Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV in Ungaria 179


Recommended Posts

Da, preturile nu par mari. Cand am fost la consultatie, am apucat sa vad doar preturile dintr-un supermarket. Si da, preturile sunt decente, ba chiar mai mici decat la noi la unele produse :)

Asta e bine, sa ne permitem si sa ne plimbam, sa mancam bunut si sa ne simtim bine :) Relaxate, avem mai multe sanse [soricel] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 745
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Chiar e putin, de asta am intrebat daca ai facut fiv clasic, ca pe prima pagina scrie ca cu icsi e 2000  de euro. E mult mai ieftin decat la noi, la Sibiu a fost 10.750, parca.

Voi ce parere aveti, ca si conditii e mai ok decat la noi in tara, laboratoatele sunt mai performante? Off, e asa greu sa nu sti pe unde s-o apuci

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chiar e putin, de asta am intrebat daca ai facut fiv clasic, ca pe prima pagina scrie ca cu icsi e 2000  de euro. E mult mai ieftin decat la noi, la Sibiu a fost 10.750, parca.

Voi ce parere aveti, ca si conditii e mai ok decat la noi in tara, laboratoatele sunt mai performante? Off, e asa greu sa nu sti pe unde s-o apuci

 

 Ana, asa stiam si eu - 2000 eur, acum nu stiu ce sa zic - noi i-am platit direct lui PK cash in huf, iti dai seama noi veniti din Ro unde sotul meu platea spermograma inainte de prestatie, pt ca clinicii ii era frica sa nu fuga si sa ramana doar cu prestatia sotului, am tot umblat cu somoiocul de bani dupa noi- tot asteptam ca ungurii sa ne intrebe de sanatate, dar nika - am platit tot la sfarsit.

 Hmm, nu stiu ce sa zic, mie nu prea imi place sa recomand ca daca nu persoana respectiva nu e multumita - nasol, dar pot sa spun ca asa cum eu si sotul meu suntem construiti PK  a fost pe gustul nostru: elegant, domn, rabdator, dar depinde de gust - nu e asa "aventuros" ca altii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am citit mult pe aici despre el, dar am fi preferat la Szeged ca e mai aproape si nu am mai cheltui cu cazarea, ca eu sunt asa nerabdatoare si vreau sa incep imediat ce reusim sa adunam banii si daca mai i-au in calcul cazare si plimbari pe acolo ar insemna sa mai aman poate 2-3 luni. Am inteles ca si dr Zadori e ok, am vazut ca are reusite.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moon cred ca PK e un doctor pe gustul oricui, chiar e un domn in adevaratul sens al cuvantului.

Ana eu am facut 2 FIV cu PK, dar l-am vizitat de 4 ori (prima oara consultatia, de 2 ori la FIV si odata la histero). De fiecare data am stat in centru si am mancat la toate terasele din centru. Nu mi s-a parut scump si mancarea a fost buna peste tot.

Referitor la preturi la primul FIV am platit 530.000 forinti din care:

- 130.000 forinti inductie ovulatie (2.000,31 lei)

- 120.000 forinti punctie (1.846,44 lei)

- 120.000 forinti embriotransfer (1.846,44 lei)

- 160.000 forinti ICSI (2.462,01 lei)

Ti-am scris si preturile in lei pentru ca eu am platit cu cardul si am vazut exact cati bani mi-au luat din cont. La FIV 2 am facut si AHA in plus, dar nu am dosarele langa mine ca sa iti spun cat m-a costat in plus. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mulțumesc M3ryro! E ok orice card visa?Am mai citit pe undeva despre AHA, dar ce inseamna? 

 

 Vezi Ana, cred ca Mery a dat un pic mai mult, cel mai ieftin cred ca iesi cash huf care ii platesti direct.

 Asa e Mery este un tip special, dar depinde de fiecare. Ana, eu cred ca pleci de la premisa gresita: pretul, dar tu stii. Dar nu uita nu mergem sa cumparam o pereche de pantofi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...