Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

FIV in Ungaria 179


Recommended Posts

Buna fetelor,

 

Eu am facut un fiv classic la dr . albu, nereusit, problema nu este la mine

Desi, aveam prietena cu probleme care a reusit la Debrecen am optat pt dr. albu. Toate cele 9 ovocite recoltate s-au fecundat, insa nu a congelat nimic.

Motiv pentru care am optat pentru PK in Budapesta.

Am fost in ianuarie la el. Mi s-a parut foarte profi si atent, alta abordare. Unde la Medlife ma simteam ca la piata, aici a fost altceva.

Urmeaza sa plecam in iunie pentru o noua incercare.

Daca mai exista cineva

va doresc mult success fetelor!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 745
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna,

 

Sunt noua aici, am 38 de an si am ajuns cum s-ar zice la ultima solutie. Problema la mine se pare ca sunt eu cu rezerva ovariana extrem sa scazuta ( AMH 0.05  :( ) FSH era anul trecul 17mUI/mL, iar zile trecute mi-a iesit deja 23.9. Citisem la un moment dat de un caz cu AMH de 0.07 care a reusit cu FIV asa ca imi pun toate si ultimile sperantele in vizita mea la Budapesta peste 2 luni (prima consultatie).

Am cateva intrebari pentru fetele care au fost la dl PK. In primul rand cat dintre analize trebuie traduse si cat se inteleg oricum? Si apoi la "Uterine cavity evaluation (HSG, saline sonohysterogram, hysteroscopy)" presupune sa se faca toate 3 sau numai una din ele? Eu am facut HSG deocamdata. Sa fie suficient sau trebuie sa le fac si celelalte 2?

 

Multa bafta sa avem toate!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Selket. Eu am facut anul trecut 2 fivuri cu Peter Kovacs si la niciunul dintre ele nu mi a cerut hsg sau histeroscopie. La cererea mea am facut hsg, dar sincer nu a insistat prea mult, mi a spus ca trompele sunt permeabile si totul pare a fi ok. Analizele nu a fost nevoie sa le traduc, sunt ok daca mergi cu ele in romana ca le intelege, doar daca ai raport de la histeroscopie sau laparoscopie sa il traduci. Multa bafta iti doresc!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

 

Sunt noua aici, am 38 de an si am ajuns cum s-ar zice la ultima solutie. Problema la mine se pare ca sunt eu cu rezerva ovariana extrem sa scazuta ( AMH 0.05  :( ) FSH era anul trecul 17mUI/mL, iar zile trecute mi-a iesit deja 23.9. Citisem la un moment dat de un caz cu AMH de 0.07 care a reusit cu FIV asa ca imi pun toate si ultimile sperantele in vizita mea la Budapesta peste 2 luni (prima consultatie).

Am cateva intrebari pentru fetele care au fost la dl PK. In primul rand cat dintre analize trebuie traduse si cat se inteleg oricum? Si apoi la "Uterine cavity evaluation (HSG, saline sonohysterogram, hysteroscopy)" presupune sa se faca toate 3 sau numai una din ele? Eu am facut HSG deocamdata. Sa fie suficient sau trebuie sa le fac si celelalte 2?

 

Multa bafta sa avem toate!

 

Eu i-am facut si un istoric pe ani cu ce analize am facut eu si sotul, si proceduri - in engleza. Analizele nu le-am mai tradus, ca am scris rezultatele lor in istoric in engleza, am facut si mici rezumate in engleza la procedurile anterioare. Mie mi-a cerut o evaluare uterina, eu aveam facut hsg, la consult mi-a cerut filmul - l-a analizat, chiar mi-a zis ca vede uterul curat - desi se stie ca doar prin histero poti certifica asta.

  Mult succes!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele! Sunt uratica pe forum..

Imi cer scuze ca va deranjez...insa am o rugaminte la voi..

in urma fiv 2 sunt din nou insarcinata in 7 luni cu gemeni..

problema e ca am antigen hbs hep b pozitiv. La prima sarcina am facut vaccin fetitei cu imunoglobulina..insa acum vaccinul respectiv nu il mai gasesc in spania de unde l-am luat data trecuta.

ma puteti ajuta cu o adresa a unei farmacii din ungaria de unde as putea comanda online? Ptr ca nu pot sa ma deplasez eu pana acolo.

multumesc si bafta tuturor fetelor in focuri!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Fetelor, inca o intrebare pentru fetele care au fost la domnul Peter Kovacs in Budapesta: la prima consultatie este necesar sa fie si sotul/partenerul sau pot merge numai eu?

 

Eu facusem toate aranjamentele (cazare, transport, zile libere) ca sa merg numai eu pentru inceput. (avand si analizele lui, desigur) dar nu m-am gandit ca este nevoie sa fie si el prezent.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Selket nu cred ca e nevoie sa fie si el. La prima consultatie se uita pe documente si iti face tie o ecografie, cam atat. Poate doar daca are el probleme sa vrea sa ii faca o spermograma, dar ii poti scrie direct lui PK ca iti raspunde imediat. Multa bafta!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...