Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV in Ungaria 179


Recommended Posts

Mulțumesc Piscotel, noi am facut cu icsi si ma gandesc ca tot asa va trebui sa facem, am citit ca e 2000 euro, dar m-ar interesa si tratamente si alte cheltuieli, cazare nu avem nevoie, noi fiind din Arad putem face naveta, tocmai de asta as vrea Szeged ca e mai aproape decat Budapesta. M-ar mai interesa foarte mult opiniile pro si contra despre clinica, doctori, etc. Am inteles ca dr. Zadori ar fi cel mai bun acolo si ma gandesc ca aparatura poate e mai performanta decat la noi in tara.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 745
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ana, pe mine la Kaali în Debrețin m-a costat in jur de 15.000 RON procedura cu medicamentele de stimulare si drumuri. Cam atata am cheltuit cu totul fara sa luam cazare pentru ca e aprospe de Oradea. In pret a intrat transferul a doi embrioni si criogenarea altor doi. Mentionez ca am facut ICSI.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 Eu am facut FIV la Budapesta cu dr Peter Kovacs, un doctor cu un bun simt cum rar gasesti. Am platit pe tot 7700 lei la clinica, cu totul cred ca a fost vreo 4500 eur, dar nu am strans cureaua deloc, am vizitat tot ce se putea vizita si am papat tot ce se putea bun.

  Tratamentul l-am luat de la o farmacie aproape - maxim 5 min de mers cu masina, iti da doctorul harta si iti explica cum ajungi. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moon16, pana in noiembrie, cand ai tu timp, poate imi oferi si mie, te rog frumos, cateva locatii unde se mananca bine si eventual la preturi decente. Multumesc [flo2] 

 

 Piscotel, nu stiu exact ce te intereseaza, dar:

- cazare = 2065 lei;

- huvignete = 5000 huf;

- gpl = 5000 huf;

- cina = 2850 huf;

- pranz = 7000 huf;

- pranz = 2100 huf;

- mancare kfc= 4370huf;

- meniul zilei la pensiunea unde stateam = 1780 huf;

- cina = 2510 huf;

- pizza = 4000 huf;

 

 Ceva de genu, preturile difera foarte mult de unde alegi sa mananci.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Esti tare draguta, Moon [:)] ! Iti multumesc frumos. Eu voiam doar numele unui/unor restaurant/e unde se poate manca bine prin centru. Dar ma ajuta mult si preturile oferite de tine pentru a-mi face o idee :). Oricum, prin centru cred ca sunt multe locuri unde se poate manca. Asa mult imi pare ca este pana atunci...numar zilele....

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Esti tare draguta, Moon [:)] ! Iti multumesc frumos. Eu voiam doar numele unui/unor restaurant/e unde se poate manca bine prin centru. Dar ma ajuta mult si preturile oferite de tine, a-mi face o idee :). Oricum, prin centru cred ca sunt multe locuri unde se poate manca. Asa mult imi pare ca este pana atunci...numar zilele....

 

 Piscotel, noi uneori mancam la pensiunea unde stateam, si preturile erau mici, in rest pe unde apucam, am mancat si la restaurantele de pe Dunare - eram mai scump acolo, apoi in centru pe strada Vaci si alaturate sunt o gramada de restaurante - italiene, tip fast food, unguresti, chinezesti, pub-uri. Noi parcam sub pod, si o luam la pas si ne opream unde ne facea cu ochiul, oricum au meniurile cu preturile in fata localului, deci il poti consulta, si vezi daca e in buget sau nu. Noi am incercat multe de acolo, cred ca cel mai scump am dat pe un pranz la un restaurant de pe marginea Dunarii. In rest, sotul meu zice ca i s-a parut mancarea mai ieftina ca in Bucuresti, ca de ex. la Beraria H.

  Uneori, seara, mai luam ceva de la supermarketul de langa noi mancare si mancam in apartament.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...