Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

FIV in Ungaria 179


Recommended Posts

salve tuturor!

Astazi am primit planul de tratament ,am de luat pana pe 26 februarie mercilon apoi 4 zile de pauza ,dupa care incep injectiile cu gonal si menopur pentru  5 zile ,iar pe 7 martie trebuie sa fiu acolo.

mai merge cineva in perioada asta ?

va pupic

 

Geojorj, eu voi incepe dupa tine, incep AC-urile in aprilie si in mai voi fi la Buda. As fi vrut mai devreme, dar am de asteptat rezultatele la trombofilie, plus repetat niste analize.

 Iti tin pumnii sa fie bine si incearca sa te relaxezi, noi cand am fost ultima oara in decembrie am fost la targul de craciun, am mancat bunataturi si ne-am plimbat.

    [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 745
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Geojorj, eu voi incepe dupa tine, incep AC-urile in aprilie si in mai voi fi la Buda. As fi vrut mai devreme, dar am de asteptat rezultatele la trombofilie, plus repetat niste analize.

 Iti tin pumnii sa fie bine si incearca sa te relaxezi, noi cand am fost ultima oara in decembrie am fost la targul de craciun, am mancat bunataturi si ne-am plimbat.

    [flo2]

buna,incerc sa ma relaxez pentru ca sunt destul de tensionata in periada asta ,mi-am facut rezervare la un hotel cu spa in ideia ca un masaj mi-ar face bine .

te pipic si sper ca de data asta sa fie totul bine ,multa bafta si tie

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna,incerc sa ma relaxez pentru ca sunt destul de tensionata in periada asta ,mi-am facut rezervare la un hotel cu spa in ideia ca un masaj mi-ar face bine .

te pipic si sper ca de data asta sa fie totul bine ,multa bafta si tie

 

 

Da da, cu siguranta va ajuta. Poti sa imi spui si mie (aici sau pe privat) numele hotelului si cat e tariful pe noapte. Eu am stat in 2 locuri pana acum, dar as incerca si altceva.

 

 Mersi si tinem pumnii sa fie bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moon eu am stat de doua ori intr-un apartament superb. Este cam 65 euro/noapte si este in centru. Cu masina faceam cam 15 minute pana la clinica, dar aveam toate facilitatile, mai ales ca eu mi-am dorit sa imi prepar singura de mancare in perioada respectiva si sa incerc sa evit mancarurile de prin restaurante. Am fost super incantata de locatie, si ii gasesti pe acest site si chiar poti negocia direct cu ei http://diamondapartments.hu

Parcare ai in fata blocului si se plateste parca de la 8 dimineata pana la 6 seara, sambata si duminica fiind gratuit.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moon eu am stat de doua ori intr-un apartament superb. Este cam 65 euro/noapte si este in centru. Cu masina faceam cam 15 minute pana la clinica, dar aveam toate facilitatile, mai ales ca eu mi-am dorit sa imi prepar singura de mancare in perioada respectiva si sa incerc sa evit mancarurile de prin restaurante. Am fost super incantata de locatie, si ii gasesti pe acest site si chiar poti negocia direct cu ei http://diamondapartments.hu

Parcare ai in fata blocului si se plateste parca de la 8 dimineata pana la 6 seara, sambata si duminica fiind gratuit.

 

Me3ryro, arata fain ca acasa, dar cred ca e un pic over budget pt noi - avem buget pt cazarere doar de 500 eur. Oricum ft important pt noi va fi sa avem o conexiune buna la internet, din pacate in zilele in care nu vom merge la clinica, sotul va trebui sa lucreze, ca sa pastram zilele de CO (pt cand vom merge sa vedem copii).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Conexiunea la internet a fost super ok. Si eu am fost nevoita sa lucrez de fiecare data, asa ca eram dependenta de internet.

Iti dau si site-ul apartamentului inchiriat la primul FIV, dar nu a fost asa de dotat ca cel de la Diamonds, dar a fost super ok (nu avea masina de spalat rufe si vase) https://lordapartments.com

Ca si locatii ambele sunt in centru, distanta de la ambele locatii pana la clinica fiind de maxim 15 minute, in conditiile in care in perioada in care am fost eu se lucra intens in zona mall-ului Mammut.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Conexiunea la internet a fost super ok. Si eu am fost nevoita sa lucrez de fiecare data, asa ca eram dependenta de internet.

Iti dau si site-ul apartamentului inchiriat la primul FIV, dar nu a fost asa de dotat ca cel de la Diamonds, dar a fost super ok (nu avea masina de spalat rufe si vase) https://lordapartments.com

Ca si locatii ambele sunt in centru, distanta de la ambele locatii pana la clinica fiind de maxim 15 minute, in conditiile in care in perioada in care am fost eu se lucra intens in zona mall-ului Mammut.

 

 

Meri, am vazut ca preturile sunt mai in budgetul meu; insa nu stiu daca vreau sa gatesc, in toate cele 3 dati am mancat ori la restaurantul hotelului ori prin oras. Si asa in rest gatesc zilnicccc.

  Dar mai am timp sa ma gandesc. Ma incanta si spa-ul de care pomenise Geojorj.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moon eu casa nu prea gatesc ca nu am timp, dar de fiecare data inainte de a incepe un FIV cu vreo 3 luni ca si in perioada stimularii am incercat sa mananc mai sanatos, adica sa merg si pe mai multe proteine si cat de cat cam tot ce mancam sa fie bio. Si eu am avut si  medrolul in meniu care interzice sarea si atunci era foarte greu sa gasesc ceva prin oras pe gustul meu. Dar al meu a mancat numai prin oras si trebuia sa il insotesc. Altfel crede-ma ca nici nu ma gandeam sa caut un apartament cu bucatarie.

Eu anul trecut am vizitat Buda pe 4 ori, prima oara la consult si am stat la Eurostars, a doua oara la primul FIV si am stat la Lord iar a treia si a patra oara cand am facut histerosalpingografia si cel de-al doilea FIV la Diamond. Toate locatiile au fost super ok, situate in centru. Initial ma uitasem si eu la pensiunile recomandate de fete pe forum dar ca bani ajungeau cam tot pe acolo si plus de asta erau in partea clinicii, iar eu vroiam centru ca sa am pe unde sa ma plimb pe jos, sa nu fiu nevoita sa plec toata ziua cu masina.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...