Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV in Ungaria 179


Recommended Posts

Buna fetelor! [flo2] Sper sa ma primiti si pe mine in ,,club".... va citesc postarile de cateva zile bune dar am ajuns doar prin februarie 2015 cu postarile.....deci mai am teme de facut [doh] .....vreau sa le citesc pentru ca am invatat multe lucruri despre care nu auzisem pana acum....dar mai am inca fff multe de invatat....Nu am indraznit sa va scriu pana nu aveam concret ce povesti, acum am primit mail de la PK si deci ne-am imbarcat la propriu pe vaporul FIV....pe scurt povestea mea:

 

     Am 30 ani proaspat impliniti, sotul 37,....casatorita de 4 ani....

     Dupa primul an de casatorie, sarcina se lasa asteptata....dupa muuuulte analize, se banuia infundarea trompelor, deoarece in rest totul perfect si eu si sotul....

     Astfel -martie 2015 laparoscopie- desfundare trompe reusita

              -iunie 2015 sarcina 1 extrauterina dreapta operata ....laparatomie (urgenta)

             -decembrie 2015 sarcina 2 extrauterina stanga operata ....laparoscopic

  (prctic in 9 luni 3 operatii )

      

       Medicii mi-au pastrat in ambele cazuri trompele in caz ca vreau sa mai incerc natural....desi e un risc si mai mare de a 3 a extrauterina  pt ca nu sunt prea functionale desi sunt libere....astfel se recomanda FIV....nu inteleg de ce nu le-au scos?

   Am fost in 30 mai la prima intalnire cu PK unde cica toate par ok....pana si analizele sunt perfecte....mai putin trombofilia, (MTHFR A1298C-hetero, PAI 1 4G/5G -hetero, Proteina c receptor EPCR - prezente) dar astea pe el nu l-au interesat....zice ca nu au legatura....ieri am inceput cu prima pastila anticonceptional mercilon....mi-a trimis mail cu structura tratamentului, deci pe 15 iulie incepem prima injectie Gonal 150...iar in 20 iulie prima eco.... poate ma ajutati sa imi scriu si eu la semnatura, caci nu stiu cum...

    Sunt foarte entuziasmata....de parca in concediu as merge....desi cunosc Budapesta f bine avand rude acolo, cunosc si limba.....dar totusi cred ca inca nu constientizez ce se va intampla....sau ce ma asteapta......dar adevarul e ca daca deja am trecut prin 3 interventii chirurgicale, consider ca rezist si la astea.... [disco]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 745
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna fetelor! Nu am mai citit de multisor pe aici...nu stiu daca mai e cineva activ "din vechea gașca".Vroiam să urez succes tuturor celor care se pregătesc de FIV sau așteaptă rezultatele...si sa nu abandonați lupta, ptr ca rezultatul se va arăta mai devreme sau mai târziu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna de dimineata :)

Spuneti-mi va rog, cele care ati fost mai de curand prin Ungaria - acolo gasesc Estrofem in farmacii? Mi se da si fara reteta medicala? Sau e suficienta o reteta in limba romana de acum 2 saptamani? Multumesc, Va pup. Mult succes fetelor in focuri!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Buna fetelor.

M-am alaturat voua in primul rand pentru ajutorul psihic de care am nevoie, ptr experientele voastre si de ce nu, la randul meu sa ajut cu ce pot. Am o fetita de aproape 4 ani , sarcina obtinuta natural, fara probleme, nastere naturala. Insa de atunci incercam si bebe 2. Am fost la 2 medici in debrecen, am fost acasa, diagnostic sterilitate secundara. In data de 12 aug suntem programati la kaali in debrecen pt o discutie. Mi au cerut sa imi fac anumite analize pana atunci. Timpul trece ca naiba de greu, parerile sunt impartite, sunt descurajata de persoane care au fost acolo si nici dupa 4 fiv nu au reusit iar in gyor a reusit din prima...pfuuuu. am sa va urmaresc si am sa vin cu vesti sau intrebari. Multa bafta si rabdare tuturor. Pupici.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...