in ele nu conteaza absolut deloc. In Ro mie mi s-au dat sanse de reusita de peste 80%, si deja ma pregatesc de al 3 transfer.

 Plus, nu stiu ce te asteptai sa zica cei de la Sheghed- ca da ailalti is mai buni?

  Dar, alegerea iti apartine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

va multumesc pentru raspuns

eu astept zlele acestea CM ,cred ca pe 4 sau 5 februarie trebuie sa apara si atunci incep anticonceptionalele ,initial mi-a zis sa iau pentru 15 zile dar acum imi zice ca sa-i spun prima zi cand incep si dupa imi spune ce am de facut in continuare .

Eu cred ca dupa calculele mele prima saptamana din martie o sa merg acolo.

va pupic.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara. Fetelor care a-ti fost la Dr. Kovaks puteti sa imi spuneti daca la voi au fost si probleme la sot si cum a trata doctorul Kovaks aceste probleme? Eu momentan am discutat cu amandoi medici si mi se pare mai flexibil domnul dr. Zadori ? Asa am prima impresie... asa ca mergem cel mai probabil la Sheghez? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...